Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyerges vontatónál baleset...

Nyerges vontatónál baleset esetén miért nem akad ki a pótkocsi?

Figyelt kérdés

Sokszor látni olyat, hogy baleset történik egy kamionossal és a nagy kár - emberi és anyagi szempontból egyaránt - abból fakad, hogy a pótkocsi oldalra billen és magával rántja a kamiont is, ami így totálkáros lesz és ne adj' isten a sofőr is életveszélyes sérüléseket szenved el miatta.


A kérdés az, hogy nem lehetne megoldani ezt a helyzetet úgy, hogy a pótkocsi automatikusan kiakad és befékez pl. ha meghalad egy kritikus oldaldőlési szintet a kamionhoz képest? Egy mérnök biztosan ki tudná számolni, hogy hol van az a határ, amikor a pótkocsi már visszafordíthatatlanul húzni kezdené a kamiont magával és ha ekkor kiakadna, akkor lényegében csak a rakomány menne kárba és a pótkocsi, viszont egy megmentett emberrel több és még a kamion is megúszta, ami nem elhanyagolható anyagi szempontból sem.



2017. okt. 25. 12:42
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Igen, láttam ilyen videókat. :) Csak az a baj ezzel, hogy egyik sem az oldalára dőlés közben akadt le (amiről a téma szól), hanem menet közben, így persze hogy elszabadul.


Én az oldalára dőlés közbeni leakadást úgy tudnám elképzelni, hogy elkezd dőlni a pótkocsi, húzná magával a kamiont is, majd egy határponton a pótkocsi leakad, rádől az oldalára és csúszik rajta egy keveset, majd megáll; a kamion pedig visszahuppanna egyenesbe.

2017. okt. 28. 14:59
 22/25 anonim ***** válasza:
Reménytelen... hagyjuk. Minden értelmes válaszra ugyanaz jön vissza, deszerintemakkorisnemhülyeésgéspont...
2017. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Szerintem is hagyjuk. Érdekes módon külföldi fórumon is feltettem ezt a kérdést és ott többnyire pozitív a reakció, nem úgy mint itt. :) De köszönöm mindenkinek aki válaszolt!
2017. okt. 29. 14:28
 24/25 anonim ***** válasza:
Linkeld be légyszi, mindenféle rosszindulat nélkül kiváncsi lennék, hogy hogyan oldható meg a dolog, hogy tényleg hatékony legyen ez a leakadás.
2017. okt. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyen jó, mikor csak úgy leakad a pótkocsi.

2017. nov. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!