Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg hülye vagyok, ha...

Tényleg hülye vagyok, ha buszsofőrnek szeretnék menni?

Figyelt kérdés
Érettségim van csak, egyetemre menni nem sok kedvem van, nem vagyok az az a 4 fal között ülő típus, megörülnék egyszerűen. Most vagyok 22, gyerekkori álmom a buszvezetés, de a családból, leginkább a szüleim mondogatják, hogy a buszsofőrök milyen gyenge iq-val rendelkeznek, bunkók, stb. Tehát lenézik őket. Mondjuk busszal se utaztak nagyon még, így gőzük sincs az egészről, én felnézek rájuk, mert úgy gondolom egy felelősségteljes hivatás, s van azért tanulni való itt is bőven, ami nem baj. Nagyon gondolkozom rajta. A Volán tényleg állja a jogsit, vagy C jogsival kell előtte rendelkezni?
2021. jan. 24. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Kockázatos hivatás; folyamatosan emberéletekért felelsz és a forgalom többi résztvevője nem segít.

Én erősen meggondolnám, hogy tényleg akarom-e a magyar 10+ éves buszokat, igénytelen utasokat, magas kockázatot. Ha már hivatásos sóför, akkor kamionozást is gondold meg.

2021. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez jogos mondjuk. Itt, a helyközi viszonylatban 30-35 éves Ikarus se ritka.
2021. jan. 24. 14:34
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint 10+ éve vezetek buszt,szeretem.Van olyan ember,akinek nem való ez a munka,de atomfizikus se lesz akárkiből.

Ha érdekel,szeretnéd csinálni,próbáld meg,mit veszítesz.Max nem megy,és otthagyod.De lehet szuperül menne,és ha meg se próbálod....

Szüleiddel elbeszélgetnék szívesen.....

2021. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#3 Ők eléggé szűklátókörűek, leragadtak valahol a 70-es, 80-as években, nem sok sikerrel járnál. :D Csak abba kéne egyszer belegondolni, mi lenne a buszsofőrök nélkül, hogy jutna be az ember a munkába, stb. Minden munkára szükség van, úgy gondolom, s nemesít is. Hogy nem leszek híres ember, vagy nem leszek milliomos (ami nem feltétlen jelentené számomra a boldogságot, lehet azt a pénzt is előbb odaadnám rászorulóknak), hát ez legyen a legnagyobb gondom. :D
2021. jan. 24. 15:33
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Én voltam a BKV-nál buszt vezetni egy ideig. Amúgy diplomám van, 2 nyelvvizsgám:) Amúgy nemzetközizni akartam, turistabuszra menni, csak ez a vonal meghalt a Covid miatt. Egy jó haverom is buszozik. Mellette meg közlekedésmérnöknek tanul a BME-n. Szóval lehet itt kombinálni a szakmákat, mindenből tanulsz, az a lényeg.

Van sok idióta sofőr, persze. Őket le kell szarni, vagy elküldeni a büdös pi**ába, ahogy a csopvezetőm mondta:)

Van sok normális is. Az utas olyan, amilyen. Nekem az autósokkal, biciklisekkel, a menetrend tartással több bajom volt.

Nem árt, ha már van C-s jogsid. Azzal már felvesznek elvileg, ha aláírsz X időre, tanulmányi szerződés keretében. Bár nem tudom, hogy most van-e ilyen képzés a Volánnál. Meg kell őket kérdezni. Ami tuti, hogy most eléggé telítve vannak ezek a közlekedési vállalatok. Lehet, csak limitálva vesznek fel embert. B-ről D-re oktatás szerintem most nincs, de lehet, békeidőben olyan képzés is indul. + ugye a GKI.

2021. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Én ugyan így voltam csak én mozdonyvezető akartam lenni. Szülők állandóan azt fújták, hogy menjek egyetemre mindenhogy próbáltak lebeszélni. Pedig tudták, hogy szeretem a vonatokat és érdekel a vasút. Nem érdekelt a véleményük és ugyan nem most végeztem örülök, hogy így döntöttem. Ha tényleg érdekel a buszvezetés menj próbáld ki, ha tetszik csináld ha nem akkor utána kereshetsz mást.
2021. jan. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként kitanulhatod az autószerelő szakmát, később rámehetsz a haszongépjárművek szervízelésére is. Oda is jó, ha van D-s jogsid, sőt lehet, hogy kell is. Érettségivel már lehet csinálni műszaki vizsgabiztosi képzést is, pl. 3.5 t fölötti járművekre. Szóval szerintem van lehetőséged. Mellette meg persze buszozhatsz is, ha azt szeretnéd. De már több lábon tudsz állni.
2021. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem, hanem van eszed, és gondolkozol. Manapság hülyeség évekig tanulni, magolni, mert nem mész vele semmire. Egy jó szakmát kell kitanulni, és több pénzt keresel, mint bármilyen egyetemmel. Nagyon béna kell legyél, hogy CE vagy D kategóriával ne találj azonnal, bármikor jól fizető munkát. Ha fővárosi lennék, a BKV az egyik legjobb állás lenne nekem is.
2021. jan. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

én is buszsofőr szerettem volna lenni nyolcadikos korom óta...aztán technikum, két szakma, sorozat jogsi végig..az élet úgy hozta, hogy távol Európától lettem buszsofőr...marhanagy buli volt...jó fizetés, baromi nagy rutin, nagy kaland..aztán a kamion.


Én bevállalnám a buszt, főleg amilyen korszerűek jönnek..akine a vérében benzin van, annak nem gond a városi közlekedés utasokkal, dugóban..(sem)

2021. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#6 a mozdonyvezető, meg minden, ami a vasúttal kapcsolatos, ugyancsak szép hivatás. Nekem egy kicsit a hadsereget juttatja eszembe.
2021. jan. 24. 17:25
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!