Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen előzgetések csak az...

Az ilyen előzgetések csak az erőfitogtatásról szólnak?

Figyelt kérdés

A második autóként használt, de valamikori első autómmal, egy ezres Swifttel vágtam neki tegnap a családi kirándulásnak. (az első számú autóm szerelőnél van)

4-en ültünk benne, mentünk mindenfelé, városban,pályán, hegynek fel,hegynek le.

Most ugye ez egy ezres Swift nem várhatunk tőle csodát, de becsülettel tette a dolgát mindenhol, a hegynek fel menetet nem kedvelte, a végsebessége megállt 80-nál (a 4 embert se felejtsük).

A kanyarokban senki nem "tolt" pedig jöttek mögöttem jobb autókkal.

Aztán egy egyenesbe érve 80-al vágtattam fel a hegyen a 70-es tábla mellett, amikor jön egy 530d aki rövid gondolkodás után persze,hogy megelőz.

Ezzel semmi gond, erősebb autó, nyilván haladni szeretne, nem is zavart,hogy megelőzött, csak utólag.

Ugyanis, bár az egyenesben némi előnyre tett szert, de a hegynek lefelé utolértem az éles kanyarokban.

Aztán szinte úgy kellett "tolnom" (nem mentem a seggébe, de lehetett volna gyorsabban menni, és szinte azt éreztem,hogy feltart)

Az egyenesekbe mindig kigyorsított 110-ig, de újra és újra utolértem minden kanyarban, ahol gyakorlatilag 40-el ment. (ezek 60-70-el bevehető kanyarok lettek volna egy Swifttel)

A következő nagyvárosba beérve meg az 50-el haladó autósokat előzgette mint egy hülye.


Őszintén szólva felbosszantott, mert az jött le róla,hogy van egy 230 lóerő körüli BMW-m, és én vagyok az utak királya, de csak az egyenesbe, mert a gázt mindenki tudja nyomni.

Nem a BMW ellen beszélek,az Audi után a második kedvenc márkám, és rövid ideig volt 523i-m is, csak nem tudom hová tenni ezt az embert.

Az úton előztek meg mások is, semmi baj vele, nem azon sértődtem meg, csak ők el is tűntek.

Mondjuk én kellemetlenül érezném magam, ha egy 50 lóerős 13-as virsligumikkal szerelt Swift 4 emberrel utolérne bárhol is, egy 230 lóerős autóval.A hátsókerék szerintem nem mentség, az ESP meg ABS és társai mellett azért nem tört volna ki azokban a kanyarokban a hátulja.


(Lehet,hogy a kérdést túlpörgettem, de ezen az esős vasárnapi délutánon nincs jobb dolgom, és feltettem a kérdést.

Akinek ellenére van, annak köszönöm,hogy elolvasta, ha csak annyit szeretne írni,hogy mi a kérdés, szíve joga, úgy törölve lesz a válasz, de ha nem írja be akkor az eddig elvesztegetett idejéből több marad majd meg.Ezt javasolnám :)

Normális válaszokat csak pozitívan értékelek, ha valaki úgy gondolja,hogy nem csak erőfitogtatásról volt szó nyugodtan megírhatja, mert érdekelne más magyarázat.Aki nem ért velem egyet, vagy valami kifogásolna, az kulturáltan nyugodtan megírhatja, nem fogok ezért senki sem lepontozni, már ha valaki érdekel egyáltalán ez a pontozgatás.)


2017. ápr. 23. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen,arról szólnak.

Csak azért mert szuzival voltál,ha Lambo Aventador-al lettél volna,nyugodj meg hogy nem csinál ilyet.

Csak akivel elbírnak,azokkal szemben vagányak ezek a versenyző embriók.

2017. ápr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem lehet menni kanyarban 110-el akkor miért próbálkozzon?

Ha jó az út de megy előttem valaki 80-al akkor én is megelőzöm pedig nem sokkal erősebb a kocsim mint a tiéd.

Lehet hogy utána jön egy rázósabb szakasz amit nem ismer a BMW-s ezért lassabban megy.

2017. ápr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

3-as (aki kettes lesz miután az első választ törlik)


Senki sem mondta,hogy a kanyarban menjen 110-el.Azt írtam,hogy a Suzuki bírta volna a 60-70-et a kanyarokban, ő mégis 40-el ment.

Az egyenesben meg 70-el lehetett menni, ennek ellenére én gengszter életet élve 80-al mentem, ergo annyira nem tartottam fel a forgalmat, persze ha a 180 lóerős autómmal vagyok akkor tudok ott 150-el is menni, csak 70-el lehet menni.De nem gond, ha valaki haladni akar annak szíve joga, én nem vagyok rendőr,hogy eldöntsem ki mennyivel megy.

De, ha az egyenesben ennyire tud repeszteni akkor illene a kanyarban is nyomni neki, hogy azért ne tartsunk már fel egy ezres Swiftet.

Azt gondolom,hogy ez pont az a sofőr, aki a gázt tudja nyomni, de bármi bonyolultabb dolog történik, fog 110-el beléd rongyolni.

2017. ápr. 23. 15:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet nem ismerte a kanyarokat/elesebbnek latta.De az is lehet hogy egyenesben tudja nyomni es nem ismeri az autot.De szerintem inkabb menjen bele lassabban a kanyarban mint hogy elnezze es gyorsabban erjen bele mint kene.De bejemves szoval barmi lehet.bocsi nem akarok altalanositani ,csak rossz tapasztalataim vannak veluk.
2017. ápr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tegnap mi ugyanígy jártunk. A kolléga nagyon ügyesen nyomta a gázt egyenesben, a kanyarnál viszont fosott. Viszont küzdött, ez elismerésre méltó.
2017. ápr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha 40-nel ment ott, ahol egy megpakolt Suzuki tudott volna 60-70-nel, akkor nyilvánvalóan egy nagy tuskó az illető.
2017. ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!