Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti mindig megálltok stoptáblánál?

Ti mindig megálltok stoptáblánál?

Figyelt kérdés

Mármint 0ra csökkentitek a sebességet, amikor belátható teljesen az utszakas és senki nem jön.

Amúgy még egy kérdés 20.órában vagyok, ti 20órában,mennyire voltatok magabíztosak?

Nekem eléggé jól megy, bár a kormányfogást mindig elfelejtem :D mindig egykézzel akarom fogni :D


2019. jún. 13. 12:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Mivel még nincs jogosítványod ezért igen..ha az ég világon nem jön senki arra akkor is meg kell állnod!!

Amúgy ha jól belátható és fene se jön arra akkor nem állok meg

2019. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Igen, a stoptábla ebben különbözik a "macisajt"-tól.


A másik véglet, amikor a hétvégiautós megáll a macisajtnál is, pedig látni hogy nem jön semmi sem jobbról sem balról 1 km-en bellül.


Laza vagy mint a rigalánc az egykezezéssel :P

2019. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jaja de te mindig megállsz a stopnál? :O
2019. jún. 13. 13:00
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Tanulóautóban a szabályos és biztonságos közlekedést kell elsajátítanod. Vizsga is akkor lehet sikeres, ha NAGYON azt mutatod, hogy amikor már egyedül vezetsz is biztonságosan tudsz közlekedni. Engem megvágtak jobbkezes utcánál. Jobbról volt három üres telek, semmi nem zavarta a kilátást. Sehol nem volt senki. Nem távolodott, nem közeledett sem ember, sem állat, sem semmiféle jármű. Nem győződtem meg arról, hogy nem kell elsőbbséget adnom.

A stoptábla/stopvonal is ilyen. Ki a fene akarna elsőbbséget adni a lengedező fűszálnak.

Vizsgán viszont a biztos nem kíváncsi arra, hogy nem ismered a szabályt, ismered, de nem tartod be, ismered, be is tartod, de szelektíven.

Ha nem állsz meg, nem azt fogja mondani, de laza csávó és milyen jól vezet, hanem csak szól, cserélj helyet az oktatóval.

2019. jún. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Tanulokent MINDIG meg kell állni, sőt még sok ilyen szabály van, amit amúgy kb senki nem tart be , de tanulokent azokat is kötelező


És amikor meglesz a jogsim, akkor valószínűleg nem fogok megállni teljesen ha belátható vagy nem a vonalnal ha utána még 2 métert mehetek előre, mert addig semmit nem látok a parkoló autóktól...


Egyébként az 1 kezes kormány fogas bukás lesz, csak úgy jelzem 😃

Én a 20. Órámon egész jól vezettem, nekem is arra kellett raszoktatni magam, hogy tanulokent fogjam a kormányt és kormanyozzak. Ezt úgy értem, hogy a legtöbb ember szokott tapasztalt sofőr mellett utazni, aki pl engedi visszaállni a kormányt alapallasba anélkül, hogy tekerne rajta, szóval csak visszacsuszik a keze alatt vagy épp 1 kézzel vezet és ezt sokan átveszik anélkül, hogy tudatos lenne

És nekem arra kellett figyelnem, hogy rendesen kormanyozzak vissza, ne csak visszacsusszon a kezem alatt a kormány

És most azt csinálom, hogy rajta van rendesen, de az ujjaimmal nem fogom át és úgy tekerem vissza sokszor, de persze csak megfelelő körülmények között, szóval mondjuk egy kikanyarodasnal nem, de amikor már vissza kell fordítani, mert kikanyarodtunk, akkor néha igen

2019. jún. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ja teljesen jogos, igen nálam is ilyen berögződés :D

De amúgy jól megy, ma volt ilyen teszt vizsga, azon az oktató szerint átmentem volna :D

2019. jún. 13. 13:12
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen, németeknél élek. Itt csak a török negyedekben divik nem megállni. :)
2019. jún. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Viszont magyaroknál egyszer kaptam büntetést veszprémnél, mert van gyorsítósáv a 8-asra, és nem is vettem észre a táblát. A rendör viszont engem észrevett.
2019. jún. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Vizsgán muszáj volt, aztán mire indultam volna, ténylegesen jött egy autó :D
2019. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Tanuló vezetőként muszáj volt, igen. Bár volt, hogy csak gurultam extra lassan, sehol senki, az oktatóm mégis befékezett. Azt mondta, a stop tábla se nagyon lassan gurul, hanem áll, majd ha lesz jogosítványom úgy csinálom, ahogy jónak látom. Most már jogsival amúgy ahol indokolt, ott megállok, de ha minden belátható, vagy a stopvonal visszább van, akkor nem állok meg teljesen, de lassítok annyira, hogy ha baj lenne esetleg, bőven tudnék fékezni. 20 óra körül nekem is tök jól ment, bár az összes órán volt valami apró hibám, amibe bele lehetett volna kötni, ha nagyon köcsög a vb, illetve én is csúsztattam a kormányt a kezemben, alig tudott leszoktatni róla az oktatóm a vizsgára (azóta megint csúsztatom).
2019. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!