Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV-nál pótdíjat fizettem,...

BKV-nál pótdíjat fizettem, mire hazaértem, meglett a jegy. Mi a teendő? (Messze lakok Pesttől)

Figyelt kérdés
Metróval utaztam tegnap és ellenőriztek. Mire hazaértem és kiborítottam mindent mindenhonnan,meglett a jegy,de az ellenőrzésnél nem találtam meg,így 6000Ft-ra megbüntettek. 120km-re lakom Pesttől,a "menjen be ebbe meg abba az irodába" nem működik. Postán vagy elektronikusan el lehet intézni valahogy,hogy visszakapjam a pénzemet? Ha igen,hogyan?
2011. okt. 15. 11:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

" akkor még vissza fog tartani?"


Igen.

Először megkérdezi mi a lószart csinálsz ott van-e rá engedélyed hogy ott tartózkodj, majd ha nemmel felelsz szépen visszatart a rendőr megérkezéséig...

Ezért van ott az őr.

2011. okt. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Sajnos ebben rendkívül nagyot tévedsz.

A biztonsági őrnek joga van visszatartani, indokolt esetben akár erőszakot is alkalmazva.

Be is baxna ha egy biztonsági őr nem érhetne hozzád. Az építési területre is csak gondolsz egyet és besétálsz mondván úgysem érhet hozzád? Ne viccelj már..."


Csak egy rövid részt idézek a "vagyonvédelmi" törvényből:


a vagyonőr jogosult az objektum területén -jelen esetben a metro területén- jogosulatlanul tartózkodót -nincs jegyed- távozásra felszólítani, ellenállás esetén arányos mérvű kényszerítő eszközt alkalmazni.

Magyarul megkérhet, hogy menjél ki, de mivel éppen kifelé tartasz, nem tehet semmit!

2011. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
14 éve dolgozok a vagyonvédelemben, egy kevés rálátásom van.
2011. okt. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ezért vannak kifelé ellenőrök, nem őrök...
2011. okt. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

És az ellenőr mit tehet? Annak idején még Aba Botond is azt nyilatkozta:

- nem érhetnek az utasokhoz;

- nem tarthat vissza;

- nem jogosult igazoltatni /mondjuk ezért járnak mostanában közterület-felügyelőkkel/

2011. okt. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!