Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan induljak el helyesen...

Hogyan induljak el helyesen lámpánál?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Tanuló vezető vagyok, benzines autón, szerintem az oktatóm egy kicsit korán (3. órán) kivitt a forgalomba...

Az indulás nem megy zökkenőmentesen, miután zöldre vált a lámpa és mehetnék, akkor néha lefulladok, néha ugrálva indulok el. Oktatóm iszonyatosan türelmetlen és bunkózik is ilyenkor, viszont váltani tanárt nem tudok, mert abban az időpontban amikor nekem jó lenne, nagyon nincs más oktató aki ráérne.

Eddig úgy indultam el, hogy kuplung benyom --> 1-esbe vált --> kuplung benomyva tart --> adok egy kis gázt, kb. 2000-re felpörgetem a motort --> kuplungot lassan felengedem --> a surlódási pontnál, amikor mozdul az autó meg tartom 1 pillanatra --> majd több gáz és tovább engedem a kuplungot egyidőben. Az jobb lenne, ha gázt csak akkor adnék ha már engedtem fel valamennyit a kuplungból? Persze a surlódási pontnál ugyanúgy megtartanám 1 pillanatra.


Néha nem tartom meg elég sokáig a kuplongot a súrlódási pontnál ezért lefulladok, ezen igyekszek javítani, csak amikor mögöttem vannak öten és nagy a forgalom és még az oktatóm is kiabál, akkor eléggé stresszhelyzetben találom magam és nehéz koncentrálnom.


2017. máj. 10. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy csinálnád ahogy leírtad akkor nem fulladnál le.. Az hogy 3. órán kivitt a forgalomba szerintem teljesen reális, kezdjük ott hogy van olyan oktató aki abszolút ki is hagyja a rutinpályás gyakorlást. Egyébként meg nem tudom miért vagy annyira kiakadva, a 3. óránál ez még teljesen természetes, idő kell míg ráérez az ember a helyes elindulásra. Viszont pont emiatt elindulásnál adjál több gázt, 3000-ig bőven felpörgetheted a motort, de akár még tovább is, nem baj az ha bőg a motor, annak attól semmi baja nem lesz. Max az fogja zavarni az oktatót hogy így pár decivel többet fog alattad fogyasztani a kocsi, de hát ez aztán igazán ne érdekeljen téged, mert TE FIZETSZ! Egyébként ott lesz a hibád hogy amikor megugrik az autó hirtelen felrántod a kuplungot, vagy elveszed a gázt. Ha megugrana akkor nyomd vissza a kuplungot, és kezd elölről a folyamatot. Előbb utóbb ráfogsz érezni, esetleg édesapáddal, nagyapáddal, haveroddal gyakorolhatjátok valami elzárt területen az elindulást.
2017. máj. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb, ha a fogáspontnál, amikor elindul az autó, nem 1 pillanatig tartod, hanem tovább. Amikor már van egy állandó sebesség + lendület nem fulladsz le
2017. máj. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyébként már nem a 3. órán vagyok, hanem a 9.-nél, nem voltam egyértelmű, bocsánat.

Igen, ott rontom el sokszor hogy túl hamar leveszem a lábam a kuplungról, de van hogy rajta hagyom tovább és mégis lefulladok, vagy lehet hogy csak nem érzékelem hogy tovább csúsztatom a lábam...

2017. máj. 10. 09:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Gyenge benzinesnél 2-3 másodpercig is kell csúsztatni a kuplungot, és mikor elkezded teljesen felengedni, akkor sem szabad leugrani róla, hanem lassan engedd fel, mintha csúsztatnád végig. És pörgesd a motort, legyen lendület, zöldnél úgyis az a lényeg, hogy haladj, minél többen átmenjenek. És olyan próbálj ne törődni senkivel, az oktatóval sem.
2017. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

En is tanulo vagyok,es en ugy szoktam,hogy figyelem a gyalogosok lampajat,es ha atvalt pirosra,akkor mar tudom,hogy hamarosan at fog valtani sargara,ilyenkor mar felkeszulok az elindulasra.

Az 1-essel valo elindulas nagyon kenyes,a kuplungot ne engedd fel csak amikor mar gazon van a labad,es nagyon aprankent.

En mar rajottem ennek a technikajara,de nyugi 25.oranal meg van,hogy lefulladok,,de fontos,hogy raerezz.

2017. máj. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell, ennyi. Előbb-utóbb ráérzel. A családban nincs valaki, akivel egy zárt udvaron gyakorolhatnád az elindulást? Bár nekem van olyan ismerősöm is, aki sosem tanulta meg a váltást és automata autón vizsgázott és azon is vezet azóta is. Benne van a jogosítványában is, hogy csak automata váltós autókat vezethet.
2017. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Zöld: kuplung be, egyesbe rak, nyomhatod a gázt egyből és engedd fel párhuzamosan a kuplungot. Ahogy írták nem baj, ha egy kicsit pörög a motor. Ha ugrálna, akkor meg nyomd beljebb a kuplungot.
2017. máj. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A leghamarabb lehet begyakorolni a helyből elindulást Budapesten a csúcsforgalmi dugóban. Épphogy elindulsz és máris állhatsz le, vagyis a kuplungcsúsztatási fázisban már fékezhetsz is.
2017. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De egyébként tényleg segíthet az, hogy a saját autótokkal kimész apukáddal vagy anyukáddal egy elhagyatott helyre és az elindulást-megállást gyakorolgatjátok.

Amikor nem ment a sebességváltás anélkül hogy figyeltem volna a sebességváltót, akkor az oktatóm kivitt egy tök egyenes útra és azt játszottuk, hogy elindultam, felkapcsolgattuk a sebességeket, aztán lassítottunk és visszakapcsolgattam. Egy fél óra után már az ember könyökén jött ki :D

2017. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, igen, gyakorolni is fogok a hétvégén.


Köszönöm mindenkinek!

2017. máj. 11. 14:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!