Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szirénázó sürgősségi autó...

Gregp kérdése:

Szirénázó sürgősségi autó Pécs. Miért hallunk abnormálisan sok szirénázást Pécsen?

Figyelt kérdés

Miért kell minimális forgalomban, éjjel és hétvégén is használni a megkölönböztető jelzéseket együttesen, sokszor indokolatlanul? (kizárólag értelmes és építő válaszokat várok, az unatkozók és ne írjanak. )


Sürgősségi betegellátó autók (kék kombi és fehér személyautók), mentőautók idegtépő szirénázása, tülkölése, nappal és éjjel egyaránt, mely sokak nyugalmát zavarja már évek óta Pécsen.

- Kik és miért felelősek ezért a fajta csendháborításért?

- Kik a felelősek, hogyan lehet számonkérni Őket?

- Mik az épkézláb javaslatok?

- Kötelesek vagyunk-e ezt a fajta zajártalmat nap, mint nap elviselni?



#Pécs #csendháborítás #sürgősségi #zajártalom #mentőautó #szirénázás #sürgősségi betegellátás #szirénázó autók #sziréna vijjogás #állandó szirénázás
2017. nov. 29. 09:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
akkor Te ne változtass.Én fogok. Én az Ifjúság u-n lakom, és naponta zavar, nem kicsit. Mellesleg másokat is zavar.
2017. nov. 29. 12:23
 12/16 anonim ***** válasza:
8#! A Lényeg itt, hogy nem használt sem hang, sem fényjelzést.Rohadt gyorsan közlekedett és amikor a körforgalomhoz ért és meglátta, hogy van ott egy autó (én) akkor kapcsolt fel mindent és majdnem balesetet okozott.
2017. nov. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
11: Akkor máskor ne költözz a kórház mellé :D Majd a te kedvedért ott lopakodva mennek vagy mit gondoltál?
2017. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kitalálom: A kórház környékén laksz? Akkor meg ne csodálkozz, hogy sok a szirénázás.
2017. nov. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

:D :D :D

Hát változtass, költözz el a kórház mellől. Nem tudom mit vársz, mikor ott van a sürgősségi, meg a vérellátó központ is.


Egyébként végigolvastam a válaszokat, nyilván előfordul, hogy visszaélnek a szirénázással, de nem gondolnám, hogy a kórházak mellett meg kéne lepődnöd, ha szirénáznak. Mellesleg én is arra lakom, érdekes módon senkit nem ismerek, akit zavarna ennek a mennyisége. Mindenki tisztában van vele, hogy egy kórház mellett gyakoribb az ilyen, így őszintén nem tudom min vagy felháborodva.


Szerintem egyébként semmi jogod eldönteni, hogy indokolt-e kis forgalomban, vagy reggel szirénázni, hiszen akár egy részeg is kitántoroghat az útra, ami sokszor megesik ugyebár pont azon a környéken, illetve az önjelölt Schumacherek is szeretik figyelmen kívül hagyni a közlekedés szabályait.

2017. nov. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Ha az Ifjúság úton laksz, nem kell csodálkozni. Tudod egy közel 160 ezres lélekszámú városban elég gyakori lehet a szíréna. Mellesleg nem csak a mentőnek, hanem a tűzoltónak és a rendőrnek is van szírénája. Komolyan nem értem ezt a felháborodást. A Király utcai Széchenyibe járok iskolába, a Vásárcsarnoknál lakok, és engem, valamint akik körülöttübk laknak azokat sem zavar. Költözz el akkor, vagy bánom is én. De ha majd hozzád riasztanak mentőt mert szívrohamod lesz, remélem nem akkor karambolózik véletlenül a mentő, ami érted megy, kedves kerdező.
2017. dec. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!