Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megettem 4 kokuszgolyót...

Megettem 4 kokuszgolyót amiben van minimális alkohol (7%-os puncs) ülhetek autóba?

Figyelt kérdés
2018. dec. 27. 12:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én csak most olvastam a kérdést, nem amikor láttátok a lepontozást.

Szerintem azok pontoztak le, akik értenek valamit a témához.

A videóban 5 perc után fújták meg a szondát. Ilyenkor még a (leírások szerint) a nyelv réseiből, a fogak közül, a nyelőcsőből még visszapárolog valamennyi, ezt tudja kimutatni a szonda.

Ittas vezetéssel foglalkozó ügyvéd honlapján olvastam (aki feltehetőleg ért hozzá, mert ebből él), hogy ha amúgy nem fogyasztottunk alkoholt, akkor mondjuk el a rendőrnek, és kérjük meg, hogy megfújhassuk 10 perc múlva is, addig ott várakozunk. (Ő se szeret felesleges papírmunkát végezni, tehát esélyes, hogy belemegy, mert ő addig is ott ellenőrizgeti a többi autóst.) Várakozás közben öblögessünk többször, igyunk vizet vagy más folyadékot, és a 10 perc után várhatóan nem fog kimutatni semmit a szonda, vagy legalábbis olyan mértékben leesik az eredmény, hogy a rendőr belátja, igazat mondtunk, és elenged. Ha mégis bevisz vérvételre, akkor pedig a vérvétel időpontjára már nem lesz bizonyítható mértékben kimutatható ez a minimális alkoholmennyiség.

Amúgy hiába a zéró tolerancia, a rendőrségi műszerek hibahatára 0,1 mg/l, vagyis ez alatti értéket eleve nem vesznek figyelembe.


Itt is ezt írják:

[link]

[link]

[link]

2019. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"ha amúgy nem fogyasztottunk alkoholt, akkor mondjuk el a rendőrnek, és kérjük meg, hogy megfújhassuk 10 perc múlva is, addig ott várakozunk."


Ekkora hülyeséget... Ha megeszek egy alkoholos süteményt, akkor mi az, hogy nem fogyasztottam alkoholt? Hiszen ott volt a süteményben. Magyarul alkoholt fogyasztottam és úgy ültem a volánhoz, ez a tény. Ennyi erővel akkor ihatnánk vodkát is nyugodtan, mert majd azt mondjuk a rendőrnek, hogy várjunk egy fél napot, amire kiürül a szervezetből.

2019. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!