Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehet megállapítani egy...

Hogy lehet megállapítani egy autó sebességét SZEMBŐL?

Figyelt kérdés

3 hete van jogsim.

És sokszor mikor várok arra, hogy elfogyjanak az autók, vagy valaki beengedjen egy főútra, akkor sokáig figyelem az autókat.

Van amelyik messziről jön, és úgy gondolom, hogy na, ez elé bevágok gyorsan, mire ideér, mert mögötte jön egy hosszú sor.

De, nem merek, mert szemből rohadtul nem látom, hogy milyen gyorsan jön.

És mikor elrepeszt előttem vagy 70-nel, akkor kicsit megijedek, hogy hú, ez csúnya lett volna, ha belém jön.

Azt mondta az oktatóm, hogy majd idővel hozzá szokik a szemem, és megtudom állapítani ki milyen gyorsan jön.

De, ez mennyi idő?

Van rá valamilyen technika, hogy honnan tudhatom, hogy kimerjek-e fordulni valaki elé?


2011. máj. 31. 16:35
 1/10 T5- ***** válasza:
100%
Ez tényleg az a kategória amit érezni kell, és majd az idő meg a rutin meghozza. Inkább várj egy kicsit többet, minthogy felelőtlenül kivágj más elé, én sem szeretem mikor valaki miatt egy nagyobbat kell fékeznem főúton. Légy türelmes magaddal és gyakorolj sokat, erre csak ezt tudom mondani.
2011. máj. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
énis ígyvoltam, de aztán minnél többet vezettem anál hamarabb tudtam h ki menyivel jön
2011. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Viszonyíts a tereptárgyakhoz, vesd össze őket más mozgó járművekkel, de a rutin nem árt az tény és való.
2011. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, de ugye azt is tanította az oktató, hogy az autó színe is befolyásolja a sebességének megbecslését? A feltűnő színű autó gyorsabbnak, a fehér, a szürke lassabbnak tűnik! Éjszaka/esőben megint változik az egész!
2011. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbben talán úgy tudod, hogy megnézed szemre kb. mekkora távot tesz meg 1 sec alatt a kocsi. Tehát pl ott egy buszmegálló, mellette egy újságos, stb, akkor látod hgoy 1 sec. alatt mondjuk elmegy a buszmegálló mellett. Utána fejben ezt a távolságot levetíted magadhoz közel, és ahány buszmegállónyi táv. van még hozzád, annyi sec. múlva fog hozzád érni.


Igazából neked nem is lényeges hogy mennyivel megy ő (70-el, 80-al, 30-al, tökmindegy), sokkal inkább azt fontos érezni hogy beférsz-e még elé. Vagyis ha a szembe jövő nem lassít, nem gyorsít kb mikorra ér eléd.



Amúgy ha nagyon nem akarnak beengedni nagyon finoman, éppen csak kicsit csurogva érdemes tolni az orrod, különben ott várhatsz az idők végezetéig...

2011. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
rutin kell és simán meg fogod tudni mondani, hogy beférsz-e. 1-2 hónap és kész
2011. máj. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen,ezt ki lehet fejezni reálisan is,tehát távolság-idő függvényében állapítod meg.Azoban a távolság itt csalóka,ugyanis,minél messzebbre lévő két pont közötti távot szemlélsz,az annál kisebbnek tűnik...Ezért,ehhez jó térérzéknek kell párosulnia.

Én is paráztam az elején ettől.Én úgy oldom meg az ilyen helyzetet,hogy felmérem azt a távot,ami a veszélyzónát jelenti,és,hogy ehhez mennyi idő kell.Ha neki ennél több idő és/vagy nagyobb táv szükséges,akkor beférek elé.Tehát az ő távolságát viszonyítom a nekem szükséges időhöz.

De ez a képesség vagy így,vagy úgy,de ki fog benned alakulni.Ehhez rutin kell,ahhoz meg idő.

Azért fő az óvatosság!

2011. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gyakorolj sokat és idővel kialakul magától.

Ugyanakkor a szemed nem lézerdetektor. A szemből jövő sebességét 100 felett még csak megbecsülni sem tudod,csak azt látod,hogy "nagyon jön".

A türelembe még nem halt bele senki.

Vezess minél többet,százezernél már lesz némi rutinod és megmosolygod a mai önmagad,egymilliónál meg már jogosan érezheted királynak magad (bár akkor meg már tudásból nem akarsz rutinból vezetni).

2011. máj. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az is jó, ha nézed ahogy mások vezetnek ( mondjuk piros lámpánál állsz vagy gyalog vagy) és megsaccolod ha az egyik elindul a másik elé, miután átért mennyivel azután ér oda a keresztből jövő. Aztán megvárod amíg odaér, és levonod a tapasztalatokat, hogy jól saccoltál-e vagy sem.
2011. jún. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bp1985 ***** válasza:
A rutin, és az évek:) Az sem mindegy, hogy mennyit vezetsz. Szomszédom 28 éves ladájába van 83 ezer km. Én 1 év alatt a dupláját vezetem, mint ő egész életébe. Meg lehet saccolni, de nem 2 nap alatt. Persze ha én megyek pl 140-el a pályán, belenézek a tükörbe, és látom, hogy jön valaki, fel tudom mérni, hogy belekezdhetek e az előzésbe, vagy sem.
2011. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!