Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Átmentem a piroson mire...

Átmentem a piroson mire számítsak?

Figyelt kérdés

Lámpás kereszteződéshez értem, 2x2 sáv, külsőben megyek. Jobbra akartam kanyarodni a rendes hármas lámpa piros, kiegészítő lámpa zöld benne a jobbra nyíllal. Mondom patent. Megyek 50-ről lassítva de amikor a lámpától olyan 2 méterre vagyok a kiegészítő lámpa eltűnik, és marad csak a piros. Fékezek de így is átmegyek a vonalon meg a lámpa alatt is. Mögöttem jött egy autó, rám villantott 2-t, ebből azt hittem hogy mehetek zöld a lámpa. Megyek is befejezem a kanyart de látom a tükörből hogy nem fordul után egy kocsi sem. Félreálltam megnéztem van a kereszteződésben kamera, volt de hogy mire figyel az ilyen kamera azt nem tudom.


Ilyenkor mi a helyzet, mire számítsak?



2016. okt. 27. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ettől már csak az lett volna a rosszabb, ha visszatolatsz!

Nincs sárga jelzés a kieg. lámpánál, így ha féktávon belül vált, akkor átmehetsz, mint a sárgán.

A kamera meg bármit figyelhet. Mivel nem írtad le a helyet, így csak találgatni lehet, de nem nagyon van lámpafigyelő kamera.


Ne, most már ne írd le a helyszínt, mert megtalál a Moszad és a seggedbe dugnak egy esernyőt!

2016. okt. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz, ez nem főbenjáró bűn. Az előttem szóló már leírta a lényeget.

Ahol lakom, ott több ilyen jobbranyilas kereszteződés is van, ez a jelenség állandó..egyébként is nem a jobbranyilas sávot fényképezik..


szóval dőlj hátra, és igyál egy jó kávét...ezt megúsztad.


Mégvalamit: a sok gyökér jobbra indexel, de nem indul el a nyíl láttán, mert nem ismeri..volt aki azt mondta az a nyíl csak a busznak szól..

na ilyeneknek van jogsijuk..


szóval ha elalszik a nyíl, és már kanyarodnál, akkor kanyarodj...rosszabb, ha beszorulsz.

2016. okt. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a lehető legrosszabb az, ha satuzol ilyenkor, mert beléddurrantanak hátulról. Nyilván ezért is villogott a mögötted jövő, végülis egy fokkal kulturáltabb, mint a dudára feküdni.


Ha kialszik a kieg. nyíl féktávon belül, nyugodtan fejezd be a manővert. A lámpaprogramba beleszámítják azt, hogy valaki pár masodperccel később érkezik be emiatt a kereszteződésbe.


Az viszont külön vicces, hogy ilyenkor valaki megáll kamerát keresni. Mit tudsz csinálni a kamerával? Ledobod egy kővel? lefizeted a búráját? :)

2016. okt. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát megnézni hogy van-e értelme kiírni a kérdést :)


Köszi az eddigieket!

2016. okt. 28. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!