Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Frissjogsis vagyok. Mikor...

Frissjogsis vagyok. Mikor fogok belejönni? Eléggé félek. Mindenki ilyen volt az elején mint én?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt vezettem először autót az oktatóautón kívül(az Suzuki Ignis volt vagy WagonR?) Nincs sajnos sok kocsi a családban, amibe bele mernék ülni, nagybátyámnak szép új csillogó kocsija van, azt nagyon félteném(pedig mehetnék vele azt mondta). Nagypapámnak vagy egy régi Renault-ja. Azt vezettem. Nagyon rossz volt. Alig vette be a sebességet, lomha, keményen kell bánni vele. Nem nagyon ment. Felmentem a patkára. Sokszor lefulladtam. Sírtam is emiatt.

Mindenki ilyen béna vagy csak én?

Már egy éve saját kocsira gyűjtök, de sajnos lassan megy, még egy évbe beletelik legalább mire autót tudok venni. Vezessek inkább ezen a roncsváron addig, vagy várjak amíg lesz saját? Vagy úgy nehezebb lenne beletanulni?

Ti milyenek voltatok kezdőként?

Bocsi hogy hosszú lett, köszönöm a válaszokat.

24/L


2010. jún. 13. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. :) Én is béna voltam kezdőként. Nekünk akkor még kispolskink volt, azt nyúztam-vágtam (persze vigyáztam rá, de nagyon nem ment pld. a parkolás sem). A férjem (akkor még nem volt a férjem) nagyon félt mellettem, engem pedig zavart, ha valaki ott ül és figyel. Így egyedül körözgettem a ház körül, és mindig sírás lett a vége, mert leparkolni két autó közé végképp nem ment egyedül.


De már rég volt. Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!!! :) Menni fog! Mindenki volt kezdő! :)

2010. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én friss jogsi után hónapokig nem mertem egyedül vezetni. Csak akkor ültem a volán mögé, ha volt mellettem egy tapasztalt, rutinos családtag. A tanfolyam alatt megszoktam, és biztonságérzetet adott, hogy ott az oktató. Egyedül akkor autóztam, mikor mindenki egybehangzóan állította, hogy okés vagyok. Ez még az "ánti" világban történt, akkor még nem volt olyan kirívó különbség autó és autó között. Viszont egy évig vezetni egy régi kocsit, utána átülni egy újba, hát az is nagyon kemény. Mintha Babettáról ülnél át egy 125-ös pöpec motorra.
2010. jún. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sztem ezzel ne foglalkozz, majd belejössz.


Az, hogy lefulladsz, az benne van, újraindítod és mész tovább.


A parkolást meg lehet gyakorolni valamelyik parkolóban, nem tudom, hogy hol laksz, de gondolom van nyugisabb hely és ott lehet.


Én azt bírom, hogy mki itt izgul, hogy mennyire rossz, de amint belelátnánk a másik ember fejébe rájönnénk, hogy ő se tudja jobban csak úgy tesz:D


Ami engem illet megéri most szenvedned egy rosszabb kocsival és sokkal könnyebb lesz majd egy újabbat vezetni.

2010. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hi!


én is sokat fulladoztam friss jogsisan:P és az sem segített, hogy skodán tanultam, és utána citroent meg toyotat vezettem (toyota lassabban indul, több gáz kell neki stb).

belejössz, ne aggódj. eleinte az ismerős körzetben vezess, pl. boltba, ahol tudod, mi főútvonal stb, majd később hosszabb utakra, legjobb, ha tapasztalt ember van melletted, azok majd elsorolják, mire kell figyelni, min érdemes javítani.

én tavaly szeptemberben tettem le a jogsit, most már egyedül is elengednek, Budapest belvárosából is hoztam haza kocsit, meg mentem kocsival ősömért is...

az is sokat segít, ha előre megnézed maps.google.h-n az útvonalat, ha mész, hogy tudd, kb hogy néz ki a hely.

amúgy meg egyszerűen gyakorlás kérdése, semmi több:)

kitartást!

2010. jún. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem használd ki a lehetőségeket, engem nem engedett a családom egyedül vezetni, csak ha mellettem ült valaki, engem rettentően zavart.

Én is azt tudnám mondani, h gyakorolj minél többet, én is kihasználtam minden lehetőséget (ismerősök, autószalonokban tesztvezetés, stb). Ha egy régi autón megtanulsz vezetni, a későbbiekben előny lesz, mert akkor bármilyen autót el tudsz vezetni.

A vezetésen nem szabad görcsölni, ha lefullad, lefullad, majd 20-adjára menni fog. Tudom nehéz abszolút kezdőként, de még azt tudom tanácsolni, h ha kicsit is érdekel, foglalkozz az autó technikai részével, h jobban megértsd hogy működik. Ha eleget olvasol utána, el tudod érni h akkor se fulladj le, ha életedben először ülsz kocsiban. Nekem működött anno, 14 évesen.


22/F

2010. jún. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, jobban érzem magam. Papa is azt mondta ha az övét tudom vezetni, akkor mindent. De annyira nehézkesnek érzem. A Suzukinak szuper, pontos váltója volt, ezt meg jóformán úgy kell beleimádkozni a sebességbe. Papa azt mondta majd átnézi, hátha tud valamit javítani rajta. Csak ő ugye megszokta ígyn, neki jó. De nekem, rémes.:S Engem sem engednének egyedül, de ha engednének sem mennék. Annál jobban félek.:S
2010. jún. 13. 15:01
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem a régebbi kocsival kezdj. ebben nem kell majd félned annyira, hogy elrontasz valamit, vagy nekimész valaminek, mert az "strapa autó". utána sokkal jobb lesz átülni az újabb, jobb autóba, és ha már rutinosabb lesezl, attól sem fogsz annyira félni hogy összetöröd. ha sokat fulladsz le, érdemes gyakorolni a kuplunggal való "játékot", és amikor magabiztos vagy, akkor kimenni a forgalomba.
2010. jún. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg, úgy ülj autóba, hogy a kinnti stresszet ne vidd be a kormányhoz. Fontos, mert akkor sehogy sem megy. Másod sorban, logikusan gondolkozz, mindenki el kell kezdje, ha hibázól hát hibáztál megtörténik, mindig figyelj és nem lessz gond. Biztos nálam jobban haladsz, én első délután garázsfalat bontottam, pedig autós családból származom. De benne van ez is.

Azóta sok idő eltelt, hátam mögött van majdnem félmillió km, de még mindig előfordul, hogy nagy forgalomba leizzadok ha parkolászni kell.

SOk sikert.

20/ F

2010. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!