Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jól tudom az alábbi szabályoka...

Jól tudom az alábbi szabályokat? Most tanulok vezetni, valaki legyen szíves megerősíteni vagy megcáfolni. Nem épp a legjobb oktatót fogtam ki, így emiatt kérdezek itt.

Figyelt kérdés

Az út jobb szélén lévő, sárgával elválasztott bicikli sávba nem mehetek folyamatosan, ugye?! Csak, akkor ha forgalmi okból kell bele mennem, mondjuk kikerülök valakit valamit, lehúzódok amiatt, hogy elengedjem mondjuk a mentőt.

Ha, bent állok a lápánál (piros van) és jön a mentő mondjuk (a hátam mögül), akkor félre állhatok úgy is, hogy rámegyek a záróvonalra (amiatt, hogy akkora helyet biztosítsak a mentőnek, hogy elférjen), vagy ez egyből bukás?

Amúgy vannak olyan "rejtett" dolgok, amiket a legtöbb ember nem figyel és tuti bukás? Egyáltalán nem megy jól a vezetés...


2019. febr. 2. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:

A mentő mindent felülír.

Válts oktatót mielőbb.

2019. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

1. Sem a sárga vonallal elválasztott hagyományos kerékpársávban, sem a fehér, szaggatott vonallal elválasztott nyitott kerékpársávban nem haladhatsz folyamatosan.

2. A mentő (és más kék lámpás) haladását csaknem mindenáron lehetővé kell tenni, akár a kereszteződésbe való behajtással is, persze gondos körültekintés után. De ez meglehetősen speciális eset. Ha ilyen előfordul a vizsgán, egy normálisabb vizsgabiztos segíteni fog.

3. A "tuti bukás" dolgokra az oktatódnak kellene felhívnia a figyelmed. Ha úgy érzed, nem megfelelő szakember, válts!

2019. febr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Most tanulsz vezetni ami nagyon nem megy jól...

Nem épp jó oktatót fogtál ki ezért inkább itt kérdezel..

Keress egy másik oktatót!!!!!

Amúgy ha jól rémlik nekem akkor az első 2 kérdésedre én a kresz tanulása alatt kaptam meg a választ és nem az oktatótól mellette ülve.

2019. febr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Lehet a gyakorlati oktatót hibáztatni, de a tanulónak nem kellett volna megtanulni a KRESZ-t?

A vezetés elkezdésének előfeltétele a KRESZ megtanulása, amit az elméleti vizsgán igen felületesen ellenőriznek csak.

A felmerülő kérdéseket fel lehet tenni a gyakorlati oktatónak, de az elég ciki lehet, ha rendszeresen alapvető szabályokról kérdezi a tanulója, amit neki kellett volna megtanulni mlg az előtt, hogy beült volna az autóba...

Lehet nem megfelelöen tanít az oktató, talán van jobb nála, de lehet rosszabb is, a szabályok ismerete viszont a tanulótól is elvárható, főleg, ami a szabályokban egyértelműen le van irva.

2019. febr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

A 4.-nél a zöld kéz.

Nehogy már az aki nem tanulja meg a kreszt , okoskodjon itt , vagy éppen a vizsgán.

Szégyen ez már hogy senki nem akar magtanulni semmit , de az oktatók a hibásak.

Mert mindenki csak a tesztlapot magolja, amiből nem lehet meg tanulni semmit.

Nem szégyellik itt kiírni hgy VÁLTS OKTATÓT.

2019. febr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Így van, ezek a kérdések tisztán KRESZ kérdések. A KRESZ-t pedig nem a GYAKORLATI oktatótól kell tanulni!
2019. febr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem egyszerűbb a kresz könyvet olvasgatni. Az oktató is nyugodtabb lesz, mert nem kell izgulnia, hogy a tanulója nem ismeri az elméletet.

Az oktató nem gonosz, csak fél, hogy jogsija lesz olyannak, aki szerencsével ment át az elméleten.

2019. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:

Majdnem. A sárga csíkkal elválasztott kerékpársávon gépjárművel valóban nem haladhatsz folyamatosan. És ha kikerülsz valakit, lehúzódsz, stb. akkor sem tartózkodhatsz ott egy pillanatig sem. Ahol ezt megteheted, azt szaggatott vonallal választják el az úttest többi részétől és "nyitott kerékpársáv" a neve. Folyamatosan azon sem haladhatsz, de szükség esetén átmenetileg igénybe veheted -természetesen a kerékpárosoknak az elsőbbséget megadva és őket nem akadályozva.


A mentőt pedig úgy engeded el, ahogy megteheted. Nem az a bukás, ha adott esetben nem léped át a záróvonalat, hanem ha emiatt a mentő nem tud továbbhaladni.

2019. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!