Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosok miért nem tartják...

A kamionosok miért nem tartják a követési távolságot?

Figyelt kérdés
2017. júl. 21. 23:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%
Amiért a személyautósok vagy a buszosok sem tartják. Mert azok is emberek...
2017. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%
A pihenőidő betartása miatt nem mindegy, hogy a hétvégét a családjával tölti, vagy egy körbehugyozott parkolóban. Én megértem, hogy tolják a gépnek, azt viszont nem, hogy egy autós hogy tud olyan lassan menni, hogy egy kamion a nyakára másszon.
2017. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Aki még nem ment neki az előtte lévőnek úgy hogy nem tartja be a reakcióidő és sebesség által megkövetelt követési távot az nem ügyes ,se nem rutinos ,csak eddig szerencséje volt."


Ezzel a logikával csak az országban naponta többszáz ráfutásos baleset kéne történjen, világszinten meg millió naponta. Mégsincs így.

2017. júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13 -as van bőven hidd el ,de mivel sok esetben nincs hírértéke nem fogják mutogatni. Csak nekem már 2x jöttek belém hátulról. Fékezett a sor városban 70 -ről mert valaki hirtelenjében átengedett egy gyalogost ahol "népszokás szerint nem szoktak" átengedni gyalogot(többsávos út) , én is fék, bumm hátulról a seggtoló istenbarma belém jött és beletolt az előttem lévőbe. Külön vidámság volt bebizonyítani hogy melyik ment bele előbb a másikba és én csak beletolódtam .


A másik esetben országút ,előttem lévő kóricál 70 el aztán nagy fék én még megálltam mögötte ,és hirtelen visszakanyarodott a főúton ,mert kitalálta nem is arra kell ám mennie ,hátulról belém jöttek ,fejem majd leszakadt ,kocsi totálkár ,visszafordulós autós padlógázzal elment.Mázlimra nem kamionok voltak,de a tendencia adott. Azok akik nekem jöttek azok is rettentő okos és rutinos sofőrök voltak mint mondta is mindkettő hogy ő még soha ,meg azt hitte hogy...


Fizetett a biztosító rendesen ,de nekem ne mondja senki ,hogy meg tud állni mert rohadtul nem tud mert a fizikát nem lehet megbaxni és bizony ezek miatt nagyon utálom aki beleáll a seggembe vonatozni. Ha óvatosan fékeznek előtte vagy látja ,hogy fékezni fog mert távolban ott a piroslámpa ,akkor meg tud állni , de ha hirtelen és váratlanul jön egy helyzet akkor garantált a csattanás.

Most elképzelem ugyanezt kamionnál ahol konkrétan csak a másik hátsó ponyváját látja maga előtt a sofőr ,mit lát az előre? Semmit,csak megy mint a homályökör.


Télen ha van egy kis jég-hó ami megy az külön regényt érdemelne kb kicsi a rakást játszanak az utakon a ráfutásos baleseteknél.

2017. júl. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Minden napos dolog hogy ez miatt halnak meg emberek.
2017. júl. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

14-es

Akkor hatalmas peched volt, de amúgy egyáltalán nem általános, hogy beléddurranjanak hátulról. Meg amikor álló helyzetben mennek neked, annak más okai vannak, nem a követési távolság be nem tartása.

2017. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=37&v=jP4Dh9CLpSU


Ez a kamionos meg hol allt meg? 1cm-re a piroslampatol de a fenyjelzo lampa mogott

2017. júl. 25. 12:38
 18/19 A kérdező kommentje:
1cm-re a sorompotol, de a piroslampat joval elhagyva (ergo nem latja hogy milyen szint vilagit a lampa)
2017. júl. 25. 12:40
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha nem oda áll, akkor belóg a kereszteződésbe a pót...


Egyébként nem egy kamion van felszerelve már olyan auto-

matikával, hogy rááll az előzőre 10-20-30-50 méterre,

és felveszi az előtte haladó sebességét. Ha fékez, akkor

ő is, ezredmásodperces reakcióidővel. Itt már csak a ra-

komány határozza meg, bár 18 kerékkel, nagyobb súllyal

könnyebb megállni, mint személyautóval.

2017. júl. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!