Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szirénázó sürgősségi autó...

Gregp kérdése:

Szirénázó sürgősségi autó Pécs. Miért hallunk abnormálisan sok szirénázást Pécsen?

Figyelt kérdés

Miért kell minimális forgalomban, éjjel és hétvégén is használni a megkölönböztető jelzéseket együttesen, sokszor indokolatlanul? (kizárólag értelmes és építő válaszokat várok, az unatkozók és ne írjanak. )


Sürgősségi betegellátó autók (kék kombi és fehér személyautók), mentőautók idegtépő szirénázása, tülkölése, nappal és éjjel egyaránt, mely sokak nyugalmát zavarja már évek óta Pécsen.

- Kik és miért felelősek ezért a fajta csendháborításért?

- Kik a felelősek, hogyan lehet számonkérni Őket?

- Mik az épkézláb javaslatok?

- Kötelesek vagyunk-e ezt a fajta zajártalmat nap, mint nap elviselni?



#Pécs #csendháborítás #sürgősségi #zajártalom #mentőautó #szirénázás #sürgősségi betegellátás #szirénázó autók #sziréna vijjogás #állandó szirénázás
2017. nov. 29. 09:21
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Pécsett élek születésem óta. Nem mondanám ki nyugodt szívvel, hogy akár hétvégén,akár éjjel olyan minimális lenne a forgalom, hogy a sürgősségi autók indokolatlanul használnák a szirénát.


Éppen elég egyetlen egy totyorgó autó/teherautó/akármi előtte, hogy perceket veszítsen a sürgősségi autó. És a klinikára olyan súlyos esetek kerülnek, akiknél egyetlen perc is élet-halál kérdése lehet.


Kívánom, hogy soha ne kerülj egy ilyen autóba sem te, sem hozzád közel álló. De akkor szerintem nagyon örülnél, ha a sürgősségi autó nem kerülgetné udvariasan az előtte haladó autókat, hanem nyílegyenesen röpülne a klinikára.........

2017. nov. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is Pécsett élek születésem óta, és egyáltalán nem zavar, nem is hallom sokat.


Azért kell hétvégén, minimális forgalomban is használni, mert akkor kikanyarodhat a mentő elé valaki pl.


Engem sose zavart, úgy vagyok vele, hogy addig jó, amíg nem értem vagy valamelyik szerettemért mennek.


Ez nem csendháborítás, zajártalom.


Vagy te a mentőállomás mellett laksz? Egyébként nem hiszem, hogy olyan sokat hallod. De akkor meg minek költöztél oda?


Hihetetlen, hogy vannak ilyen érzéketlen emberek, akik ebben is csak saját magukra tudnak gondolni. Képzeld el milyen lehet annak, aki éppen haldoklik és mennek érte.

2017. nov. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

rettenetes a tájékozatlanság....soha egyetlen egy magyar és külföldi városban sem hallottam ennyi szirénázást! Mondom, több helyen életm már hosszabb ideig, de a pécsi helyzet példátlan.

Konkrétan van egy jogszabály ami a megkül.jelzés használatára vonatkozik! [link]

Pontosan olvasd el arra kérlek és tisztán kiderül majd belőle számodra, hogy a jármű vezetője igenis mérlegelhet és saját maga eldöntheti, hogy mikor, melyik jelzést, vagy jelzéseit használja, milyen forgalmi helyzetben.

Továbbá, senki ne magyarázza meg nekem, hogy vasárnap hajnali 5 órakor NULLA forgalomban (még napkelte előtt, tehát sötétben) nem elegendő a fényjelzés egy ilyen járművön! Ez rendszeresen előfordul, saját szememmel láttam, sok-sok alkalommal.


Szintén vettem a fáradtságot és nyomon követtem több alkalommal is az egyik sürgősségi autót, döbbenetes amiket láttam,senkit-semmit nem vitt, nem vett fel senkit és semmit a cél helyen sem...kisboltba ment kávézni!!! Vicc! Volt, hogy tett egy karikát a belváros és PTE között és ennyi...hihetetlen, hogy hány esetben visszaélnek ezek a sofőrök a jogosítványaikkal. Kíváncsi volnék a menetlevelekre, hogy passzolnak a benne lévő tól-ig helyek és időpontok a valósággal...

2017. nov. 29. 09:51
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ha szerettedért vonul a mentő, tegyük fel reanimációhoz (ahol percenként 10%al romlik az esélye annak, hogy teljesen sikeres kimenetelű újraélesztés valósuljon meg), a mentő menjen sziréna nélkül, álljon meg a piroslámpáknál stb., csak azért, hogy pár embert ne zavarjon?

Ugyanis igen, a Kreszben foglaltak szerint csak a megkülönböztető fény-, és hangjelzés EGYÜTTES használata ad felhatalmazást a kresz szabályok megszegésére, pl. piros lámpán áthaladásra. Ha csak a fényjelzés megy, úgy tudom talán csak a sebességtúllépés engedett.

2017. nov. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

nagyon sajnálom, hogy nem érted a lényeget. Tudod 2 fajta ember létezik:

1,konstruktív módon körbejárja a témát és azt mondja, nézzük meg a lehető legtöbb oldalról a felvetett témakört, vagy problémát és azon legyünk, hogy találjunk akár több megoldást is, amely mindegyike előrelépést jelentene a kezdeti státushoz képest.

2, demagóg módon, csak a saját véleményét fogadja el igaznak és helytállónak és a végsőkig kiáll a véleménye mellett, másokat azonnal legyaláz, és még csak véletlenül sem a feladat megoldásán szorgoskodik. No már most sajnálatos módon az ilyen és ehhez hasonló nyílt forum oldalakon belőletek, az utóbbiból van kb. 90%.

Szerény javaslatom, hogy ezen gondolkozz el és neveld át magad az első kategóriába, hidd el jobb oda tartozni!

Ismétlem magam: válaszaidnak köze nincs a kérdéshez, rossz úton jársz, nem akarod megoldani a feladatot, hiszen valójában nem vagy érintett a kérdésben, tojsz Te rá, hogy a másik oldalon esetleg más mást tapasztalt meg. Csak azt hangoztatod, ami egy elcsépelt baromság és nem segít eljutni egy közel jónak mondható eredményhez. Sok sok ilyet láttam már:-) Mindig mosolygok és azt mondom, ezért is mehetnek dolgok rossz irányba....a közöny és kényelem roppant nagy úr ám...

2017. nov. 29. 10:16
 6/16 anonim ***** válasza:
Én értem a kérdezőt, csak kicsit egyoldalúan fogalmaz. Gondolom ő sem gondolja, hogy minden vezetőre ez vonatkozik. Én is találkoztam már olyan esettel, amihez két napig kellett, hogy teljesen lenyugodjak. Igen, sajnos sokan visszaélnek, hogy megkülönböztető hangjelzést, fényjelzést használhatnak. Egy faluban élek a Velencei-tó mellett. Este volt, sötét, kb 9-10 óra. Bementem a körforgalomba, rajtam kívül senki nem volt az úton. Kihalt volt a falu. A körforgalom közepén voltam, amikor hirtelen megjelent a mentő és felkapcsolta a szirénát. Pillanat töredéke volt, beszorított a körforgalom belsejébe fel a betonra. A mentőautó 2 centire ment el mellettem, majd ki az első lehetőségnél. Milyen kur.va gyorsan jött, hogy amikor bementem a körforgalomba még nem láttam??? Utána húztam, mert egyszerűen nem akartam elhinni, hogy ilyet megtehet. Forrtam a dühtől azt gondoltam odamegyek a sofőrhöz és megkérdezem mégis mi a jó fran.cot csinált? Utána mentem, egy házhoz ment, ahol kint álltak az emberek, forrtam az idegtől, de lecsillapítottam magam! Megkérdeztem a kint állóktól, hogy mi történt. Azt mondták, hogy a bácsi már pár napja halott volt, ők törték fel az ajtót. Teljesen indokolatlanul használta a mentő a vészjelzést, és hogy velem majdnem ütközött ( ez csak az én lélekjelenlétemen múlt hogy nem!) teljesen értelmetlen volt. Van rá tanúm, nem egyedül ültem az autóban.
2017. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azon nem gondolkoztál még el, hogy neked kellene átnrvrlni magadat az egyes csoportba?

Nagyon mélyen vagy a kettesben.

A megkülönböztetö jelzések használatának vannak szabályai, ahol kórházak vannak ott törvényszerűen gyakoribb a sziréna hang.

A hangjelzés lényege, hogy a többi közlekedő időben tudjon reagálni, lakott településen belül minden kereszteződés előtt jelezni kell, kevés a kék fényt villogtatni

2017. nov. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
6-os: ha már első körben kiderül, hogy több napos halott, akkor általában nem megy mentő, csupán háziorvos/orvosi ügyelet, megállapítani a halál tényét. Mivel mentő lett riasztva, bizonyára úgy indult a segélyhívás, hogy újraélesztéshez megy a mentő, ezért haladtak megkülönböztetve, igencsak sietősen. Aztán egy rutinos mentőtiszt már az első benyomás alapján látja, hogy több órás/ több napos biológiai halottról van szó, de ez a segélyhívás idején nem derült ki egyértelműen. A gépész vezetési stílusa lehet rossz volt, azt nem tudom.
2017. nov. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
jól van na, mindenki nyugodjon meg szépen! Kíváncsian várom, hogy hányan fognak még ebbe a topic-ba írni...egyszerűen csak szeretném, ha eljutnánk valahova, ami jobb, mint a jelenlegi helyzet. Nem lesz jó vége, ha így megy tovább ez a műsor Pécsen. Igenis forszírozni kell, hogy változtassanak azon, amin lehet, és felelőségteljesen használják a *rva szirénát. Még egyszer mondom, ez normális ami itt megy, utána kell menni a dolgoknak. Minden építő gondolatnak HELYE van itt.
2017. nov. 29. 11:58
 10/16 anonim ***** válasza:

9: nincs min változtatni.

Pécsett élek, és ritkán hallani szirénát. Annyira ritkán, hogy az egyáltalán nem zavaró. Éjjel még sose ébredtem szirénázásra.

2017. nov. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!