Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg hülye vagyok, ha...

Tényleg hülye vagyok, ha buszsofőrnek szeretnék menni?

Figyelt kérdés
Érettségim van csak, egyetemre menni nem sok kedvem van, nem vagyok az az a 4 fal között ülő típus, megörülnék egyszerűen. Most vagyok 22, gyerekkori álmom a buszvezetés, de a családból, leginkább a szüleim mondogatják, hogy a buszsofőrök milyen gyenge iq-val rendelkeznek, bunkók, stb. Tehát lenézik őket. Mondjuk busszal se utaztak nagyon még, így gőzük sincs az egészről, én felnézek rájuk, mert úgy gondolom egy felelősségteljes hivatás, s van azért tanulni való itt is bőven, ami nem baj. Nagyon gondolkozom rajta. A Volán tényleg állja a jogsit, vagy C jogsival kell előtte rendelkezni?
2021. jan. 24. 14:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak a tömött, bunkó fővárosban lehet buszsofőr valaki, hanem vidéken is. Nem csak a Volánnál lehet valaki buszsofőr, hanem magáncégeknél is. Nem mindegy hova kerül.
2021. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Igen, csak most magáncégek nem nagyon működnek a Covid miatt. Leginkább melósszállítás megy.
2021. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Kb. ugyanilyen helyzetben voltam. Szüleim mondták hogy egyetem, tanárok mondták egyetem. Mindenki mondta hogy milyen okos vagyok meg intelligens, hogy én majd valami top egyetemre megyek. Aztán valamikor 11-12. körül rájöttem, hogy nagyon nincs kedvem még x évet közoktatásban eltölteni, hogy valami olyat tanuljak, ami nem is érdekel. Letettem a B kategóriát, autóval ételfutárkodtam egy évet, a megszerzett pénzből időközben letettem a C kategóriát, a futárkodásról átváltottam 3,5 tonnásra, aztán a 21. születésnapomon adtam is be az önéletrajzot a BKV-hoz. Azóta sem bántam meg. Ez a "munka" pont olyanoknak való, mint te. Oktatók is gyakran mondják, hogy aki buszvezető akar lenni, annak sikerülni fog. Aki csak buszvezetőként akar dolgozni, annak nem. (remélem érted a különbséget)
2021. jan. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
#13 Gondolom jó sok konfliktus is volt ebből. Nem értem ezt az egyetemesdit, ha úgy van vele az ember, 50 évesen is elkezdheti, ellenben egy olyan gyerekkori álommal, ami egy olyan hivatás, amit jobb minél előbb elkezdeni.
2021. jan. 28. 15:58
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Tele van a munkaerőpiac buszsofőrrel akinek becsődölt a kis turistaszállító vállalkozása a COVID miatt, már a Volánnak sem prioritás a toborzás, csak területileg vannak problémáik pl. GYMS vagy Fejér megyében. Viszont az átlag életkor borzasztó magas, mindenhol 50 fölött, szóval fiatalból van hiány. Kérdés persze, hogy néhány évtized múlva is akkora igény lesz-e buszközlekedésre, mint manapság.
2021. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Magas az átlagéletkor, BKV-nál, Arrivánál is több nyugdíjas van a fülkében, mint kéne. Talán őket kéne első körben nyugdíjaztatni, hogy a fiatalabb generáció munkához juthasson és ezek a cégek hosszú távon számíthassanak a fiatal dolgozókra. Mert egyszer ennek a Covid helyzetnek is vége lesz így vagy úgy, akkor fokozatosan kirajzanak a 'turistások', aztán megy a picsogás a BKV-nál, Volánnál, hogy jajj, lasszóval kell fogni a sofőröket, mert sehol nincsenek. Ja igen, korábban tetszettek volna észnél lenni, elvtársak...
2021. jan. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!