Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért lehet bejelenteni a...

Miért lehet bejelenteni a rádiókban, hogy hol mérnek sebességet és miért lehet olyan műszert venni, ami beméri a trafipaxot?

Figyelt kérdés

Ha autóval megyünk valahová mindig tömeges szabálytalanságokat látok. Azt vettem észre, újabban a forgalomtól elzárt terület és a záróvonal lett ismeretlen sok vezető számára. Mennek árkon-bokron keresztül. Egyre többen ülnek volán mögé alkoholfogyasztás után is, akár teljesen ittasan.

Én általában biciklivel járok, ami még veszélyesebb. Simán átvág előttem az autó a kereszteződésben, ahol neki kellen megadni az elsőbbséget, és nemegyszer volt már, hogy szó szerint le kellett ugranom a bicikliről, vagy kitérnem, hogy ne üssön el.

Irányjelző luxus. Vagy nem kapcsolja be, és állhatok a kereszteződésben, mert az hiszem egyenesen jön... vagy bekapcsolva hagyja, azt hiszem le akar térni, közben egyenes jön, én meg átmegyek előtte...


A rengeteg szabálytalanság után, még támogatják a gyorshajtókat a mérések bemondásával, meg vehetnek olyan műszert, ami jelzi neki hogy hol mérnek? Ez nem szabálytalan? Nem véletlenül hozták a szabályokat, betartásokat kellene támogatni, nem a megszegésüket.

Ha baleset van, szinte mindig az sérül meg, aki nem vétkes.


Nálunk édesapám a söfőr mindig, aki kb. 40 éve vezet, és minden szabályt betart. Az ő éberségének és tapasztalatának köszönhetően nem egy balesetet úsztunk már meg a figyelmetlen vezetők miatt.


2010. jún. 27. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

azért azt te is tudhatnád hogy attól még hogy indexel, nem biztos hogy el fog kanyarodni! ezt kreszen is oktatják, hogy inkább várj. ja de neked várni kell és az nem poén.. háát akkor ugyan olyan vagy mint a szabályszegők, lusta vagy szabályosan közlekedni. amúgy meg, ha mindenki a szabályokat betartva közlekedne, oltári dugók kerekednének. én nem szeretem ha megyek szabályos tempóval és akkor a fenekembe villognak meg túrnak, dehát ez van, a morált nem olyan egyszerű megváltoztatni.

az meg csak jó ha bemondják a trafit, hidd el a vagánykodós fiatal h*lyék úgyis a tucc-tucc zenét nyomatják a kocsiban, nem a rádiót. ja és a lézer érzékelők is csak akkor jók, ha elég lassan mész ahhoz hogy mérőpontig le tudj fékezni.

2010. jún. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nem a várásról van a szó. de mondjuk ha én nem tenném ki a kezem, mikor letérek a biciklivel...


és szerintem jól meg kellene büntetni aki bemondja a sebességmérést

2010. jún. 27. 10:29
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
egyszer kelljen nagyon wc-re menned, vagy legyél fontos találkozóról késésben, és kapjanak el.. mit kell hisztizni amiatt hogy mások hogy közlekednek? a gyorshajtást tartják a legnagyobb hunyónak a balesetekben, de ez szerintem csak részben igaz. mondjuk úgy, hogy a gyorshajtás teszi elkerülhetetlenné pl hogy egy várni képtelen kikanyarodó autós hátuljába belecsapódjon egy védett útvonalon (bár gyorsan) jövő másik gépjármű. ilyenkor marhára megérdemli az, aki kikanyarodott, mert miért nem tud várni, de mégis a másik lesz megbüntetve. ez van, ilyen a morál, fogadd el, le lázadozz. ne "menő" mazsolának lenni.
2010. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Éppen az jó benne, ha bemondják a rádióban, hogy hol merre mérnek, addig is legalább mindenki figyel és betartja a sebességet.

Nálunk szlovákiában, minden félórában bemondják a rádióban, hogy hol mérnek az egész ország területén és hidd el kevesebb baleset történik.-)

Ezt a rendőrök is mondták ill. örülnek hogy van, akik bemondják a rádióban, hogy hol mérnek, addig is kevesebb baleset történik, legalább addig is jól viselkedik mindenki.D

A szám ingyenesen hívható.-)

2010. jún. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ebben az esetben fiktív méréseket is be kellen mondani :)
2010. jún. 27. 16:17
 6/10 anonim ***** válasza:

"mit kell hisztizni amiatt hogy mások hogy közlekednek"



Minket -a két kisgyerekem és én-, épp tegnap gázoltak el majdnem a zebrán! Köcsög autós nem figyelt, beletaposott a gázba miközben a gyerekeim előttem igyekezve haladtunk át a zebrán. Ha nem szaladok előre és nem kiabálok talán észre sem vesz minket! Kívánom neked ezt az érzést amit én éreztem akkor!!! És igen, hiába tanítom a gyermekeimet a helyes közlekedésre, ha a sok autós figyelmen kívűl hagyja a zebrán átkelőket! És egy faluban lakunk ahol lámpa is van. Még csak nem is város. És meg kell hagynom ez nem az első eset!! Most kifogom deríteni, hogy működik-e a kamera ami itt van a lámpáknál. És igen, utánajárok, mert ebből elegem van!

És én is felháborítónak tartom, hogy bemondják állandóan a rádióban, hogy hol mérnek! igenis büntessenek! Szigorítani kellene ezeket a szabályokat is úgy gondolom!


Persze mindig van kivétel, nem minden autós köcsög! De sajnos azt tapasztalom, hogy egyre több az olyan!!

2010. júl. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Gyulusss válasza:
50%

Mindkét emberkének, aki nem érti, miért probléma, hogy bemondják, hol van trafipax:


-tényként állítom, hogy kersz-en azt tanítják, úgy kell közlekednünk, hogy feltételezzük, a közlekedésben többi résztvevő betartja a szabályokat, tehát első hozzászóló kijelentése, hogy a kérdező lusta és ugyanolyan szabályszagő FAIL, nem ikiscit , nagyon)

-ha nem szereted, hogy a fenekedbe villognak, és ezért te is szabályt sértesz, csak hogy a szabálysértőknek biztosítst a nyugalmát, te a legyengébb akaratú, befolyásolhatóbb és felelőtlenebb ember vagy az akiről eddig hallottam, és a többi ember biztonsága érdekében megkérlek, hogy SOHA TÖBBÉ NE VEZESS

-a második hozzászólóvalnak pedig azt szeretém tudatni, hogy se a wc, se a késés NEM INDOKOLHATJA, HOGY FOKOZD ANNAK A VESZÉLYÉT AKÁR A LEGKISEBB MÉRTÉKBEN IS? HOGY MÁSBAN SZEMÉLYI? VAGY MÁS TULAJDONÁBAN ANYAGI KÁRT OKOZHASS.Mert ugye a gyorhajtás fokozza, ez megint vitán felüli tény.

Gondolkozz már el, mondjuk hogy megölsz, vagy megsebesítesz valakit. Megéri kockáztatni, hogy időben a wc-re érj? Ne hajts gyorsan, inkább sz**j bele az egészbe :))


A másik meg, hogy a gyorshajtásért fizetendő büntetés célja a gyorshajtó motíválása arra, hogy normálisan vezessen. Ha állandóan bemondják, hol van trafi, mikor éri olyan tapasztalat, hogy "uhh, ez nem érte meg mert x*10000 ft-ot kellet fizetnem", meg esetleg a jogsiját is elveszik . Az ember a hibájából tanul.

Ha bemondják, hogy hol van trafipax, csak akkor megy lassan. Ha már elkapták, jól megbüntették, megvan a negatív tapasztalat és a motíváció, hogy betartsa a szabályokat, biztosan rendesebben fog vezetni, azt mondjuk nem mondom, hogy Pálordulatot tesz mindegyik gyorshajtó, de azért sokkal jobban odafigyelnének.

2010. aug. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
biztos van oka hogy 0%-os vagy nagyokos utolsó :D legyél csak mazsola az úton, autópályán 80al is meg lehet halni, sőt városban 20al is. másrészt ha jössz itt a kresz bizalmi elvével, elolvashatnád a kiegészítését is ;) nem idézem pontosan mert nemérdekel a kresz, hisz többé nem nagyon kell számot adni tudásomról, a forgalomban pedig az íratlan szabályok érvényesek.. most lehet jönni ezzel azzal hogy én miattam lesz baleset meg stb, de ez álszentség. nincs ember aki minden szabályt betartva vezetne!
2010. aug. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Gyulusss válasza:

Üdv!


Az hogy 0%-os vagyok csupán azért van, mert ez az első topic, amihez hozzászólok, ezelőtt pedig egy kérdésem

miatt regisztráltam. Egy ilyen nem reprezentativ igen hiányos adatokon alapuló adat alapján nyilvánvalóan nem állithatod, hogy szavahihetetlen vagyok, vagy az álláspontom nem helytálló.Tényleg nem kötekedésként, de te is csupán 82%-os vagy, gondolom sokkal régebbi reggel mint én, vagyis nem állithatod, hogy a te véleményed a fix igazság az, Isteni sugallat, ezért nincs is jogod célzást tenni másokra, mert nem vagy abban a helyzetben.


Való igaz, 80-al is meg lehet halni, de már előzőleg is Irtam, hogy a gyorshajtás MEGNÖVELI ennek esélyét.Megkérek mindenkit, hogy a statisztikailag igazolható tömeges esetekről beszéljünk,mert annak van értelme, ne a kirivókról, mint az emlitett 20 km/h. Természetesen vannak iratlan szabályok, igy van,megmondom őszintén, egyenes, nappal jól belátható úton, ha nem jön szembe semmi, én is szoktam 100-110 között menni alkalmankánt.Én igazából azokra vagyok dühös, akik rendszeresen pofátlanul gyorsan, a szembe jövő forgalmat lassitásra késztetve előznek,közlekednek.SOKAN VANNAK!

Elnézést kérek, hogy felületes voltam és nem olvastam el a iegészitést, pótolom, de tovébbra sem tudok egyet érteni azzal, hogy a fent emlitett biciklist egy kalap alá vonjuk a veszélzes gyorshajtókkal. Összességében nem ugyanaz a mentalitás, nem ugyanaz a hozzáállás jellemzi a közlekedésben mint a notorikus száguldozókat...

2010. aug. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Gyulusss válasza:

Üdv!


Elolvastam a kiegészítést, ami úgy szól, hogy"de ha azt észleli, hogy a másik közlekedő szabálysértésével veszélyhelyzetet teremt, a pillanatnyi biztonságot szem előtt tartva mindent meg kell tennie egy lehetséges baleset elhárítására."


Köszönöm,hogy felhívtad a figyelmem rá.

A probléma ott van, hogy "HA ÉSZLELI".


Mit észlel a bicajos?

Leírom saját tapasztalatomat, egyszer velem is megesett egy biciklis inzultus, de csak egyszer mert elég óvatos vagyok, meg itt nálunk nem tapasztalok ilyen sok, és ilyen durva kihágásokat, mint amit a kérdező írt:

Kint az index.

A tata nem is hajt gyorsan a kocsival,(ha nagyon gyorsan jön és kint az index, akkor viszont semmilyen körülmények között nem indulek el,megvárom) még féktávon kívül van, így elinduok.

Hát látom, csak nem fékez, nem kanyarodik be, de rendben van a dolog, mert egy erősebb fékezéssel azért meg tud állni,aztán még pampog nekem,de én tájékoztatom, hogy az indexet k***a gyorsan vegye vissza, mert mérges leszek.

Itt az a gond, hogy mind a sebessége, mind az index azt sugallja, hogy kanyarodni fog,tehát nyoma sincs annak, hogy szabálysértésével valakit veszélyeztet, csak az utolsó pillanatban.Számos olyan helyzet lehet, amikor NEM ÉSZLELI, vagy NEM ÉSZLELHETI, hogy szabálysértésével az autós veszélyeztetni fogja. Azt kizártnak tartom, hogy a kérdező érzékelve egy veszélyhelyzetet, még keménykedett, hogy csakazértis az ő akarata érvényesüljön adott helyzetben, és ez idézte elő a problémákat, amiket írt.Abban igazat adok neked, hogy ha rendszeresen így viselkednek az autósok és a kérdező is ezt írta, akkor érdemes a megelőzésre is gondolni és valóban megvárni, míg tiszta lesz a kereszteződés,de ez már nem a bizalmi elv,vagy annak kiegészítése hanem a gondos előrelátás.

Viszont itt valahogy saját érveid csapdájába estél. Ha mindenki megvárná,hogy vagy elkanyarodik, vagy nem , akire vár, abból egyértelműen oltári dugók kerekednének, szóval vannak itt íratlan szabályok, amiket be kell tartani, -én személy szerint pontosan ugyanazt gondolom mint te, ezekre az íratlan szabályokra hivatkozva, -hogy nem lehet mindenkit megvárni,hogy betartja-e a szabályt,vagyis pl. hogy elkanyarodik-e vagy mit fog csinálni ,mert lehetetlen forgalmi körülményeket okozna(És ezt már értem mind az autóval, mind pedig a biciklivel való közlekedésre).A következtetésem az, hogy a szabálytalankodók kényszerítik ki ezeket a veszélyes helyzeteket, lehetetlené téve a teljes óvatosságot a fent említettek miatt,és ezért igenis nekik kell változtatni, hogy jobb legyen mindenkinek.

2010. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!