Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért a B jelű jármű indulhat...

Miért a B jelű jármű indulhat elsőként?

Figyelt kérdés

[link]

Nem teljesen értem miért nem a B indulhat elsőként. Úgy gondoltam a jobbkéz miatt a C indulhat, utána a B a tábla miatt és végül a C


2017. ápr. 9. 15:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
36%
Én pedig azt, hogy a többiek nem gyakorló vezetők. Két választtól eltekintve senki nem tudta a pontos sorrendet.
2017. ápr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

" Két választtól eltekintve senki nem tudta a pontos sorrendet."


Akkor neked vagy a matekkal vagy a szövegértéssel van gondod. :D

2017. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Alex Fly ***** válasza:
Talán azért mehet elsőként a B, mert neki nincs EAK táblája? Rémlik, mintha az EAK és a stoptábla prioritása nagyobb lenne, mint a jobbkézszabályé...
2017. ápr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Vicces, mert pont ebbe a szituba futottam bele pénteken. Én voltam a C jelű, bringával, a másik kettő meg autóval. Én is el akartam engedni a B-t, és nem is értem, itt miért a C a megoldás. De valszeg ők is beszopták ezt a kérdést annak idején, azért integettek, hogy menjek. :) Vagy csak úgy voltak vele, hogy menjen csak a bringás, úgysem tudja a KRESZt :D
2017. ápr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"De valszeg ők is beszopták ezt a kérdést annak idején, azért integettek, hogy menjek"

Hát, nem, nem szopták be. Épp azért integettek. Ha nem integettek volna, csak simán megállnak, akkor lehetne gyanú, hogy "beszopták".

A második verzió ("menjen csak a bringás, úgysem tudja a KRESZt") valószínűbb.

2017. ápr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#14! azért engedett el a B, mert bringával állni az út közepén marha veszélyes, neked akart jót...
2017. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nos.


Ha szigorúan vesszük:

- B - Egyenesen halad, alsóbbrendű utat keresztez (nincs táblája)

- C - Alsóbbrendű útra kanyarodik rá

- A - Alsóbbrendű útról kanyarodik (van táblája)


Ha a gyakorlatot vesszük:

- B - Egyenesen halad, alsóbbrendű utat keresztez, gyakorlatilag meg sem kell állnia

- C+A: Szépen elférnek egymás mellett, ha egymás sávját

nem keresztezik, egyszerre is mehetnek (ha tudnak a

sofőrök vezetni).

2017. ápr. 11. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Alex Fly ***** válasza:
30%
@16: mitől olyan marha veszélyes egy útkereszteződésben elsőbbségadás miatt álló jármű?
2017. ápr. 11. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Két választtól eltekintve senki nem tudta a pontos sorrendet."


1. Tanulj meg számolni.

2. Csipkebokor vessző!

3. Nem volt kérdés a sorrend, csak az először tovább haladó jármű!

2017. ápr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Senki nem írja le autentikusan szegénynek a konkrét válasz okát.


Adott a kereszteződés, mint itt is. Egyik út alsóbbrendű, ezt jelzi a macisajtos tábla ott a jobb széleken. Az A jelű autónál láthatod. Amikor ilyen tábla van, akkor neki elsőbbséget kell adnia a felsőbbrendű úton közlekedőknek, csináljanak azok bármit is.

A felsőbbrendű úton 2 jármű közlekedik. B és C jelű. B jelű nem kanyarodik le a felsőbbrendű útjáról, hanem halad tovább rajta, míg C jelű le kíván térni. Így B jelűnek elsőbbsége van C jelűvel szemben is, hiába megy ő is a felsőbbrendű úton. Míg A jelű járművel szemben a macisajtos tábla (hanyattlökött piros háromszög fehér alapon) miatt van elsőbbsége.

2017. ápr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!