Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Horvát autópálya használat?

Horvát autópálya használat?

Figyelt kérdés

Most mennék először horvátba, hogy kell felhajtani az autópályára? Egy normális térkép nincs a fizetőkapuk pontos helyéről pl.


A linken a jobb oldali kapu az mi??? Összezavar teljesen.

[link]


Nekem személyautóval melyiket kell használni?

Köszi



2017. aug. 6. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Látom nincs még válasz, szóval:


Én már rég voltam, olyan 6 - 8 év legutóbb, személykocsival, kamionnal is jártam arra, de mostanában kiesik. Az a széles kapu azért van, hogy ha jön egy túlméretes, széles kamion az elférjen. Neked a zöld jelzést kell követni.


Mikor jön a fizetőkapu, előre ki lesz írva cestnina vagy putarina vagy ilyesmi, az egyik horvát másik szerb, én már nem emlékszem melyik - melyik, ezek a délszláv dolgok annyira hasonlóak.


Mikor határt lépsz, vagy felhajtasz a pályára egy ticketet kapsz, mikor lehajtasz vagy fizetőkapu jön, azt átadod a kezelőnek vagy már automata van ott is? - nem emlékszem - lényeg, hogy az alapján fizetsz, azt őrizd meg.


Én annó mindig váltottam kunát, de nem lepne meg, ha elfogadna eurót is, de hát úgyis oda mész, költesz, logikus, hogy van nálad helyi pénz.


No most a zöld jelzésnél van ott egy jel, az valami elektronikus útdíj boxra kell, hogy utaljon, ilyen sok országban van, de itt a helyzet egyértelmű, hiszen egyetlen zöld sáv van, azaz azt kell neked is igénybe venned eme kütyü nélkül is.


Kb. ennyi, ha valami változott az évek során, majd valaki kifejti.

2017. aug. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Még annyi kérdés, mikor átmegyek egy fizetőkapun, akkor mindegyiknél fizetek gondolom, nem csak a végső letérésnél?

2017. aug. 6. 18:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Elfogadja az euró de kunában fog visszaadni a gép

Az újdíj drága viszont jó a pálya és nyugodtan végig lehet menni 150-160nal

Tanácsos nem szombaton elindulni

Ahogy előttem is írták a kapunál a jegyet megkapod a gépből és annyit kell fizetni amennyit használtad a pályát

A telepass-ba csak akkor menj bele ha bérleted van

Ahol érme jelzés van ott készpénzzel ahol kártya ott kártyával lehet fizetni

2017. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2.


Igen, a letéréseknél van kapu, de közben is, Zágrábnál biztos van egy, arra emlékszem.

2017. aug. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Holnap reggel megyunk szerda este jovunk, akkor nagyon dugo se lesz. Udv
2017. aug. 6. 21:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!