Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Két évvel ezelőttről megmaradt...

Két évvel ezelőttről megmaradt BKV jegy felhasználható?

Figyelt kérdés
azóta egy csomószor emelték az árát.
2010. júl. 19. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
nem:S már csak a 320ftost(vonaljegyet) fogadják el
2010. júl. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Én simán felhasználtam, mivel benne volt a hologrammos csík. Azt is megvettem egyszer, kifizettem nehogy már ne használhassam fel.
2010. júl. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rögtön tisztábban látok :)
2010. júl. 19. 13:57
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Amelyikben fémcsík van, az korlátlanul érvényes, hiszen akkor kifizetted a teljes értékét.
2010. júl. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 14:04? Amiben nincs fémcsík azt nem fizette ki? Ilyen alapon bármelyik érvényes!

Érdekes jogi kérdésről van szó! Elővételben jegyvásárlással kötött utazási szerződés. Alapvetően azt a 2 Ft-os jegynek is érvényesnek kellene lennie, hiszen azt az 1 útra szóló utazási lehetőséget akkor megvásároltad a szolgáltató pedig eladta (leírt időbeni korlátozás nélkül). Amíg létezik a BKV addig utazhatsz. A DKV-nál érdekes módon úgy oldották meg ezt a kérdést, hogy ráírták a vonaljegyre: Utazáshoz, az árváltozást követő 3 hónapig használható fel. Ami szerintem némileg visszás... hiszen a pénzemet megkapták a szolgáltatás nem változik... csak az ára...

Laci

2010. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Laci! Némi túlzással a kétforintosnak is érvényesnek kéne lennie, de abban akkor még lényegesen nagyobb lehetett az állami támogatás, tehát ne menjünk odáig vissza. Csak a fémcsíkig, ami jónéhány évvel ezelőtt egy választóvonal volt: akkor jött rá a BKV arra, amit te itt fejtegetsz. A fémcsík egy technikai vízválasztó, könnyen felismerhető, tehát annak bevezetésével egyidejűleg jelentették ki, hogy innentől kezdve amit veszel, az korlátlanul érvényes. Debrecenben nem így van, ami elég hiba.
2010. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a 2 forintos már muzeális értékű jegyig én sem szeretnék visszamenni, csak mintegy extrém példának szántam... Laci
2010. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!

Akkor a fémcsíkost felhasználhatom, a régebbiteket (az is van) összetéphetem ha jól értem?

2010. júl. 19. 19:26
 9/9 bp1985 ***** válasza:
100%
Igen, így van. Ellenőr nem köthet beléd. Amelyikbe fémcsík van, akáér 20 év múlva is használhatod, ha nem találnak addig ki valami más változást.
2010. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!