Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért csodálkoznak hogy a...

Miért csodálkoznak hogy a béka segge alatt van a hazai közlekedési morál, mikor a hatóságok morális szintje is alacsony?

Figyelt kérdés

Mikor egy építkezés után kint felejtett 30-as táblánál mérnek a bokor mögül egy főuton, az eléggé pofátlan dolog, csak a pénzről szól.

Vagy mikor kihívtam a köztereseket mert a csövesek állandóan az utcára sz*rtak, nem jöttek ki, de mikor költözött a szomszéd és a kisteher ráállt a járdára azonnal ott teremtek...

Hatóságoknak csak a pénzbeszedés a lényeg, semmi nem érdekli őket, miért várják el hogy az emberek morálisan közlekedjenek?


2018. ápr. 25. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

miért általánosítassz?


vagy ha így állunk, akkor én meg mondjam azt, hogy nekem idáig 1x volt gyorshajtáson, teljesen jogosan, útépítésnél még soha nem láttam, hogy mértek volna, és ráadásul nekem ha bajom volt, mindig jöttek?


na most akkor ez hogy lehet?

2018. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Ez tipikusan a kutya és a bot esete. A kutya is a botot harapja ha verikvele és nem a kezet amiben a bot van.

Egyébként betartom a sebességet (+10 km/h) mert így is sokat fizetek az amúgy is kevés fizetésemből. Ha valakinek nem tetszik megelőz, bár leginkább a seggemben jönnek és anyàznak meg mutogatnak.

Érdekes dolgok ezek... vajon miért mindig az háborog akit megbüntettek teljesen jogosan? Kint volt a 30-as tábla? Kint. Gyorshajtás volt? Igen. Akkor kérem miről is beszélünk? Addig éri meg a hatóságnak ez a fajta pénzbeszedés amíg a sok hülye autós állandóan belefut ebbe. Ha a többség betartaná a szabályokat, nem lenne kit megbüntetni és valószínűleg befejeznék.

2018. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

El vagy kicsit tèvedve. Nem a hatóságok várják el, hogy szabályosan közlekedj, hanem a többi közlekedő. Én nem akarom, hogy a szomszéd elállja a járdát a babakocsis kismama elől, bármilyen nehéz a zongora és a te anyukád sem szeretné, hogy a legkedvesebb barátod 90-nel csattanjon egy kanyar mögül előbukkanó úthengeren. (30-as tábla, megtörtént eset, temetés lett a vége.)


Természetesen rossz dolog, ha a hatóságok nem jó példával elől járva és a közlekedésbiztonságra közvetlen veszélyt jelentő szabàlytalanságokra koncentrálva dolgoznak, de ne legyünk naívak: a begyűjtött bírságok a központi költségvetést gazdagítják és nem a rendőrt vagy a rendőrséget.

2018. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Egyáltalán nem olyan rossz a közlekedési morál Magyarországon. Menj át Romániába. Vagy hogy ne keleti országokkal példázzak, nézd meg Olaszországot.
2018. ápr. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Évekkel ezelőtt még létezett az a szabály, hogy a vasúti átjáró előtt vannak azok a csíkos táblák, 150, 100, 50 méterre, és ott, a 150 métert jelző táblától csak 30 - cal volt szabad megközelíteni a vasúti átkelőt. Ilyen helyeken gyakran radaroztak is a fakabátok.


Egy rádióműsort hallgattam vezetés közben, ez volt a téma. Egy műsorvezető a stúdióban, egy rendőr - valami magas rangú .asz - és a betelefonálók. Arról volt szó, hogy vannak helyenként olyan "vasúti átjárók" amelyek elhagyatott, gazzal benőtt ipari vágányok. Sok esetben olyanok, ahol a síneket már fel is szedték, csak az úton maradt ott a sínpár, az út szélességével megegyező hosszban, ergó ott vonat sem igen várható. De sraffozott táblák azért ott maradtak. És a derék szolgálóvédőék ott is mértek, ne viccelj.


A műsorba meghívott fakabát először tagadott, ők ilyen helyeken nem mérnek. Majd jöttek az sms - ek, telefonok az ország különféle részeiről, hogy de.


Erre az illetékes egy jegyzettömböt vett elő, és felírta a felsorolt helyszíneket és ígéretet tett arra, hogy jelezni fogja feletteseinek, hogy nézzenek utána a dolognak, és ha valóban indokolatlan az ott elhelyezkedő sínpár - darabot "átjáróként" kezelni, akkor szüntessék meg azokat illetőleg fizessék vissza a beszedett bírságokat.


Ja várj...Az utolsó bekezdést elrontottam. Bocsi, rosszul emlékeztem. Nem. A rendőr dörgő hangon kioktatta a betelefonálókat, hogy az ő dolguk a szabályok betartása nem pedig a felülbírálása a jelzéseknek.

2018. ápr. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!