Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rollerrel hol kell/szabad...

Rollerrel hol kell/szabad közlekedni a KRESZ szerint városon belül?

Figyelt kérdés

2019. jún. 12. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Vajon hol?
2019. jún. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Az úttesten, mivel a KRESZ függelékében szereplő kategorizálás alapján jármű, azon belül kerbékpár.
2019. jún. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kresz szerint tényleg az út szélén, gyakorlatilag inkább a járdán közlekedek, mert ott mindebkinek biztonságosabb. Az autósnak a reggeli nagy forgalomba nem kell még engem is kerülgetnie, én pedig nem ijedek meg egy hirtelen dudától.
2019. jún. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
#2 na mutasd, melyik része mondja ezt a Kresz-nek!
2019. jún. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hivatkoztam rá. Azt hiszem a II. fuggelék részletezi a járművekkel kapcsolatos definíciókat. Viszont agyatlan lepontozás helyett szeretném, ha inkább észérveket sorakoztatnátok fel, ha netán nem értenénk egyet .
2019. jún. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha kerékpár lenne akkor az összes rollerest megbírságolhatná a rendőr, mert több köhém rendelkezést is sért a "járművük" felszereltsége.
2019. jún. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bárcsak bírságolnák őket! Engem roppant zavar, hogy felnőtt férfiak 20km/h-val a járdán elektromos rollereznek, se csengő vagy duda, se lámpa, úgy előz meg a hátam mögül, hogy nem is tudom, hogy ott van, ha egy kicsit oldalt lépek, még el is üt.

Szerintem is kerékpár kategória, habár úgy tudom, a jogszabályban egyelőre nincsenek benne, és játékszernek minősülnek. London illegális, mégis sokan használják.

2021. febr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem elektromos rollerről szólt a kérdés. Egyébként azóta úgy tűnik, hogy a sima roller még a "gyermek játék" kategóriába esik, akkor is, ha felnőtt hajtja, ezért lehet a járdán közlekedni vele. Ha kerékpárnak számítana, akkor kötelező felszerelése kellene legyen - lámpák, stb. ami kicsit nehezen képzelhető el; viszont az elektromos roller meg segédmotoros kerékpárnak számít, kötelező rá a bukósisak és csak úttesten használható.
2021. febr. 23. 11:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Elnézést, nem figyeltem. A felszereltséggel egyetértek. A lámpákről csak annyit, hogy vannak ezek a szilikonos ledlámpák, rollerre tökéletes, ami még kéne rá csengő, és sisak az illetékesre.
2021. febr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!