Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kioszttottátok a férjeteket,...

Kioszttottátok a férjeteket, ha beleszólt a vezetésbe, és ha igen, akkor mi módon tettétek azt?

Figyelt kérdés
Illetve ki tudtátok-e rakni a beleugatós utast? Illetve használt a kiosztás, vagy újra beleugatott?

2018. júl. 21. 10:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már olyan, hogy megálltam az országút közepén azzal, hogy vagy kiszáll, vagy innentől egy hangot se halljak tőle. Nem a férjem volt, ő normális, hanem egy idióta rokon, akit ráadásul szívességből, az ő kérésére fuvaroztunk. Végül bent maradt, de csönd volt.😀
2018. júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De mi van akkor, ha a renitens utas a fenyítéstől, és még nem ijed be, sőt és még élvezi is a helyzetet, mert hát ilyen is van, és hát a rendőr csak azt veszi észre, hogy nekihajtott a sofőr a fának, és őt veszi elő. Hát az anyósülésben utazó hát az meg javíthatatlan, mert előfordulhat olyan is, hogy röhög az egészen, de lusta kiszállni.

Nem száll ki, mondván az ő kocsiját vezeti más.

Na vajon ilyenkor mi a teendő, mert hiába jelenti fel, mi van, ha a rendőr csak ejnye bejnyét mond.

Bár bevallom én ezeken már csak olyan jókat röhögök, hogy csak na.

Én hála istennek ilyen helyzetbe nem kerültem. Nem is fogok, mert hát ahhoz le is kell tennem a jogsit.

Hát az nem mostanában lesz az biztos, ha lesz. Csak azért olvasni is lehet egyes témáknál olyan helyzetekről, amikor hát az utas szeret ott beleszólni a dolgokba

Ha tegyük fel csak ketten vannak az autóban.

Bár itt ahogy olvasom az első hozzászóló esetében ott hárman voltak a kocsiban.

2018. júl. 21. 11:36
 3/17 anonim ***** válasza:
Akkor kiszállsz te, ha az ő autóját vezeted, ennyire egyszerű, aztán megy tovább, ahogy akar. Ha pedig ketten vagytok, és a sajátodban ülsz, de nem hallgat rád, addig nem indulsz el, amíg ki nem szállt. Végső esetben akár rendőrt is hívhatsz, bár házasságon belül ez érdekes szitu.😀 Fellépés, határozottság kérdése a dolog. Én nem szoktam besz.rni senkitől, attól, hogy nő vagyok, még nem kell nyuszinak lennem, pláne, ha a testi épségemről és mások veszélyeztetéséről van szó. Itt ugyanis nem az a legnagyobb gond, hogy esetleg téged büntet meg a rendőr, ha balesetet okozol a pofázó böszme miatt, a közlekedés veszélyes üzem.
2018. júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Nézze asszonyom, vagy kisasszony!

Noha én nem vagyok nő, mégis arra felhívhatta volna a figyelmünket, hogy az egész egy feltevésen alapszik a maga esetében...

Nagyon egyszerű a dolog: felhívja az utas figyelmét, hogy a járművezetőt vezetés közben zavarni tilos és ebbe a vezetésbe történő beleszólás is annak minősül. Ha az öné a kocsi, akkor az utast jogában áll kitenni a kocsiból egy olyan helyen, ahol az veszélytelenül képes tovább folytatni az útját, ahogy akarja (buszmegálló, állomások, pihenők stb) amennyiben nem a magáé a kocsi, abban az esetben megtagadhatja az autó vezetését, azzal hogy félreáll majd végső soron kiszáll a járműből.

Balesetet követően a rendőrség önt fogja felelősségre vonni, mivel maga ült a volán mögött, magáé a felelősség minden tekintetben, mások és az utasok biztonsága is! Ugyanakkor az elbírálás során figyelembe fogják venni, hogy önt, mint sofőrt zavarták, ami természetesen nem lesz magyarázat a történtekre.

Személyes tapasztalat: nekem az apám volt ilyen, hogy mindig beleszólt a vezetésembe pusztán irigységből, ugyanis nem tudta értékelni, hogy jobb vagyok nála. A megoldás az volt a részemről, hogy soha többet nem ültem vele egy kocsiba... Ami engem illet csak akkor szólok bele a sofőr vezetésébe, ha veszélyben érzem magam mellette!

2018. júl. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

De kedves előttem szóló!: mit tudsz tenni abban az esetben mert a sofőr hiába hív rendőrt azért nem bűntet meg senkit csak mert az utas beleszól a vezetésbe meg az nem is bizonyítható, és ha netán a helyszínre megy a rendőr az utas meg csak ott lapít némán sunnyogva.

Na jó hiába sajnos ha baleset történik, akkor sajna hát ki mást vesznek elő, mint a sofőrt.

Bár azt nem tudom mi van akkor, ha házastársak, és a járművet közösen használják.

Na ez egy valóban érdekes szituáció, mert nyílván senki sem gyalogol szívesen az út szélén mert hát 200 km-re az otthonától már nem biztos, hogy a kirakott utas hazatalálna.

2018. júl. 21. 12:32
 6/17 anonim ***** válasza:
Azt tudom javasolni, hogy keressen fel egy olyan jogászt, aki polgárjogra szakosodott!
2018. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szerintem apád az elég nehéz eset is volt, hiába akartad volna kirakni, vagy mit tudom én hát elég vehemens természete lehetett az biztos, valószínűleg azt nem bírta elviselni, hogy mostantól te parancsolsz neki te vagy a királynő az autóban. Mondom, ha az apád nem hajlandó kiszállni az elég buta ötlet részéről az biztos de ahogyan öregszik szerintem olyan makacs, és vehemens természetű lesz.
2018. júl. 21. 12:42
 8/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ha az én autómból valaki nem hajlandó kiszállni, akkor joggal hívhatok rendőrt, ugyanis senkit nem vagyok köteles fuvarozni. Nem kell semmit bizonyítanom, csak azt, hogy a jármű az enyém, az meg benne van a forgalmiban. Világos?
2018. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem kértem egy szóval sem, hogy pszichológiai elemzést tarts nekem kisanyám... látom sokat felfogtál abból, amit írtam.
2018. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Elmondom egyszer- kétszer ,hogy fejezze be. Ha nem fejezi be akkor megállok és felszólítom hogy hagyja el a kocsit,mivel az az enyém. Ha nem hagyja el akkor ajtónyitás közben az oldalzsebben mindig tárolt paprikasprayvel teli fújom a képét miközben kiszállok . Aztán ennek hatására el fogja hagyni a kocsit ,én kiszellőztetem és ott hagyom taknya nyála egybefojva.


Ha övé a kocsi ,akkor csak megállok ,kiszállok és hívok egy taxit.

2018. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!