Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha lakott területen kívül...

Ha lakott területen kívül lemegyek egy földútra, majd azon bemegyek egy lakott területre, mennyi a maximális sebesség, amivel mehetek?

Figyelt kérdés
Földutaknál nem igen szokott település kezdete tábla lenni, így az 50-es korlátozásra nem figyelmeztet semmi.
2017. nov. 26. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
No ezt magyarázd meg majd a rendőrnek is mikor bemér lakott területen 90-el, biztos meg fogja hatni...
2017. nov. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha te földúton mész 90-el, akkor sajnálni tudom mind a tárcád, mind az autód, és azt is,hogy ilyen hülye vagy :D
2017. nov. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Probald ki hogy felmesz az autopalyara, becsukod a szemed, es bemesz egy faluba.


A KRESZ-ben nem irjak hogy nyitva kell lennie a szemednek, ugy pedig nem latod a tablakat.

2017. nov. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
mindenhol ötvennel javasolt menni..még ha nincs is tábla. Ugyanis le van írva.
2017. nov. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Ugye, én is úgy emlékszek, hogy murvás és földutakon 50 km/h a limit, lakott területen kivül is.
2017. nov. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
szerintem is, ha te földúton néhány méter után le akarsz majd 30-40re lassítani, ha nem akarod, hogy telibehányd a szélvédőt meg a műszerfalat :D
2017. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Többen nem értették meg a kérdést. Nem a földúton való gyors haladás a kérdés, hanem, hogy lakott terület kezdete tábla nélkül mi a helyzet a település szilárd burkolatú útjaira érve?

Az meg tanulságos lenne, ha megírnák, hogy melyik jogszabály, hol tartalmaz egyáltalán a földútra vonatkozó sebességhatárt; melyik tartalmaz 50 km órát? Vagy, melyikben tanácsolják ezt?

És a #3-as válasz írója is másról ír. Ha nem vesz észre egy közlekedési jelzést, de az van, attól még hatályos, vonatkozik rá. De, a kérdésbeli helyzetben, nincs tábla. Tágra nyitott szemmel sem látható.


Meg lehet próbálni vitatni az esetleges bírságolás jogosságát.

Teljesen ismeretlen helyen, bizonyára nem így hajt valaki egy településre. Ha van forgalom, akkor észlelheti, hogy jelentősen eltérő sebességgel közlekednek, mint lakott területen kívül. Ha nincs forgalom, akkor nincs ilyen jel sem.

Ha jártas ott, akkor tábla nélkül is tudja, hogy lakott területre ért. Nemigen méltányolnák ügyesnek, elfogadhatónak a kijátszást.

Lehet próbálkozni, itt csak tippelni lehet, hogy nem kerülnéd el a bírságot. Bizonyosságot jogerős hatósági-, esetleg, ha odáig viszed, akkor bírósági döntéssel szerezhetsz.


Ilyen esetekben inkább a sebességkorlátozó táblák hatálya kérdéses. Például, kora reggel elmegy a traktoros dolgozni a szántóföldre, délután kihelyeznek az útszakaszra 25 km/h-s sebességkorlátozó táblákat, de a földútnál nem ismétlik meg. Késő este, hazafelé, a földútról ráhajt a szilárd burkolatú útra, honnan tudhatja, hogy nem hajthat 40-nel?

Hasonlóan jártam már én is. Kora reggel kihelyeztek 30 km/h-s táblákat, de én otthonról indulva mit sem tudtam róluk. Egy útkereszteződés után találkoztam az elsővel, olyan 900 méter megtétele után. Addig, haladtam 50 km/h-val is. Csak hazafelé jöttem rá, hogy a házunk előtti útszakaszra is vonatkozó korlátozás van.

2017. nov. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem baromi egyszerű a helyzet: ha az abszolút gyorshajtást nem is lehet rád bizonyítani, a relatív gyorshajtást simán.
2017. nov. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Gondolom te még soha nem mentél földúton. Nemhogy 90-el, sokszor még 30-al sem tudsz menni, mert úgy szétráz az autó, hogy fizikailag nem bírsz többel hajtani.
2017. nov. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jó minőségű földúton lehet 90-nel menni, Belaruszban vagy Észtországban elég jó földutak is vannak - de Magyarországon olyan minőségű földúttal magam sem találkoztam. Ám a nevezett országokban ezek az országos hálózat részei, szóval ott tuti van kint tábla.
2017. nov. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!