Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért áll a gyalogos a zebráho...

Miért áll a gyalogos a zebrához, ha nem is akar átmenni?

Figyelt kérdés
Sorra megállnak az autók, hogy átengedjék, de csak integet, hogy menjenek.
2019. febr. 28. 18:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Én is falra mászom az ilyenektől. Sokan nem tudják, hogy meg kell állnunk, és át kell engednünk. Ők még úgy tudják, hogy akkor mehetnek át, ha nem jön autó. Aki meg csak nézelődni áll oda, az meg egy paraszt. Legszívesebben kiszállnék, és átráncigálnám az úton az ilyeneket.
2019. febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Általában időseknél szoktam ezt tapasztalni. Valószínűleg udvariasságnak gondolják, hogy elengedik az autósokat. Nem gondolnak bele, hogy ott nekik, mint gyalogosnak előnyük van, és annak nem sok értelme van, hogy ha megáll egy autó, akkor újra elinduljon anélkül, hogy a megállás célja teljesülne. Egyébként is elfelejtik sokan, hogy a zebránál kötelező megállnia az autónak, ha azt látja, hogy valaki át akar menni, és például azt is sokszor látni, hogy hevesen köszöngetik, ha megáll valaki, mintha szívességet tenne vele.
2019. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem mondom, engem is zavar, de el tudom képzelni, hogy pár halálközeli zebrás élmény után vannak, akik inkább akkor mennek csak át, ha nincs a közelben autó.
2019. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
62%

Dehogyis.

Nálunk megáll az egész forgalom, kilométeres a sor, persze a kb 79éves bözsi néni támasztja a defektes biciklijét a zebránál.

Nézeget jobbra balra, nehogy ránézzen az autosra és legalább intsen, hogy nem megy át...

Majd ugye rádudálok vagy kétszer , mert szerintem hallokészüléke is vam ami nem műkődik,

Mögöttem vagy 10-en dudálnak hogy menjek már.

Na de ha én élindulok nyilvám a mami is azonnal át akarja tolni a bicaját az uton.

Tehát a harmadik dudaszóra reagál , de még ő van felháborodva, hogy miatta áll a sor???

És én miért nem tudom hogy ő nem akar átkelni, hiszen ő csak ott parkolta le a bicajt, ja a zebránal ...

Kész vagyok tőlük!

2019. febr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
Miért nem tőle kérdezted?
2019. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
És amikor zebránál mindkét oldalon áll a gyalogos, autók megállnak, gyalogos elindul az egyik oldalon. Amint átért, a másik oldalon lévő 79 éves gyalogos akkor kezd elindulni. Ez miért van?
2019. márc. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Miért állsz meg neki akkor? Csak akkor kell átengednek, ha már lelépett az úttestre. Ha csak áll a zebra szélén a járdán, akkor nem kell megállnod...
2019. márc. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze 8-as, és mégis hogyan adsz neki elsőbbséget, ha pont akkor indul el, amikor te is a zebrához érsz? Nem kockáztathatsz, ha ott volt a látóteredben és elütöd a zebrán, azért elég keményen megbüntetnek és őszintén szólva a lelkivilágod sem lesz már nyugodt, ha durva sérüléseket szerez.


Az pedig nettó baromsag, hogy akkor kell a gyalogost átengedni, ha már lelépett. Akkor minek a zebra? Folyamatos forgalom esetén ott állna szerencsétlen napestig.

2019. márc. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor miért ezt tanítják és várják el oktatáson is? Emlékszem, hogy csomószor meg akartam állni a gyalogosnak, az oktatóm meg közbeszólt, hogy nehogy megálljak, mert nem lépett még le. Több olyan eset is volt, hogy forgalmin ezért buktattak, mert indokolatlanul álltak meg a zebra előtt (a gyalogos nem lépett még le).
2019. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Legjobb tudomásom szerint a kreszben nincs olyan leírva, hogy csak akkor kell megállni, ha a gyalogos lelépett az úttestre. Az van, hogy a gyalogosnak az átkelőhelyen elsőbbséget kell adni, ami nyilván csak megállással lehetséges. Na most egy egyenrangú útkereszteződésben sem csak akkor kell megállnunk, ha a jobbról érkező autó már a kereszteződésben van. Meglehetősen balesetveszélyes lenne ha így lenne. Ugyanígy ha látja a vezető, hogy a gyalogos ráfordul zebrára vagy a járda szélén áll a zebránál, már akkor bizony számolnia kell azzal, hogy elsőbbséget kell adjon.
2019. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!