Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezt az eljárást miért ne...

Spectator kérdése:

Ezt az eljárást miért ne lehetne bevezetni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy botránnyal fenyeget, de mi lenne, ha a hatóságok minden fénykép készítőjét, amelyiken jól látható a gépkocsi rendszáma, továbbá a szabálysértés ténye (pl. az előző kocsi átlépi a záróvonalat), -egységesen-, mondjuk 2...5 ezer Ft-al "jutalmazna"? Állítom, hogy olcsóbb és hatékonyabb lenne, mint a milliós automaták.

2017. máj. 25. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Tudom, hogy dolgozni szar, de próbálj inkább munkával pénzhez jutni.

Nem túl bonyolult a mai világban fényképeket manipulálni, az ilyen fotózás inkább maradjon a hatóságok hatáskörében. Nyugi, nem veszteséges azoknak az automatáknak az üzemeltetése.

2017. máj. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
És honnan tudja a rendőrség hogy nem szerkesztett a kép?
2017. máj. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én multkor csinálhattam volna két képet is :)


Ment előttem ez a városnéző kisvonat 70el majd megelőzöm és előtte is egy ilyen 70el.

(mind kettő piros rendszámos) Azaz lassú járműre vizsgáztatott. 25km/h max a megengedett. Sőt nem is lépheti túl önerőből, mert ugrik a piros rendszám.

2017. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Tudod, én nem védek senkit, ha tilosban jár.

De a ha a Gestapo még itt lenne a nyakunkon, ma is vígan élnének. Más országokban rettegték a helyiek. Sok magyar - sok gerinces magyar! - minden erőszak nélkül, önként nyomta fel felebarátját.

Nagyon-nagyon szemét dolog másokat feljelentgetni, főleg anyagi ellenszolgáltatás fejében.

2017. máj. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 pptomi ***** válasza:
53%

igazán népszerű dolog lenne:)

Annyit tudnék vele egy heti városi autózással keresni, hogy fedezné az egész évi benzinköltségemet.

Az előttem haladó nem lépi át,csak érinti a záróvonalat pár milliméterre, mert kikerült egy aknafedőt, durr egy fotót róla. Vagy a forgalom elől elzárt területre pár centire...

Mindenki nyomna fel mindenkit a haszonszerzés miatt. Na meg mindenki hamisítaná a fotókat.

2017. máj. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Én nem szeretnék ilyen világban élni.
2017. máj. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Aki vezetes kozben fenykepezget, azt kéne először feljelenti! Kerdezo, inkabb vadassz hires emberekre, kuld be a Blikknek es fizetnek 10.000 forintot. Egyebkent egy fenykep alapjan nem indul eljaras, ahhoz feljelentest is kell tenni.
2017. máj. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Én nem bánnám, mert mindent betartok, akár melyik nap beülhetne mögém egy vizsgabiztos.


Bár én nem is készítenék képeket. De jól jönne ez a szabály, legalább a többi is betartaná a kreszt, mert nem tudná épen mikor készít róla képet.

2017. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Jó ötlet, kérdező. Csak van vele néhány egyszerűbb technikai probléma, de semmi gond, a rendszer átalakításával, kiegészítésével mindegyik megoldható.

- Mint már többen rámutattak, az átlagos fényképfelvétel manipulálható. Ugyanezért nem is lehet bármilyen fényképet bizonyítékként elfogadni. Csakis hitelesített fényképezőgéppel készült, zárt láncon továbbított, manipulálásbiztos kép jöhet számításba, amihez a felhasználó nem férhet hozzá.

- Ugyanezért kell GPS is a fényképezőgépbe, hogy pontosan rögzítse, mikor, hol történt az eset.

- Mivel a sofőrnek a vezetésre kell figyelnie, ezért nem készítheti ő a képeket. Valamint ki kell szűrni azokat is, akik trollkodásból, polgári engedetlenségből teljesen szabályos forgalmi szituációkat fényképeznének naphosszat. Ennek megoldása legegyszerűbben egy, a fényképezőgépen futó képfeldolgozó szoftver lenne, amely képes automatikusan azonosítani a szabálysértéseket és fényképet készíteni róluk.

- Mindez persze eléggé megdrágítaná a kütyüt, ezért nem kimondottan érdemes a napi 1 órát autózó átlagsofőrre bízni. Helyette ki lehetne helyezni a forgalomba, hogy 24 órát dolgozzon.

- Az anyagi jutalmazás meg felejtős. Nem akarjuk növelni és veszélyesebbé tenni a járműforgalmat fizetett szabálysértés-vadászokkal, provokátorokkal.


Szóval gratulálok, kérdező, feltaláltuk a VÉDA kamerákat :)

2017. máj. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A kérdést elsősorban azért tettem fel, mert kíváncsi voltam t. polgártársaim reakcióira. Nos egy vagy kettő(!) valaki értettek velem egyet, és -ahogy vártam-, a többség rögtön hamisításra, árulkodásra gondolt. Márpedig a Kreszt be kell tartani. Hadd idézzem -kissé megváltoztatva-, az egyik választ: Én meg ilyen országban nem szeretek élni...
2017. máj. 26. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!