Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg nem lesz így soha...

Tényleg nem lesz így soha jogosítványom?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, es idén februárban szeretném elkezdeni a kresz-tanfolyamot. Úgy gondoltam, most vagy soha. Nem vezettem ez előtt még igazán, egyszer-kétszer kimentünk a közeli mezőre gyakorolni az elinduldálst meg ilyeneket, a bátyámmal. Igaz mondjuk, elég béndzsa vagyok, gyakran lefulladok, de van hogy szépen el tudok indulni, és 4 km-t sikerül egy huzamban menni. Ma elég gyatrán ment a gyakorlás, és össze is vesztünk, a tesóm szerint rutint kéne szereznem, majd csak ősszel kellene elkezdenem, mert szerinte az oktatók igaziból rühellik a kezdőket, és ne hogy azt higgyem, hogy az autóssuli egy leányálom. Azt is mondta, hogy ha ffi oktatót kapok, készüljek fel, hogy nem fognak mindent a számba rágni huszonötször, és ha olyan, esetleg még egy rakat pótórát rámsóznak, és molesztálhatnak is, csak mert csinos vagyok. Aztán lezárta azzal az egészet, hogy kb béna vagyok, és sose fogok vezetni. Mi igaz azokból amit elmondott? Tényleg így van? Mert akkor el se kezdem..

2018. jan. 28. 18:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Ez hülyeség. Nem is kell előtte gyakorolni, erre van a HIVATLOS oktató, aki el fogja mondani hogy hogyan kell csinálni. Ne aggódj, bármi is történt, nem lesz gond meglátod
2018. jan. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
77%

A Kressz tanfolyam nem vészes,ha megtanulod az elméletet. Az lesz a fura ha ezeket majd gyakorlatban kell alkalmaznod. Én is elég béna voltam az elején, főképp a kuplung fékes indulással szenvedtem, lejtőn elindulni. Nekem női oktatóm volt, nagyon szerettem ha kellett elmagyarázott 100szor mindent, de volt mikor ő is kitört magából. A baráti körömben sokan teszik most a jogosítványt férfi oktatóknál is, de én még nem hallottam molesztálásról xd

Ha vannak alapjaid az már eleve jó, plussz órára sokaknak szüksége van, de meg lehet csinálni alapóra számmal is.

Kitartást és sok sikert!

2018. jan. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Elsőnek igaza van.

Annyit tennék hozzá, hogy nem bunkó az összes férfi oktató. Persze előfordulhat, hogy neked egy paraszt jut, de ez már emberfüggő.

Lehet kifogod a legrendesebbett a világon. A kötelező órák végén pedig valószínűleg már elfogadhatóan fog menni a vezetés. Ha nem akkor pedig tényleg szükséges pár +óra a rutin pályán. Ne görcsölj rá.

A tesód..nos őt nem minősítem. Valószínűleg ő kifogott egy bunkó oktatót.

Egyébként 0 tudással is elkezdheted. Sokan kezdik úgy. Nem kell őszig várnod. Főleg így, hogy van némi tapasztalatod.

2018. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kezecske! Ha valaki még írna, szívesen meghallgatom!
2018. jan. 28. 18:58
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Húgom kreszből bukott egyszer, forgalom némi plusz óra után annak ellenére is hogy nem volt már szükséges az oktató szerint sem, első sikerült.

Szóval nem kell itt "feketén" rutint szerezni, vagy bátyád hogy gondolta? Földúton ahol csak menni kell ott lesz tapasztalat?


Nem Te leszel az első "csinos" aki tanulni készül, a modellek szerinted csak elmentek a Parlamentbe és kérvényezték az engedély kiállítását?


Magadért csináld ne másért, Ha kell a papír kezdjél bele.

25F

2018. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Simán megtanulhatod, ne hallgass a tesódra.

Sajnos tényleg sok bunkó, perverz oktató van, az ilyeneknek határozottan el kell mondani, hogyha nem fejezi be, akkor jelented és oktatót váltasz.

2018. jan. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
30%

mondhatom kedves ember a tesód...


ha biztosra akarsz menni, akkor a (sikeres)elmélet után menj automa-váltós kocsira tanulni. Ilyen kocsira lesz jogsid, de kit érdekel. Jönnek a villanyautók, azokon sincs sebváltó. Budapesten a MOL 300 automata kocsival elindítja az új kölcsönautó szolgáltatását. Pont azért villany, vagy automata, hogy mindenki vezethesse.


ez a jövő. A családom minden tagja automata kocsit vezet, nincs is baj. Pedig autóversenyző is van köztünk.


Fel a fejjel, még odébb van a gyakorlati oktatás. Addigra villanyautós oktatás is lesz.


Legyen szerencséd!

2018. jan. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Ne menj automatara arra csak a mozgasserultek fel labuak- kezuek mennek,meg akik abszolut benanak erzik magukat. Teljes erteku B jogositvany sokkal jobb mert soha nem tudhatod mikor lesz szukseged ra hogy kezi valtost vezess.Idehaza elenyeszo az automata kocsik szama,ez itt nem az Usa ,autovasarlasnal is lekorlatozod magad igy.


Ha az oktatod turelmetlen kiabal vagy molesztal azonnal szolj ra,ha nem javul ,akkor valts oktatot ha kell iskolat is. Nem eri meg szenvedni egy idegbajos hulyevel,te fizeted, szoval viselkedjen es tanitson az alapoktol. Te azert mesz oda mert nem tudsz vezetni,szoval ne is mond meg neki hogy gyakoroltal titokban,ha ez nem tetszik neki akkor is ott kell hagyni.Potorara szinte mindig szukseg van mert az alap oraszam keves. Az oktato szolni fog ha a tudasod keves a vizsgahoz es meg gyakorolni kell. Ez nem lehuzas hanem a sikertelen vizsga igazabol senkinek sem jo.

2018. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
81%

Szerintem ne félj..

Az oktató arra van, hogy megtanítson autót vezetni.

Én egyáltalán nem vezettem KRESZ előtt autót sehol.

Az oktató elmondta vezetés közben, hogy annyival menjek, amennyivel én jónak érzem és biztonságban érzem magamat. Végig 80-90-el jöttem (amennyivel lehet)

Ne aggódj, fogsz vezetni..

2018. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
Pontosan az ilyen családtagok miatt kell rendes oktatóra bízni az embereket.
2018. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!