Mire szamitsak?

Figyelt kérdés
Ma bevittem apumat a korhazba de a korhaz kornyeken nem volt szabad parkolohely ezert a korhaz utcaja vegen levo fouton parkoltam le minel kozelebb probalkozva egy kinlyelolt gyalogos atkelo hely elott. Gerincserv, kopas ill. meszesedes miatt hurcolom fatert korhazba es probaltam minel kozelebb megallni. Fizikoterapiara jarunk szoval kb 30-45percig voltunk tavol a kocsitol.. mire visszaertem egy tiltott helyen varakozo rendorsegi cetli a szelvedon amin a 'feljelentem' volt alahuzva. Mire szamithatok most? Csekket kuldenek? Ha igen kb mekkora osszeget irhatnak a nevemre? De ha feljelentes valami beidezesre tippelek ahol a jelenletemben szabjak ki a buntetest.

#Tiltotthelyenvarakozas
2017. okt. 24. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Kérj igazolást a kórháztól, s írd le, mi miért történt a fellebbezésben, vagy még határozat előtt.

Ki lehet menteni a dolgot, csak ennél nem vavyok biztos.

Jártam már így, s teljes összeget elenvették. Az akkor sürgős eset volt.

2017. okt. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem ez az en helyzetemben elvetheto.. mivel a korhazon brlul van parkolo csak fizetos.. viszont ott megse neztem h van e hely..
2017. okt. 24. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak az a baj az ilyennek a kimagyarázásában, hogy süt róla, hogy a sofőr tahóságból parkolt le oda, nem pedig valódi okból, így elég valószínű, sőt biztos, hogy el lesz utasítva. A tahóságot itt most általánosságban értem, nem a kérdezőt jellemzem ezzel. Ha tényleg komoly szándékkal parkolt volna le a tilosban, akkor ott kezdődik, hogy beszerezte volna a szükséges engedélyeket vagy legalábbis tájékoztatja a kórházat róla, hogy számítsanak rá.
2017. okt. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi beidézés. Arra számíts, hogy csekket küldenek 50 E-ről.

[link]

(Ha a helyszínen vagy esetleg, és a kezedbe tudnak nyomni egy csekket, akkor csak fele lett volna.)


Annyit tehetsz, hogy ha megkapod, akkor azonnal írsz egy panaszkodós levelet, egy háziorvosi vagy kórházi igazolással a fater állapotáról (már most beszerezheted, ha nincs megfelelő zárójelentés). Leírod, hogy nem tudtál máshol megállni a közelben, és az öreged nem tud sokat gyalogolni, és figyelmetlen voltál, meg még soha nem volt hasonló eset miatt büntetésed, ha nem egy 20 M-s kocsival voltál, akkor alacsony a fizetésed, stb.

El nem fogják törölni, de egy 10-es valószínűleg le lehet alkudni, vagy kettőt is esetleg. Többet nemigen.

(Apámnak volt hasonló esete. Betegségből éppen kigyógyulva, pár napja lejárt műszakis kocsival kapták el - ahhoz vitte a kocsit, aki másnap műszakira akarta vinni -, neki le tudtam alkudni a harmadát egy levéllel.)

Ezt csak egyszer lehet eljátszani, de gondolom, ezután nagyon oda fogsz figyelni az ilyesmire, és nem lesz több eset.

2017. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!