Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti mindig megálltok stoptáblánál?

Ti mindig megálltok stoptáblánál?

Figyelt kérdés

Mármint 0ra csökkentitek a sebességet, amikor belátható teljesen az utszakas és senki nem jön.

Amúgy még egy kérdés 20.órában vagyok, ti 20órában,mennyire voltatok magabíztosak?

Nekem eléggé jól megy, bár a kormányfogást mindig elfelejtem :D mindig egykézzel akarom fogni :D


2019. jún. 13. 12:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%

Tanulóként muszáj megállni, ha nem állsz meg, akkor megvágnak.

A gyakorlatban viszont én a macisajtot és a stoptáblát egyként kezelem. Ha nincs jó kilátás, akkor megállok mindkettőnél. Inkább veszítek 3 másodpercet, mint hogy csattanjak. Ha jó a kilátás és látom hogy nem jön semmi, akkor a stopnál se állok meg... ámbátor azért többnyire olyan helyen használják a stoptáblát, ahol tényleg indokolt megállni.

2019. jún. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
58%
Én azt tapasztalom, hogy a legtöbb STOP-tábla a valóban átlagosnál veszélyesebb keresztezodesekbe, irányokba kerül ki, bár nyilván vannak kivételek. És őszintén szólva annyira minimális időveszteség megállni egy röpke pillanatra, hogy én nem kockàztatok meg semmilyen büntetést. Ráadásul 1-2 mp plusz időt is nyerek a terep még alaposabb feltérképezésére. Csak arra kell figyelni , hogy hátulról ne durrantsanak belém.
2019. jún. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Alex Fly ***** válasza:
Kerékpárral nem mindig... A holtterek hiánya miatt jobban belátható a kereszteződés gyökkettővel csorogva isb illetve az autóval ellentétben itt a megállás nem csak annyi, hogy rálépek egy pedálra.
2019. jún. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Igen. Mindig.

Kaptam már emiatt jól elbújt rendőrtől helyszíni bírságot.

Kivéve akkor, ha a stopvonal értelmetlen helyen van felfestve, mert nem lehet belátni a kereszteződést, akkor ott állok meg ahonnan már látni:

[link]

Például itt a stpovonaltól semmit sem látni, és nem a kerékpárosok miatt kell megállni, hanem a csak a villanyoszlopig előremenve látszó Árpád út forgalma miatt.

2019. jún. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
STOP táblánál meg KELL állnod! Ez nem önkényes alapon működik, hanem kötelező jelleggel. Ami a gyakorlatban önkényesen működik, az az, hogy a felfestett vonal előtt állsz-e meg vagy sem. Természetesen vizsgán és oktató mellett ülve a felfestett vonal előtt kell megállnod.
2019. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
27%
Bevallom, én nem szoktam megállni, ha látom h teljesen biztonságos.
2019. jún. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tanuló vezetőnek meg KELL állni !! Méghozzá úgy, hogy a megállás helyét jelző útburkolati jel előtt, ilyen útburkolati jel hiányában az útkereszteződésbe való behaladás előtt – kell megállni.


Az már más tészta, hogy bizony nem ritka látvány, amikor valaki macisajtnak nézi a Stop táblát, és megállás nélkül kanyarodik rá a védett útvonalra, vagy hajt keresztül rajta.

2019. jún. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!