Vonattal keresztül utazni az országot most mennyire veszélyes? Vas és borsod megye között?
A korona vírus miatt kérdezem. Három hetente látogatom a családom és nem szeretném, hogy olyan sokáig ne találkozzunk.
Alapjáraton már nem dolgozom, otthon vagyok, nem járok sehova úgyhogy beteg kétlem hogy vagyok.
Csak félek, hogy a vonaton elkapok valamit és a szüleimet nem akarom megfertőzni.
És kilátástalan meddig lesz ez így.
A szüleim 50 év körüliek.
Vagy inkább ne menjek?
Köszi a választ.
Nem mentem, köszi a válaszokat.
És kérlek ne idiótázz le, ezt annak küldtem, aki embertársát szidja, mikor még sehova sem ment, csak kérdezte menjen -e.
#12 A halálozási arány sokkal alacsonyabb a valóságban, mint amit a statisztikák mutatnak. Orvosok, kutatók egybehangzóan állítják, hogy az emberek többsége tünetmentes marad végig, amíg fertőzött; olyan 80% körül szokták mondani ezt az arányt. Ez azt jelenti, hogy hacsak valamiért nem végeznek rajtuk tesztet, ők maguk sem tudnak a fertőzésről, ezért a statisztikákba sem kerülnek bele. Ha ennek megfelelően a fertőzöttek összlétszámát megszorozzuk 5-tel, kijön, hogy a halálozási arány ötöde annak, amit a statisztikák mutatnak, vagyis az influenzáéval nagyságrendileg megegyezik.
Kérdező, nyugodtan menj!
#14
Dél-Kóreában kb 0,7% a halálozási arány, ez nagyon közel áll az ottani valósághoz feltehetően. Ez egy ultra fejlett ország, ahol kb Magyarország éves GDP-jét különítették el a vírus terjedésének megfékezésére, mcdrive-szerűen csinálva többszázezer tesztet. A legtöbb egyéb országban valóban van sok olyan ember, aki ugyan beteg, de alig van tünete és otthon átvészeli, ezzel ferdítve a statisztikát. A baj az, hogy csomóan ezek közül nem maradnak otthon, mert vonattal keresztül akarják utazni az országot, miközben 4 másik embert megfertőznek, akik megint 16 másiknak továbbadják, akik 64-nek stb. Közben kb 6-8 idős embert megölnek véletlenül. Valakinek az anyukáját, nagyapját, keresztanyját. Tehát ugyan ferdítve van a statisztika, tehát alacsonyabb a halálozási arány, viszont sokkal több ember kapja el, amivel csak a számokat tekintve rosszabbul jön ki a terület (értsd: több ember hal meg végeredményben). Valószínűleg csak utólag, de az is lehet, hogy sose fog kiderülni a pontos halálozási százalék.
Azt garantálom neked, hogy Afrikába érve sokkal durvábban fog tarolni a vírus. Se pénz, se infrastruktúra, se megfelelő számú szakember nincs a szegényebb országokban, már alapból rozoga lábakon áll az EÜ. Lehet neked relatíve kényelmes, fiatal, egészséges fiatalember lehetsz, de talán nem kéne szarni az emberekre ilyen mértékben. Általában kisiskoláskorban megszűnik a gyermekkori egocentrizmus... És igenis számít, ha te itthon nem adod mindenkinek tovább, mert ez egy hullámhoz hasonló dolog. Ha nem adta volna mindenki mindenkinek tovább Vuhanban, most Marokkó meg többi afrikai ország se lenne ilyen borzalmas kilátások előtt.
Ott várhatóan sokkal magasabb lesz, ami viszont az általam említett 2-7% irányába fogja vinni a számokat.
Tudod még, mi a baj? Ha én tévedek, semmi sem történik, sőt, még az általad említettnél is kevesebben halnak meg. Ha te tévedsz, sokmillióan halnak meg feleslegesen. Ez a különbség igen jelentős. Számold ki, mondjuk a nagyon óvatos globális 2,5%-kal, mennyi ember halna meg, ha a az emberek 70%-a elkapná ezt a fertőzést. Nem egyenletes az eloszlás, szegényebb országokban lehetséges, hogy sokkal magasabb lesz a halálozás, illetve ha hirtelen növekednek a számok, akkor leterhelhetik bármelyik ország egészségügyét (lsd Olaszország), amivel a halálozási arány is rettenetesen megnőhet, hiszen csomó közvetett halál is történik ilyenkor, illetve az orvosok döntik el, hogy ki éljen, ki haljon, mert egész egyszerűen nincs elég lélegeztetőgép, orvos, nővér, felszerelés, lélegeztető, szoba, ágy, kórház, stb.
Ha tényleg nem érted, akkor továbbra sem tudok mást mondani, minthogy nagyon buta vagy. Ami alapból nem zavar senkinél se, csak ha elkezdi a hülyeségeit kontrollálatlanul a világba böfögni, másokat veszélyeztetve.
#15 Aki öreg vagy súlyos/krónikus beteg, illetve ilyenekkel él egy háztartásban, az ne menjen sehova. Aki egyik sem, az miért ne mehetne? Feltételezve persze, hogy a veszélyeztetettek otthon maradnak, de ha nem maradnak, akkor magukra vessenek.
Hetek óta mondják, hogy Afrikában mennyire tarolni fog a vírus, eddig mégsem tette, és ezután sem teszi. Miért? Mert a légúti megbetegedéseket okozó vírusok, a koronavírust is beleértve, nehezen tűrik a meleget. Szakértők, orvosok szerint kb. 25 fok a határ. Éppen ezért fog itt is legkésőbb május-júniusra véget érni az egész, bármi is történik.
Nem az a kérdés, hogy mi történik, ha te tévedsz. Viszont a hisztéria, amit egy influenzához hasonló súlyosságú vírus körül keltenek, világgazdasági válságot okoz, aminek garantáltan sokkal több halálos áldozata lesz, mint magának a vírusnak. Persze éppen a válság a cél.
Olaszország kivételes eset. Egyrészt mert Európában ott a legtöbb az öreg, és amint már írtam, rájuk valóban veszélyes a vírus. Másrészt nagyon sok az aljanép, elsősorban a négerek, akik nemhogy olaszul, de semmilyen nyelven nem értenek, és azt sem tudják, hogyan terjednek a vírusok, ezért ők is ezerrel terjesztik. Más európai országban nem várható ilyen durva helyzet, ahogy eddig is mindenhol máshol megbirkózott a vírussal az egészségügy.
"Azt viszont továbbra is fenntartom, hogy hiba influenzához hasonlítani a SARS-COV-2-t. Teljesen más a kettő, mind hatásmechanizmusban, mind az egyéb fontosabb mutatóiban (egyelőre)."
Hatásmechanizmusában lehet. Átlagos súlyosságban és fertőzőképességben az influenza egyértelműen vezet. A halálozási ráta kb. hasonló.
Tessék, pont most jött szembe.
Elég átfogó cikk, ahol kitérnek arra, hogy a helyzet komplikált. Meglátjuk pár hét alatt, mi lesz ebből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!