Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A BMW sofőrökről miért alakult...

A BMW sofőrökről miért alakult ki olyan negatív kép?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén,hogy bennem is negatív kép él róluk.

Egy facebook posztnál olvastam a kommenteket, oda írta valaki,hogy ez hülyeség mert minden autós taplóskodik márkától függetlenül, de egy BMW-s bármennyire is szabályos nem veszik észre, de amint nem indexel azonnal sortüzet nyitnak rá gondolatban.

Ez alapján elkezdtem figyelni a márkákat, hogy ki milyen autóval szabálytalankodik, beleértve az indexmentességet is.

Megjegyeztem pár igazán pofátlan dolgot, BMW-től egy nem indexelés volt, meg egy másik előzte a sort feltehetőleg átlépve a legnagyobb megengedett sebességhatárt, de legalább indexelt.(a sor 70-es tempóval haladt kamionnyi helyeket hagyva egymás mögött)


Tegnap meg egy igazi "pimpelt" régebbi BMW ment előttem fiatal sofőrrel, végig indexelt amikor kellett, előzékenyen kiengedte maga elé azt akit kellett, átengedte a babakocsis gyalogost ellenben az előtte haladókkal.Nem ment lassan, és gyorsan sem tartotta a forgalom ritmusát, nem lehetett belekötni.(ez persze így normális csak sokan nem néznék ki egy ilyen leírású autó/sofőr párosból - én sem)


Nincs okom védeni őket, feltudnék idézni a múltból olyan dolgokat amik miatt bennem is kialakult ez a kép, de így hogy valóban figyelem a különböző márkák által elkövetett közlekdési tahóságokat tényleg nem kiugró a BMW-k száma, az emberek fejében viszont mégis ez van vagy ez maradt meg.De miért?


2019. febr. 28. 06:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Mint minden sztereotípia, nyilván ez is úgy indult, hogy valós problémákat nagyított fel a társadalom és kezdte azokat az egyes egyedek helyett a teljes populációra vonatkoztatni és általánosan érvényesnek tekinteni azt. Idehaza a rendszerváltás után meggazdagodott réteg számàra a BMW volt az egyik igazán menő típus és az 1990-es években meggyengülő (tovább gyengülő...) kontroll miatt sokuk szerette megmutatni, hogy ő a szabalyok felett áll. Így lett a BMW-ből a nyomulós, szélsőségesen individualista ember autója. Azóta ugye sima ügy még a legegyszerűbb embernek is (igaz, régi) BMW-hez jutni, szóval ma már jó eséllyel nem bunkóbb az átlag BMW-s, mint bárki más.


Esetleg még az is ráerősíthetett erre a sztereotípiàra, hogy a korábbi BMW sorozatoknak nagyon markánsan különült el a dizájnja a többi autóétól, így a laikusok is könnyebben megjegyezték maguknak, ha épp egy ilyen autós volt pofàtlan.

2019. febr. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sosem néztem autótípust, miben ül éppen egy kreténebb sofőr, az ha valaki idióta módon vezet, jópár összetevő eredménye. De legkevésbé az autómárkáé.

Mindig megmutatkozik a vezetési stílus az illető személyiségéhez mérten, szinte minden esetben.

Szabályok között élni képtelen, deviáns alakok pontosan ugyanígy vezetnek, az öntelt, pökhendi emberek szintén, illetve a kis vállalati alkalmazott a gépsor mellől, na ez meg aztán úgy, mint egy gép.

Legrosszabbak a kisebbrendűségi komplexusos emberkék, fix, ha ilyen előtt mész, számíthatsz bármire.

2019. febr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sztereotípia, mert a többség tajparaszt. Az utóbbi években ez azért változott, mert több más márkának is emelkedett a presztízse ennek a rétegnek a szemében (pl. fekete Audi), ezért jobban eloszlik az a réteg, aki azért ilyen, mert azt hiszi felsőbbrendű, mert adott típust vezeti (meg persze van sok más motiváció is)
2019. febr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha itt élnél a Ferenc körúton, akkor láthatnád, hogy a bmw sofőrökről nem alakulhatott ki olyan negatív kép.


Márkától függetlenül tolja mindenki a vasat.

2019. febr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyobb az aránya a bunkó sofőröknek a BMW-ben, mint a Peugeotokban, Daciákban, vagy mittudoménmiben. Erről nem a márka tehet, ezek az emberek szívesen választják a BMW-t, mert erős, kényelmes, van státusza.
2019. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
M1-esen ha előzök egy kamionsort 140-el rögtön jön egy bmw és vadul elkezd villogtatni...
2019. márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!