Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosok miért nem tartják...

A kamionosok miért nem tartják a követési távolságot?

Figyelt kérdés
2017. júl. 21. 23:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert valamiért azt hiszik, hogy ha az elöl haladó seggébe másznak, az majd gyorsít vagy félreáll. Amúgy lehet, hogy néhányszor bejön. Egyébként nem csak a kamionosok nem tartják.
2017. júl. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Mert en bloc leszarjak a KRESZ-t.

Mert levezetett 500.000 km-et és ezért ő már azt hiszi jobban tudja. Amúgy is hülyeség, hiszen egy kamionos jobban ért ehhez (is), mint az a valagnyi közlekedés mérnök aki tervezte, mert az nem is igazi tudás, amit nem az élet iskolájában szed magára az ember...

Meghat sietnie kell és mint tudjuk ha közelebb haladunk az előttünk levő autóhoz, akkor gyorsabbak vagyunk és hamarabb odaérünk..

2017. júl. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Mert paraszt az összes.
2017. júl. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Én azt látom hogy a személyautósok is előszeretettel mennek egymás seggében,ez általános népszokás. A kamionos se különb ebben. Ha meg ráfutás van megy a sirám.

Vagy még azt tudom elképzelni hogy kamion szélárnyékban lehet valami 2 decivel kevesebbet eszik a gépezet,aztán elbizniszeli a gázolajat.


Általános emberi hülyeség ,megfigyelhető sorban állásnál az ügyeletes előemberek itt is tolják a másikra rá a bevásárlókosarat ,mert attól jobban halad a sor ugyebár.

2017. júl. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen általános népszokás szerintem, de az autósok sem különbek. Egyébként "kedves" hármas, nem hinném, hogy ennyire kéne általánosítani, mondjuk a hozzászólásod tükrözi is az értelmiségi szintedet... mielőtt még valaki megkérdezné... nem, nem vagyok kamionos, viszont annak ellenére én tisztelem őket.
2017. júl. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
hol nem tartják? Mert amikor a kamionosok konvojban mennek, akkor azért kb tartják. De szeretnek kicsit szélárnyékban is menni (autópályán) mert alacsonyabb lesz a fogyasztásuk. Ezek ráállnak egy tempóra és abban igyekeznek végig haladni. Szerintem ha egy személyautó nem tud annyival menni legalább, mint a kamionos, ne nagyon pályázzon.
2017. júl. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A gond inkább az, hogy nem csak a kaminosok nem tartják... 130-as tempónál nem egyszer másznak az ember seggébe, azt ha fékezni kell meg majd pislog.
2017. júl. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

akiknek van némi rutinjuk, azoknak fel sem tűnik, hogy a másik seggében van..

én európától távoli országokban vezettem minden félét...buszt, személygépkocsit...

na ott aztán tényleg nem volt szabályos követési távolság(és ráfutásos baleset sem)


akkor van baj, ha az ember nem fér be a két hadihajó közé, mert nem engedik be..


amúgy nem csak a kamionosok a feketeseggűek..

2017. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez így erős általánosítás szerintem, egyáltalán nem annyira jellemző a dolog. Ez a követési távolság is relatív dolog, mert ha egy rámászós sofőr nem megy minden nap neki valaminek, akkor azt jelenti, hogy neki elég 5 méter követési távolság is, mert tud reagálni időben. De sokkal többet tartanak jellemzően.
2017. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Nem tud reagálni időben ez egyszerű fizika. Az első besatuzik a mögötte levő mindenképp nekimegy . Ha nulla mp lenne a reakcióideje vagyis a másik fékrendszerére lenne kötve az övé ,megegyezne a tapadásuk és fékrendszerük hatékonysága ,akkor nem menne neki.Mellesleg vannak ilyen fejlesztési koncepciók kamionnál konvojüzemmódra..


Aki még nem ment neki az előtte lévőnek úgy hogy nem tartja be a reakcióidő és sebesség által megkövetelt követési távot az nem ügyes ,se nem rutinos ,csak eddig szerencséje volt.

2017. júl. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!