Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondolok arról amikor...

Mit gondolok arról amikor valaki "szóvá teszi" hogy nem köszönsz meg neki egy előzékenységet?

Figyelt kérdés

Sokat vezetek külföldön, és sok helyen ugye hülyének néznek ha nyomom az elakadásjelzőt, meg köszöngetek, vagy ha hülyének nem is néznek, de sok helyen ez nem szokás.

Így amikor Magyarországra kerülök van,hogy elfelejtem a köszöngetést, bár nem direkt, és próbálok rá figyelni, de nem mindig megy.

Legalább négy-öt alkalommal volt már,hogy kiengedtek, nem köszöntem meg, és rám dudált az aki beengedett, a tükörbe nézve meg láttam,hogy vagy int, hogy "szívesen" vagy bőszen magyaráz.

Ilyenkor egyből leesik,hogy nem köszöntem meg, és a lelki nyugalma érdekében azonnal pótolom, de néha nem értem.

A legdurvább az volt amikor maga elé engedett valakit, nem köszöntem meg, és 2 perc múlva megelőzött, de csak engem (pedig több autós is tudott volna előzni) még láttam is,hogy a tükörben nagyon nézi a reakciómat.


Világosítsatok fel ha bunkó vagyok, mert volt már hogy annak éreztem magam, és próbálom elfogadni,hogy ez egy kelet európai,de főként magyar sajátosság,hogy megköszönjük.Úgy tekintek rá, mint pl. arra hogy az ázsiai konyhán nem adunk jattot mert az sértés.Itt meg megköszönjük mert az sértés ha nem.

Csak mondjuk a kínai sem vágja a fejemhez a százast ha annyival többet adok, míg a magyar felháborodik ha nem köszönöm meg.


2018. dec. 6. 10:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nálam attól függ, hogy megköszönöm-e, hogy milyen mértékű volt az a segítség?

Ha kitolatok egy parkolóból és valaki megvárja ezt, akkor miután elindultam a kezemet felteszem a belső visszapillantó magasságába, vagy ha valaki lemond az elsőbbségéről akkor szintén fel vagy kiteszem a kezem, hogy köszönöm! Egyébként nem vagy bunkó, nem kell mindent megköszönni például ha jelzel egy sávváltási szándékot és valaki beenged azt nem kell egyből köszönni, hiszen jelezted mit akarsz stb.

Ez a vészvillogóval történő megköszönés pedig részemről hülyeség, mivel nem erre lett kitalálva, úgyhogy önkényesen kinevezni valamire, amit külföldön szinte sehol nem használnak, fölösleges megszokni így. Továbbá ebben az országban minden túl van köszönve, ha a buszt lakott területen belül kiengedem a megállóból vagy a mentőt elengedem sokszor megköszönik, amit nem kell, ugyanis csak tetted a kötelességed. Ez az én véleményem az egészről.

2018. dec. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!