Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha be mész egy élelmiszer...

Ha be mész egy élelmiszer boltba köszönsz? Kedves vagy az eladóval? Esetleg le nézed köszönni sem fogsz neki?

Figyelt kérdés
2014. okt. 12. 22:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

bemész, élelmiszerbolt, lenézed

Egyébként miért ne köszönnék? Miért nézném le? Szerintem aki egy kicsit is kultúrált az legalább köszönni köszön és nem csak odamegy a pulthoz, rámutat valamire és az "ezt" kifejezéssel hozza az eladó tdtára, hogy mti szeretne venni.

2014. okt. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy köszönsz és persze, hogy kedves vagy, ez természetes.:) és miért néznéd le? ugyanolyan ember, mint bárki más, ugyanúgy kijár neki a tisztelet.
2014. okt. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Köszönni szoktam alapból, ha bemegyek valahová. Az eladót a legtöbb esetben nem ismerem, ergo nem ártott nekem soha, miért ne lennék vele kedves? És eszem ágában sincs lenézni, ő ott a munkáját végzi.


24/L

2014. okt. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Én a plázában is beköszönök mindegyik üzletbe, ha elsétálok előtte.
2014. okt. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A kisebb üzletekben szoktam köszönni amikor bemegyek és normálisan viselkedek az eladóval. Különösebben nem vagyok kedves, de bunkó sem.
2014. okt. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Én szoktam köszönni, hogyha kisebb boltról van szó. Ilyen nagyobb helyen, ahol kb. nem is látok el az eladóig akkor nem köszönök, max motyogok halkan egy helot. Ruhaüzletben is szoktam meg úgy mindenhol.

Általában mosolygok az eladókra, persze attól is függ milyen kedvem van, rendszerint reggel mufurc vagyok, meg ha felidegesítenek a tötymörgők a boltba akkor nem szoktam, de próbálok kedves lenni, hisz képzelem mennyi h.lye emberrel kell találkozniuk minden nap

2014. okt. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
jah és nem nézem le őket, én nem bírnám csinálni azt a munkát amit ők, vagy legalábbis beleőrülnék
2014. okt. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Ez természetes ha bemegyek valahova akkor köszönök. Miért néznék le bárkit is?
2014. okt. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Közértben, butikban, stb., ahol kisebb bolt van, és azonnal az arcomban van az eladó, ott természetes, hogy köszönök. Hipermarketben már nyilván csak a kasszásnak köszönök a végén.
2014. okt. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Bemegyek bármilyen üzletbe vagy boltba mindig köszönök az eladóknak. Bunkó nem vagyok, de nem állok le kedveskedni vele. Ha visszaköszön, és mosolyog akkor a mosoly rám is ragad, így visszamosolygok. De sokszor van rá példa, hogy bemegyek, köszönök, és egy Hmmm sem jön vissza. Az eladónak esze ágában sincs köszönnie. Ha olyan napom van, akkor simán odahajolok, és hangosabban köszönök hátha észreveszi magát. Ha nem akkor sem állok le bunkón viselkedni, de nem is törőm magam, hogy kedvesen mosolyogjak..

Én kint élek Angliában, és itt sok üzletben nem köszönnek vissza. Távozáskor már én sem köszönök, sőt ha többször megyek ugyanabba az üzletbe vagy boltba, és többször tapasztalom, hogy nem képesek köszönni, akkor már én sem veszem a fáradtságot, hogy köszönjek.

2014. okt. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!