Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Olyan érzésem volt, hogy el...

Olyan érzésem volt, hogy el akarnak ütni. Ezt csak beképzelem?

Figyelt kérdés
Jöttem hazafelé, toltam a biciklit egy kevésbé forgalmas utcán, és hallottam, hogy jön mögöttem egy autó. Hátranéztem, és nagyon közel volt, az utolsó pillanatban került ki, olyan érzésem volt, mintha el akart volna ütni, de aztán mégsem. Ugye csak túl sok thrillert nézek?
2017. szept. 27. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
mindig nézz a hátad mögé sose lehessen tunni
2017. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Kezdjük ott, hogy ha gyalogolsz, akkor forgalommal szemben kellene menned.

Másik: látszódtál rendesen? Nem este volt ez?

Szembe nem jött senki?


Egy autós csak úgy nem fog elütni, mert hobbiból nem törjük össze a kocsinkat, hidd el. Nem vicces órákig ott lenni, rendőrség, helyszínelés...stb, meg esetleg bíróságra járni, mert feljelentést teszel maradandó sérülés miatt, és kártérítést kérsz.


Összefoglalva: túl sok thrillert nézel.

2017. szept. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De sttól még lehet valaki lunatikus, vagy olyan is előfordulhat, hogy politikai okokból akarnak valakivel végezni, és így teszik meg.
2017. szept. 27. 12:28
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Miért, fluoreszkáló Fidesz felirattal a hátadon mászkálsz? :-)
2017. szept. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy te kinek és mikor tettél keresztbe, de az biztos, hogy ha nincsenek haragosaid, akkor aligha fognak szándékosan elütni.
2017. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem, Rage Against the Machine pólóban. Igaz, hogy az hátulról nem látszódott, mert kabát volt rajtam.
2017. szept. 27. 16:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Végülis teljesen mindegy,hogy szándékosan vagy véletlenül ütnek el a végeredmény ugyanaz.
2017. szept. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Alex Fly ***** válasza:
60%

@2: kezdjük inkább ott, hogy kerékpárt tolva az út jobb oldalán kell haladnod (KRESZ 21. § (3) b) pont).


Az valószínű, hogy egy egységsugarú átlagautós nem akarja szántszándékkal elütni, de sokan meg vannak győződve arról, hogy előzéskor/kikerüléskor a "biztonságos oldaltávolság" kritériumainak a max 10 cm tökéletesen megfelel.

2017. szept. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tiltott helyen kell kerékpározni, akkor nincs az hogy az autós megér kicentizni.
2017. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Alex Fly ***** válasza:

@9: a kerékpár tolása nem tiltott helyen való kerékpározás. De ha valaki tilosban teker, az senkit nem jogosít fel arrab hogy az életére törjön.

Mellesleg teljesen lelegálisan kerékpározva is naponta akad valaki, aki szerint jó poén lecentizni a másik közlekedőt...

Vagy csak nem ismerik a KRESZ előzésre vonatkozó szabályait?

2017. szept. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!