Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt lehet belejön...

Mennyi idő alatt lehet belejönni az elindulásba?

Figyelt kérdés
Mármint az autóval, tíz alkalomnál kevesebbszer vezettem eddig a friss jogsimmal. Bele fogok jönni valaha? Állandóan lefulladok, és aztán annyira ideges leszek, hogy nem tudok sehogy sem elindulni:( 10ből 5 alkalommal sikerül simán elindulnom:(
2011. febr. 26. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a kuplungot felfelé engedd, közben a gázt lefelé nyomd lassan!!, olyan mintha az egyik kezedet kinyújtanád, a másikat meg nyújtott állapotból visszavennéd.

próbálkozz autón!! van kocsi amin gyakorolsz?

2011. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen, van, de egyszerűen már a kedvem is elment az egésztől, kereszteződésekben meg pirosnál fulladtam le, nem vicc az ilyen:(
2011. febr. 26. 15:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Legkönnyebb a hangjából megállapítani,engedd fel a kuplungot és ahogy érzed hogy gyengül a motor adj neki gázt,a két pedál hasonlóan mozogjon.Vagy ha van fordulatszámmérő akkor arra is belőheted.
2011. febr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
jaaj. ne aggódj már!! segítsek?:D:)
2011. febr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Igen, természetesen belejössz. Persze, csak ha most nem hagyod az egészet, mondván "Úgy sem tudom".

Fentebb jól leírta, a két pedál, mint a mérleg. Megnyugtatásodra: én 20 éve vezetek, és halál ciki volt a kereszteződés közepén lefulladni egy SuperB-vel. Tehát nyugi, és gyakorold! Egyre magabiztosabb leszel.

2011. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bele fogsz jönni csak gyakorold! Keress egy félre eső helyet és próbálgasd, de ne csak az elindulást hanem a lassú haladást is csúsztatott kuplunggal gáz nélkül.

A legtöbb autó képes gázadás nélkül is elindulni ha nagyon óvatosan csúsztatva engeded fel a kuplungot, ezt gyakorold sokat rövid idő alatt rá fogsz érezni.

Sajnos ez a mutatvány a kuplungodnak nem fog tetszeni, de azért valószínűleg túléli, amúgy meg az indítómotort vágnád haza rövid időn belül.

2011. febr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

így van!


nem superB,(szuperbé) hanem superb (szuperb) . egybehangzóan. jelentése kimagasló!

2011. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kicsit adj gázt és engedd szépen lassan fel a kuplungot.Lehet csúszni fog az elején ,de belejössz.

Kicsit pörögjön a gép és szépen engedd fel lassan a kuplungot.Menni fog sok szerencsét!

2011. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Menj el olyan helyre, ami valami mellékutca, vagy kihalt terület és ott gyakorolj! Elindulsz, megállsz, elindulsz, megállsz. Bár nekem kicsit fura, hogy ha az esetek többségében nem tudsz elindulni, akkor hogy van jogsid? Néha mindenkivel előfordulhat egyébként, és mindig cikisnek fogod megélni a helyzetet.
2011. febr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1, cserélj automatára (én 2 kézi után 3.iknak már tuti azt veszek)

2, kuplung felenged surlódási pontig (elindul lassan), majd gázpedál megnyom, kuplung lassan felenged és már megy is :)

2011. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!