Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ugye hogy igy nem haladhat...

Ugye hogy igy nem haladhat egy biciklis?

Figyelt kérdés

Adott egy egysavos ut, peldaul az Erzsebet kiralyne utja Budapesten, en mint biciklis tekerek a jobb szelen.


Elvileg jobbrol elozes ha mondjuk az auto tizzel megy en meg husszal? es jobbrol kvazi megelozom oket.


Reggel dugoban amikor all a sor igy teszek de amint zoldre valt a lampa hiaba all az elottem levo 3-6 auto egy helyben, megallok en is hogy biztosan eszre vegyenek. Remelem ertitek mire gondolok.


Azert kerdezem mert sokat vezetek is, es teljesen veszelyesnek tunik ha jobbrol hirtelen felbukkan egy bringas. Nem keresztezodesrol meg kanyarodasrol van szo de peldaul ezen az uton lehuzodik a halado auto akkor elgyurja a biciklist aki szerintem szabalytalanul kozlekedett. szerintetek?


2019. jún. 27. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Kerékpárral a forgalmi okból álló (!) kocsisor mellett jobbról elhaladhatsz. Haladó járművet viszont alapvetően nem előzhetsz jobbról, akármennyire is lassan megy, pontosan az általad sorolt veszélyek miatt.
2019. jún. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

araszoló sor mellett én is el szoktam gurulni, ha van hely. kereszteződésben természetesen nem. sajnos a sofőrök fele index nélkül kanyarodik.

városban alap a kétkezes fékkészenlét. szóval ha nem 30-al dörrentesz a sor mellett, akkor egy kis ijedtségen felül semmi nem történik akkor sem ha eléd vágnak.

2019. jún. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom a lenyegretoro es relevans valaszokat.!:)
2019. jún. 27. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!