Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg nem lesz így soha...

Tényleg nem lesz így soha jogosítványom?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, es idén februárban szeretném elkezdeni a kresz-tanfolyamot. Úgy gondoltam, most vagy soha. Nem vezettem ez előtt még igazán, egyszer-kétszer kimentünk a közeli mezőre gyakorolni az elinduldálst meg ilyeneket, a bátyámmal. Igaz mondjuk, elég béndzsa vagyok, gyakran lefulladok, de van hogy szépen el tudok indulni, és 4 km-t sikerül egy huzamban menni. Ma elég gyatrán ment a gyakorlás, és össze is vesztünk, a tesóm szerint rutint kéne szereznem, majd csak ősszel kellene elkezdenem, mert szerinte az oktatók igaziból rühellik a kezdőket, és ne hogy azt higgyem, hogy az autóssuli egy leányálom. Azt is mondta, hogy ha ffi oktatót kapok, készüljek fel, hogy nem fognak mindent a számba rágni huszonötször, és ha olyan, esetleg még egy rakat pótórát rámsóznak, és molesztálhatnak is, csak mert csinos vagyok. Aztán lezárta azzal az egészet, hogy kb béna vagyok, és sose fogok vezetni. Mi igaz azokból amit elmondott? Tényleg így van? Mert akkor el se kezdem..

2018. jan. 28. 18:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. jan. 29. 08:42
 12/20 10 deka farhát ***** válasza:
84%

Bátyád olyan hülye, mint a tököm, csak nincs a fején szökőkút.


Első körben elárulom, hogy az elméleti vizsgához (úgyis ezzel kell kezdeni) semmiféle rutin nem szükséges, a KRESZ-t kell megtanulni. Utána ha levizsgáztál, mehetsz tanulókocsira, ott pedig szakképzett oktató fogja megtanítani neked az alapokat, nem a bátyó, akinek még oktatópedál sincs az autójában! Nekem az oktató az első órán csak annyit mondott, hogy tegyem lazán a bal lábam a kupplung-, a jobbot a gázpedálra, és hagyjam, hogy ő nyomkodja, közben magyarázta a pedálutakat meg ilyesmi. Igaz, hogy csak a 10. óra után mentünk ki a forgalomba, de legalább nem volt bátyó, aki azzal stresszelt, hogy rutin kell, mert az az első. Ez a legnagyobb ökörség, amit hallottam...

2018. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
21%

Figyelj! Ezt tanuld meg:

1-esből 2-esbe, a kerék már gurul

3-asból 4-esbe, a játék is elindul

5-ösbe kapcsolok, már villog a fakabát...

Mert szükséged van a sebességre. A szonda téged meg nem fékez.. bírságodat b*zd meg kérlek!!!

2018. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

Az én oktatóm azzal kezdte az egészet, hogy reméli nem vezettem még, mert nem szereti azokat az embereket, akik már gyakoroltak, és esetleg rosszul maradt meg bennük pár mozdulat. Nem kell a tesódra hallgatni, nyugodtan elkezdheted a kreszt. Az én oktatóm is férfi, soha, semmilyen molesztálás nem történt mèg..

21L

2018. jan. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
80%

Én úgy kezdtem a vezetést, hogy előtte életemben nem vezettem. Az oktatóm rendes volt, türelmes, semmi gondom nem volt vele sem, és bármit kérdezhettem, elismételte többször is. Én is béna voltam, főleg a parkolásnál. A 30 óra valószínűleg neked sem lesz elég, nekem +10 órát kellett vezetnem, erre készülni kell, hogy nem feltétlen azért kell pluszban vezetned, mert le akarnak húzni.

Vágj bele,és sok sikert hozzá!

2018. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Szia! Ne parázz ezen szerintem egyáltalán, felesleges.

Az oktatód te választhatod meg , vannak női oktatók is én is nő oktatónál voltam és semmiben nem rosszabb sőt szerintem sokkal jobb is mert türelmesebb. Ja és az oktatód nem alapozhat arra hogy el tudsz indulni az autóval már mindent el fog mondani és azért egy oktató jobban el fogja tudni magyarázni hogy mit hogyan csinálj mint a bátyád akármilyen jól is vezet ő egy oktató aki évek óta ezzel foglalkozik :D Nem te leszel nála az első szép de vezetésben (hisz még csak most kezdted) még kissé ügyetlen csaj. ui:<frissen forgalmi vizsgáztam, a jogosítványom megérkezését várom már csak úgyhogy ha gond van írhatsz még frissek nekem az élmények de összességében arra figyelj hogy ne izguld túl se a vezetést se a vizsgákat mert tényleg sokat ront a teljesítményeden 17/f>

2018. febr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Beköszönök két évvel később :DDD Na jogsim azóta sincs még. El is kezdtem februárban a sulit, 30 óra után forgalmiztam, és megbuktam parkoláson. Vettem még harmic órát, megint megbuktam tolatáson. Végül az egyik válaszolónak igaza lett, automatán folytattam tovább, amit egy álom vezetni, de az oktatóm egy nyomorék. Rendes, meg megtanított vezetni, csak szeretne próbálkozni, ha hagynám. Nemrég volt a harmadik forgalmim, amire nem vittem el az iratokat. Lol

Most a 90. Órámnál tartok, februárban vizsga.

Májusban lejár a két évem.

2020. febr. 3. 09:53
 18/20 A kérdező kommentje:
Meglett :D
2020. febr. 27. 16:56
 19/20 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Sok balesetmentes km-t!

6-os voltam.

2020. febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Tyű, köszi! Nem gondoltam hogy valaki még olvassa :)
2020. febr. 27. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!