A buszon lévő jegylyukasztót miért állítják át naponta?
Figyelt kérdés
Múltkor rövid időn belül kétszer is ugyanazt a rendszámú buszt fogtam ki, ugyanabban a járatban, és más számok voltak kilyukasztva, át volt állítva.
Mi az oka hogy megváltoztatják? Hogyan szokták csinálni?
2019. aug. 6. 14:35
1/4 anonim válasza:
Mert amúgy vennék egy jegyet jan 1-én és esetleg egész évben azzal utaznék. A hogyant nem tudom, gondolom kinyitja 3 szögletű kulccsal, és van benne átállító szerkezet.
2/4 anonim válasza:
Változó, hogy mikor állítják át. Van amikor a sofőr fordulónként átállítja, régen mindig ez volt a szokás, hogy ne lehessen ugyan azzal a jeggyel visszafelé utazni. Amióta nagy többségben elektronikus jegykezelők vannak, nem foglalkoznak ezzel, legalábbis a BKVnál, így van, hogy hónapokig ugyan azt a kombinációt lyukasztja - ráadásul amióta van FUTÁR, ezzel könnyebb visszaélni mint régen, mert pontosan látható, hogy mikor jön az a jármű amire van érvényes jegyed.
3/4 anonim válasza:
A régi mechanikus jegykezelőt a járművezető köteles kezdéskor, a munkalap ide vonatkozó rovatában feltüntetett első "kódsorra" állítani, illetve műszaki pihenője alatt a második "kódsorra" átállítani.
Tehát ha két ember dolgozik aznap az adott kocsival, a jegykezelő számkódjai négyszer kell, hogy megváltozzanak.
4/4 anonim válasza:
Itt látható, ahogy a vezető átállítja a lyukasztót: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!