Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amikor az M1-esen levillogtatn...

Amikor az M1-esen levillogtatnak akkor mit szoktál csinálni?

Figyelt kérdés
Felgyorsítasz? Lehúzódsz? Mész ugyanúgy tovább?
2017. dec. 2. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A körülményektől függ.

Általánosságban:

Ha tömött a külső sáv, akkor megyek amennyivel lehet és amint lehet kimegyek a külsőbe.


De ha pl. tömött a belső sáv is, akkor azt szoktam, hogy beengedem magam elé a villogót, majd én is elkezdek neki villogni.

2017. dec. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tempomat 145-150 GPS szerint és nem villog le senki. Ha meg torlódik a forgalom és valami idóta a sorban villog azt lesz/rom. Van olyan erős az autóm, hogy jobbról sem tudom megelőzni, úgyhogy egy idő után megunják a vergődést.

Ahol ésszerűen lassítás nélkül el tudom engedni ott meg kimegyeek később, aztán menjen ha tud.

2017. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sokszor sor van a belsőben és akkor is sokat villogtatnak nekem. De mikor 140-150-el megyek akkor is szoktak villogni.
2017. dec. 2. 12:50
 4/13 anonim ***** válasza:

Engem akkor villognak le, mikor furgonnal vagyok, és 110-el tudok előzni, de azért muszáj megelőznöm a 85-el haladó kamionsort.

Mikor van elegendő hely, hogy visszahúzódjak, akkor visszahúzódok. De ha nagyon felidegesít a folyamatos villogással, akkor azt szoktam csinálni, hogy miután megelőz, rögtön visszatérek a belső sávba, és elkezdem én is levillogni őt. Ugyanis gyakran előfordul, hogy nem tud tovább haladni, mert előtte is van vagy 10 autó, amelyik 100-al megy. Na olyankor látom, hogy robbannak szét az ilyen bunkó sofőrök :D

Amúgy ez a levillogás valahogy M1 specifikus. A M3-on és az M5-ön sem villognak le, arról pedig nem is beszélve, hogy nyugaton, akár Németben is, hiába 100-al halad a belső sáv is csak, nem villog le még az Audi RS6-al sem, sőt, ha indexelek a furgonnal, akkor még be is enged maga elé!!

2017. dec. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
M1-es heti egyszer megyek oda-vissza és legalább 1 villogást tapasztalok de van mikor többször is.
2017. dec. 2. 13:07
 6/13 anonim ***** válasza:

Időpont ma 12:54


Ez így van. Nem villognak le csak az olyan faxparasztok, mint a román, meg szlovák rendszámosok... mert azt gondolják ők a nagyok. Amúgy én se villogok le senkit, ha előttem lassabban megy, attól nem lesz jobb, hogy az ember felbaxa magát. Teljesen felesleges. Eddig egyszer feküdtem rá a dudára, mert közvetlen előttem váltott sávot a hülye nő, gondolom nem nézett a tükörbe. ha nem figyelek és fékezek, neki megyek.

2017. dec. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
Azért ott vannak bajok nálad is, ha minden alkalommal amikor autóba ülsz legalább egyszer levillognak...
2017. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól beállított hátsó ablakmosó csodákat tesz ilyenkor...
2017. dec. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Ne foglalkozz vele, ha tudsz húzódj le és hadd menjen, ha nem akkor ne foglalkozz vele semennyire.
2017. dec. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:15


ez mekkora ötlet, eszembe nem jutott volna, tuti kipróbálom a következő seg..bemászósnál :-D

2017. dec. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!