Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatjegyeknél is létezik...

A vonatjegyeknél is létezik -a repjegyhez hasonló- olyan kereső ahol meg tudom nézni, hogy pl. mely napokon olcsóbbak a vonatjegyek? Vagy akár konkrét cél nélkül is?

Figyelt kérdés
Jelenleg csak olyant találtam, ahol a beírt dátum napján lévő árakat tudom csak végignézni.

2021. nov. 18. 10:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét cél nélkül honnan lehetne megmondani, hogy mennyibe kerül egy jegy? VAgy nem célállomásra gondoltál ez alatt?
2021. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, mert Magyarországon a terhelésalapú árazás még nagyon új dolog és nincs is még országos lefedettsége, csak a nagytávolságú IC-kre van bevezetve, és a logikáját se látom át, mert egyes vonatokra adja, másokra nem, pedig mindkettőre alacsony kihasználtságot jelez, tehát az én logikám szerint járna rá az olcsóbb jegy, de valami átláthatatlan ok miatt mégse adja.
2021. nov. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nézegettem konkrét városokat is, de ott is csak a kiválasztott dátum napján tudtam megnézni az árakat, és mivel elég nagyok az árkülönbségek ezért szívesebben időzíteném az esetleges utazásokat az olcsóbb árakhoz.

Az is felmerült, hogy ha adódna valahová olcsóbb jegy esetleg az olcsóság miatt oda is elutaznék.


A repjegyeknél van ilyen, hogy pl. egyszerre bekínálja az árakat egy térkép felett, hogy melyik városba mennyiért lehetne akciósan eljutni.

2021. nov. 18. 11:11
 4/16 A kérdező kommentje:

2-es

Európa lenne a cél.

2021. nov. 18. 11:12
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Ilyesmi a vasútnál tuti nincsen!


Még a privát vasutaknál (REgiojet, Westbahn, Raaber Bahn stb.) is csak olyan sávos árak vannak, amit láthatsz a MÁV/Railjet/stb. jegyeknél is, hogy ha időben megveszed, akkor van X számú olcsó jegy (Bécsbe pl. 13 EUR), de ha ez a kontingens elfogy, akkor már csak a drágább kategória van...

2021. nov. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi:

(Nem tudom, hogy megjeleníti-e?)

[link]

2021. nov. 18. 11:19
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Látod, hogy csak a repülőt ajánlja fel....
2021. nov. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Én nem tudok róla, hogy lenne ilyen.


A helyzet az, hogy ugyan a vasutaknak is vannak különböző közös jegyfoglaló rendszereik, de ezek eléggé sokfélék, míg a repülésben igen hamar elkezdték a sztenderdizálást, gyakorlatilag globális szinten.


Nem állítom , hogy rengeteg időbefektetéssel ne lehetne egy közös informatikai platformot létrehozni, de ez jelenleg az én ismereteim szerint nem adott, így hiába is keresnél kellően pontos adatokkal dolgozó oldalt. (Inkább közlekedési módokat összehasonlító oldalakat lehet találni, ahol ha van elérhető vasúti rendszer, akkor azt is bedobja neked a busz , telekocsi , repülő stb. közé)

2021. nov. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tehát nem csak én "bénultam", hogy nem találtam ilyen oldalt. Mindenkinek köszönöm.
2021. nov. 18. 11:43
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A vasútnál úgy működnek a kedvezményes jegyek legtöbb esetben néhány db elérhető 1-1 viszonylatra 2-3 díjszinten.

Ha megnézed a Start honlapján a nemzetközi utazásokat ,a térképen országonként,azon belül frekventáltabb településenként mi az elérhető legolcsóbb opció.

Amelyik nem elérhető interneten keresztül,azt pénztárban tudod megvenni.

Hogy ne kelljen fölösleges köröket futnod,a MÁV direkt központi száma tud arról tájékoztatást adni,hogy van e legolcsóbb menetjegy.

Nyilván elővételben érdemes hetekkel az utazás előtt vásárolni,mert akkor van a legtöbb esély rá.

Azt viszont vedd figyelembe,hogy az olcsó jegyek többnyire kötöttséget is jelentenek,mert esetleg nem cserélhető, visszaváltható.

2021. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!