Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elém szaladt egy kutya, kb 70...

Elém szaladt egy kutya, kb 70 el mentem, és balra rántottam a kormányt és telibe átmentem egy padkán. Mire számítsak, hogy mit kell rajta cserélni?

Figyelt kérdés
Gondolom nem egy olcsó dolog lesz ez
2016. jan. 9. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valamit észere veszel az autón menet közben?

Felni sérülhet, lengőkar, gömbtámasz, esetleg féltengely.

2016. jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kb. barmire, es lehet hogy semmire. Lehet hogy csak kicsit elment a kerekosszetartas, de lehet hogy felni kuka, lengokar kuka. Megbontas nelkul meg csak korulbelul sem lehet megmondani mennyi lesz.


Na ezert nem kapjuk el a kormanyt egy kutya vagy macska miatt...

2016. jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

De legalább nem esett bántódása senkinek sem. A kutyusnak sem.

Érzel valamit a kocsin? Elhúz, rázkódik, csörög, zörög? Valami? Pegroszabb esetben a kasztni elferdült, legjobb esetben semmi.

2016. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A felniről inkabb nem beszélek, kicsit eldeformálódott. A kocsi valamikor jobbra, valamikor balra húz. Mikor egyenesen van a kormány, akkor a jobb első kerék egyenesen áll, a bal első pedig kicsikét kifele áll.
2016. jan. 9. 11:33
 5/12 A kérdező kommentje:
Annyira hirtelen jött az egész, hogy gondolkodni sem tudtam. Nem tudom melyik lett volna a jó döntés, hogyha nem rántom el a kormányt, akkor elütöm a kutyát. És eléggé nagyranőtt kutya volt. Szóval akkor meg a kasztni sérül meg.
2016. jan. 9. 11:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy futóműállítás mindenképpen kell. Azt nem lehet így megmondani, hogy valami szétment, azért húz, vagy csak azért, mert kell neki egy ráállítás.
2016. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem elég a futóműállítás. Ha elment a kerekek pozíciója akkor ott valami deformálódott. Na azt a valamit kell megkeresni és kicserélni. Ha csak simán futóművet állítasz, akkor benne hagyod a hibát a rendszerben, az pedig idővel megbosszulhatja magát. Gondolom nem nehéz elképzelni hogy milyen az amikor egyszer csak eltörik az egyik kormányösszekötő kar vagy a lengőkarszem. Netán elgörbül a lengéscsillapító szára, vele megy a kerékdőlés és eleve beállíthatatlanná válik a futómű.
2016. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

"Annyira hirtelen jött az egész, hogy gondolkodni sem tudtam. Nem tudom melyik lett volna a jó döntés, hogyha nem rántom el a kormányt, akkor elütöm a kutyát. És eléggé nagyranőtt kutya volt. Szóval akkor meg a kasztni sérül meg."


Gondold végig az esetet padka helyett kamionnal. Aztán babakocsis anyukával. Szerinted mi a helyes döntés?

2016. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, nem szabad elrántani a kormányt(csak ha nagyon nagy a baj). Inkább elütök egy kutyát/rókát/őzet, minthogy az árokban landoljak, ahol akár pördülhetek is párat.
2016. jan. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez bent tortent a városban. Hála istennek senkinek nem esett baja, és árok sem volt.
2016. jan. 10. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!