Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV-nál pótdíjat fizettem,...

BKV-nál pótdíjat fizettem, mire hazaértem, meglett a jegy. Mi a teendő? (Messze lakok Pesttől)

Figyelt kérdés
Metróval utaztam tegnap és ellenőriztek. Mire hazaértem és kiborítottam mindent mindenhonnan,meglett a jegy,de az ellenőrzésnél nem találtam meg,így 6000Ft-ra megbüntettek. 120km-re lakom Pesttől,a "menjen be ebbe meg abba az irodába" nem működik. Postán vagy elektronikusan el lehet intézni valahogy,hogy visszakapjam a pénzemet? Ha igen,hogyan?
2011. okt. 15. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
egy emilt megérhet de szerintem azt már buktad
2011. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez mekkora kamu.

Jegykezelő után kb. 5 méterre vannak a kallerok, hogy tudtad akkora távon eldugni a jegyet?

2011. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A bűntetés kifizetésével elismerted annak jogosságát, így sajnos már nem tudsz mit tenni :(

Ha azt nézed akár találhattál is egy jegyet, vagy japhattál valakitől utólag ami jó lenne neked, és azt bemutathatnád.

Nem feltételezem rólad ne érts félre, csak sajnos emiatt van ez.

De pl. a mobilszolgáltatónál is az van hogy ha a számlát befizetted, és másnap találsz olyan tételt amit te vitatsz, akkor már hiába reklamálsz, mert a befizetéssel elismereted a követelés jogosságát.

2011. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

"Jegykezelő után kb. 5 méterre vannak a kallerok, hogy tudtad akkora távon eldugni a jegyet?"


Nem tudom hallottál-e már róla de nem csak befelé hanem kifelé is ellenőriznek.


Mindemellett kaller a HÉV-en van, a metrón befelé biztonsági őrök vannak akik nem bűntetnek, csak ha érvénytelen jeggyel mennél le, akkor megállítanak és visszaküldenek.

Ellentétben kifelé jegyellenőrök vannak (akik nem kallerok) ők bűntetnek is ha nincs érvényes jegyed.


Más lefikkantása előtt gondolkozz néha.

2011. okt. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"De pl. a mobilszolgáltatónál is az van hogy ha a számlát befizetted, és másnap találsz olyan tételt amit te vitatsz, akkor már hiába reklamálsz, mert a befizetéssel elismereted a követelés jogosságát."

Ez nem igaz.

2011. okt. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat,de nem a jogosság érdekel,azt majd ők eldöntik,hanem,hogy elektronikusan vagy postán hogy lehet elintézni
2011. okt. 16. 09:06
 7/15 anonim ***** válasza:
Próbálj nekik e-mailt írni itt: [link] (de sajnos nem valószínű, hogy visszaadják)
2011. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mindemellett kaller a HÉV-en van, a metrón befelé biztonsági őrök vannak akik nem bűntetnek, csak ha érvénytelen jeggyel mennél le, akkor megállítanak és visszaküldenek.

Ellentétben kifelé jegyellenőrök vannak (akik nem kallerok) ők bűntetnek is ha nincs érvényes jegyed.


Más lefikkantása előtt gondolkozz néha."


Kifelé és befelé is vannak őrök-kallerok vegyesen, befelé sz*rügy, kifelé köszönsz és nem tud mit tenni, nem állhat eléd, nem tarthat vissza, nem érhet hozzád.

2011. okt. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"kifelé köszönsz és nem tud mit tenni, nem állhat eléd, nem tarthat vissza, nem érhet hozzád."


Sajnos ebben rendkívül nagyot tévedsz.

A biztonsági őrnek joga van visszatartani, indokolt esetben akár erőszakot is alkalmazva.

Be is baxna ha egy biztonsági őr nem érhetne hozzád. Az építési területre is csak gondolsz egyet és besétálsz mondván úgysem érhet hozzád? Ne viccelj már...

2011. okt. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Az építési területre is csak gondolsz egyet és besétálsz mondván úgysem érhet hozzád?"

És ah az építési területről épp KIFELÉ sétálok, akkor még vissza fog tartani? Itt is arról van szó, ha kifelé megyek, jogosan nem tarthat vissza.

2011. okt. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!