Akinek sorra egymás után nem sikerültek a forgalmi vizsgák B kategórián és feladta, hogyan tudta feldolgozni? Mikor jött rá, hogy nem neki való a vezetés?
Úgy emlékszek, az egyetem alatt kerültem hasonló helyzetbe. Másodév után nyáron (2001) elsőre átmentem a KRESz, elsősegély, a rutin vizsgán. ... És 3-szor buktam a forgalmi vizsgán Békéscsabán. A következő nyáron, még a KRESz vizsga lejárta előtt tettem még 2 kísérletet. Azokon is buktam. A PÁV-ra azért nem mentem, mert tudtam, hogy nem vezetnék az egyetem alatt, és gyakorlatilag elfelejteném.
Később munkába álltam, és szükséges volt a jogosítvány. Ekkor a rutinvizsgán 1-szer buktam. Ezután a forgalmi vizsgán 2-szer buktam, 3. alkalommal átmentem.
Azóta kb. kétheti rendszerességgel vezetek. 1-2 havonta Budapesten is.
A budapesti oktatóm oktatott már 8 osztályt végzett cigány gyereket, és az elsőre átment. Oktatott tüdőgyógyász professzort, és az teljesen reménytelen volt.
A sikertelen vizsga a rágörcsölés, a pszichikai csőlátás miatt volt. Ez megfelelési kényszerből, alacsony önértékelésből, bármi másból fakad. Menet közben ez nem engedte a többfelől érkező ingerek feldolgozását, gyors feldolgozását. Ez olyasmi, ami az élet számos területén is gátolt, gátol, de már egyre kevésbé.
Dolgozd fel, mert megéri! Ha kell, terapeutát is igénybe érdemes venni. Ne pazarolj el éveket/lehetőségeket az életből így, ha komoly okok vannak mögötte!
Ha a forgalmi vizsgáig eljutottál, meg tudsz tanulni vezetni, csak vizsgázni is meg kell tanulnod ezzel az életveszélyes berendezéssel.
Tudom, hogy nem azokhoz szól a kérdésed, akik nem adták fel, de válaszolok. Nagyon szépen vezettem végig az órákat, de képtelen voltam levizsgázni, leírhatatlan stressz volt bennem, amikor ott ült a két vizsgabiztos a hátsó ülésen. Mind az öt alkalommal elkövettem valami hibát. Nagyon szégyelltem, de mehettem a PAV-ra Budapestre. Viszont azt is éreztem, hogy ha feladom, az nagyobb szégyen lesz, plusz az addigi kidobott pénz. Nem éreztem magam alkalmatlannak, csupán leblokkoltam amikor vizsgázni kellett. Az oktatóm azzal nyugtatott, hogy aki átmegy a pálya alkalmasságin, azzal elnézőbbek már az azt követő vizsgán, tudják, és belátják, hogy vannak nehezebb esetek, de nem feltétlenül alkalmatlanok a vezetésre. Tehát megcsináltam, meglett végül. Nem mondom, hogy eleinte nem bénáztam apróságokat, de ez már annyira a múlt, hogy csak a kérdésed juttatta eszembe. 15 éve van jogosítványom, és határozottan állíthatom, hogy a jó sofőrök közé tartozom. Anno még nem gondoltam magamról, hogy valaha az leszek, de mára a kritikus férfiak is elismerik a vezetési stílusomat, ami abból is látszik, hogy azóta is én vagyok az ügyeletes "taxisofőr" a családban. Dobtak bele mély vízbe, amikor reggeli csúcsforgalomban Frankfurtba kellett bemennem az autópályán stb. Utánfutóztam is nem egyszer. Bárhova elmegyek, bármilyen körülmények között mára már.
A sógornőm is kb. akkor szerezte meg a jogsit, mikor én, neki harmadjára sikerült, még is sokkal rosszabb sofőr. A mai napig nem mer autópályán vezetni, és egyébként is hajmeresztő dolgokat csinál. 15 év!!! Olyanokat csinál, hogy mindenféle ok nélkül az út közepén halad az utcában, miközben közeledik szemből a másik autó, bekanyarodik szembe sávba, nem mer megelőzni egy traktort, inkább követi 20 percig míg az el nem megy valamerre máshova és még sorolhatnám. Szóval az elején nem derül ki feltétlenül, hogy ki mennyire lesz alkalmas a vezetésre.
1,2,5 után még. Az idegeskedést sikerélményekkel ellensúlyozhatod.
1. Vegyél sok plusszórát!
2. Vizualizáld az eredményt, azaz összesítsd a vezetésóra végén, milyen kevés hibapontod volt. Én a gépírástanulást vezetem így.
4. Csinálj más dolgokat a vezetés mellett, amik sikerélményt adnak! Pl, ha ki tudod rakni a Rubik kockát, akkor 1-1 jól sikerült óra után rakd ki egyszer, ha rosszul sikerült, akkor háromszor.
3. Mindig jó élménnyel zárd az órát! Ha túl sok is a hibapont, legyen legalább a végén egy egyíven hátra sikeres parkolás vagy más.
A vizsga nem az élet. Sokan itt vagy az egyetemen kiválóan vizsgáznak, de az életben nem tudnak teljesíteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!