Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért áll a gyalogos a zebráho...

Miért áll a gyalogos a zebrához, ha nem is akar átmenni?

Figyelt kérdés
Sorra megállnak az autók, hogy átengedjék, de csak integet, hogy menjenek.
2019. febr. 28. 18:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Ugyanígy ha látja a vezető, hogy a gyalogos ráfordul zebrára vagy a járda szélén áll a zebránál, már akkor bizony számolnia kell azzal, hogy elsőbbséget kell adjon."

"Ha látja?" Eleve zebrát úgy közelítünk meg, hogy számolunk az elsőbbségadási kötelezettséggel. Ez a KRESZ-ben "fokozott óvatosság" címszóval van benne.


Továbbá ajánlom ennek a cikknek az utolsó mondatát elolvasni (ez a válasz a hivatalos szervtől érkezett):

[link]

"a kijelölt gyalogos-átkelőhely előtt álló és várakozó gyalogossal szemben nincs elsőbbségadási kötelezettsége a jármű vezetőjének CSAK ABBAN AZ ESETBEN, HA a gyalogos LELÉPETT a kijelölt gyalogos-átkelőhelyre."

2019. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

""Ha látja?""


Igen, ha látja. Most nyelvtani vitába ne menjünk már bele, de a "ha" szónak van egy olyan jelentése is, hogy "amikor".


A témához: persze, betű szerint a járdán álló gyalogossal semmi dolga az autósnak, miért is lenne. Ugyanakkor a cikkben is az van, hogy a zebrát úgy kell megközelíteni, hogy a gyalogos ne féljen lelépni az úttestre. És a gyalogos csak akkor léphet le, ha azt biztonságosnak érzi. Magyarán az a szituáció, hogy az ember áll a járda szélén a zebránál, előtte sorra suhannak el az autók és meg se mer mozdulni, nem is fordulhatna elő, ha az autósok betartanák a gyalogátkelőhely megközelítésére vonatkozó szabályt. Remélem világos mire gondolok.

2019. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Igen, világos amit írsz. A kérdésben viszont az szerepel, hogy a gyalogos áll a zebránál, de nem akar átmenni, az autók viszont sorban állnak meg neki. Én erre mondom azt, hogy eleve meg sem kellene állniuk, hiszen a gyalogos nem lépett le az úttestre. Egy korábbi kérdésre, hogy akkor ha mégis lelép hogyan állunk meg neki: Hát úgy, hogy eleve fokozott óvatossággal kell megközelíteni a zebrát és akkor meg fogunk tudni állni, ha mégis lelépne...
2019. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

És miért száguld el előttem az autó, ha át szeretnék menni? Évekkel ezelőtt próbáltam a budapesti rakparton gyerekkocsit áttolni. Csupa olyan sofőr járt arra, aki csak akkor szokott megállni, ha a gyalogos már lelépett, de a gyereket valahogy nem volt kedvem eléjük tolni. Viszont terősen fontolgattam, hogy visszajövök, és a babakocsiban nem a gyerekem, hanem valami jó súlyos tárgy, esetleg egy nagyméretű játékbaba lesz. És élni fogok az elsőbbségemmel.

Ahogy egyre általánosabb szokás lesz, hog megállunk, ha gyalogost látunk a zebránál arccal az úttest felé fordulva, a gyalogosok le fognak szokni az ilyen megtévesztő viselkedésről. Aki csak nézelődni akar, nem a zebránál fog álldogálni.

Persze lesz néhány, aki továbbra is ott bámészkodik majd, de autós is lesz, aki mégsem áll meg.

2019. márc. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Engem egyszer azért büntettek meg a pénzhajhász rendőrök, mert egy mami állt a járdán a gyalogátkelőnél, és én szépen lassan elgurultam előtte. Azt mondták át kellett volna engednem. Hm.. a cikk után most gondolkodóba estem.
2019. márc. 4. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!