Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek? (MÁV) (Kérdésed...

Szerintetek? (MÁV) (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Most fogok Pestre menni suliba egy másik városból. Megkérdeztem a mávnál, hogy mi kell ahhoz, hogy megtudjam venni a tanulói bérletem, de a mávnál két külöbnöző információt kaptam.

Az első azt mondta, hogy ideiglenes diákigazolvánnyal kell hogy rendekezzek az új sulimból, mert enélkül nem adják ki a bérletet. Viszont a másik meg azt mondta, hogy nem kell ideiglenes, elég a régi diáki, mert október 31-ig érvényes, meg az oktatási hivataltól a papír, hogy felvettek.

Szerintetek azért csináltassak ideiglenes diákigazolványt, vagy nem szükséges és csak pénzkidobás lenne?

Előre is köszönöm a választ.


18/L


2010. aug. 19. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:

én az előző sulis diákommal utazom...És nem volt belőle még baj:S


Okt.31-ig érvényes..

2010. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. aug. 19. 12:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kedves hozzászólónak biztosan igaza van, hiszen Neki van diákigazolványa

DE

azt mondja a mondás, hogy

rendőr, postás, vasutas...

mert a MÁV állam az államban.

Ha nem olyan nagy költség az az ideiglenes diákigazolvány, inkább cináltasd meg, mert lehet, hogy egy esetleges - a kalauz szerint jogos - büntetés magasabb lesz.

2010. aug. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem!

Nem szükséges ideiglenes diák, megmondom mit kell tenned:


Először is a régi diákod hazsnálod, amíg meg nem kapod az újat, maximum október 31.-éig, addig érvényes a matrica.

Utána a lakóhelyeden bemész a vasútállomásra, vagy ha netán ott nincs, akkor oda ahová járni fogsz.

A pénztárban kérsz egy "Igazolás a tanulók utazási kedvezménye igénybevételéhez" nyomtatványt, de ha úgy mondod, 100 ft-os igazolás, akkor tudni fogják. Ehhez ki kell töltened egy nyilatkozatot, amit otthon yi megtehetsz előre, így gyorsabb. Innen kell letöltened:


[link]


Kitöltése egyértelmű. Személyes adataid megadod, bejelölöd, felsőoktatás, honnan-hová viszonylat nyilván a lakhelyed és az oktatási intézmény állomása, kérelem indoklása suliváltoztatás.


Ezt otthon kitöltöd, akkor a pénztárban csak le kell adnod.

Mondd a pénztárosnak, hogy a tanulók havijegye kedvezményt szeretnéd igánybevenni, hogya megfelelő rovatot töltse ki. Kitölti neked ezt a kis összehajtható nyomtatványt, és 100ft-ért meg is kapod.

Ezzel már vehetsz bérletet, és amíg meg nem jön az új diákod ezzel tudod igazolni, hogy Te vehetsz bérletet oda ahová vettél. Ugye onnantól hogy lesz új diákod, már azon rajta lesz az új sulid címe. Az igazolás minden utazásnál legyen nálad + a régi diák!!


Ezt kell megtenned, hihetsz nekem vasúton dolgozom. A fenti hozzászólásokat pedig felejtsd el...;-)


Jó utat!

2010. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy megjegyzem, ahová én jártam egyetemre ott nem is adtak ki ideiglenes diákot, amíg nem jöttek meg az újak, mert ennyi erővel párezer diáknak kiadhattak volna ideiglenest...
2010. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ha október 31-ig érvényes akkor addig azzal lehet utazni! Most a kalauz biztos nem fogja tudni, hogy Te éppen végzős voltál, és sulit cserélsz. Ha meg mégis beleköt, akkor hivatkozz arra, hogy aki kiadta neked a bérletet az azt mondta hogy ez még jó. Ezt általában elhiszik, mert tisztában vannak vele hogy némely kollégájuknak fogalmuk sincs a munkájukról. (Jártam már így:)

ja és amikor veszed akkor se mondd, hogy sulit végeztél. Ha kérdezik, akkor annyi, hogy nincs még meg az új matrica.(Bátorság és lelemény!:)

Jó utat!:)

2010. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó javaslata nem igaz, mert a sima diákigazolványt nem fogadják el magában.


A diákbérletet csak a lakóhelyed és az oktatási intézmény közé veheted meg. De pl ha laksz Dunaújvárosban és a régi sulid is Dunaújvárosban volt, most viszont egyetemre Pestre mész akkor a Dunaúj-Pest viszonylatra kéne bérlet, holott a diák szerint te nem is vehetsz diákbérletet. Ezért kell az igazolás, amiben jelzed a vasút felé, hogy te pesten fogsz tanulni.


Arra hivatkozni, hogy azt mondta a pénztáros bla-bla meg olyan mintha a rendőrnek mondanád lopás után: Jajj azt mondták, hogy nem bűn a lopás aztán mégis??

Aztán ha a kalauz nem engedékeny, akkor bevnja a 6-8-10 ezer fotintos bérleted, mert jogosaulatlanul hazsnálod a diákkedvezményt, aztán akkor lehet ledni! :-((


Nem érdemes kockáztatni amikor egy 100 ft-os papírral megoldható a dolog.

2010. aug. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, hogy válaszolt nekem :)

Megy a plusz.

2010. aug. 21. 21:14
 9/9 anonim válasza:

az utolsó vagyok aki, nem igazat irt.


A diákkal lehet igazad van, sőt biztos, én csak reálisan gondoltam végig hogy mehet ez, de sosem utaztam diákbérlettel.. Viszont vonattal rengeteget, és eddig mindig kibirtam magyarázni ha a kaller belekötött vmibe. De persze ki lehet fogni egy nagyon rosszindulatút is.. De még akkor is ott a szép mosolyod:)

2010. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!