Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezen a helyen elsőbbsége van...

Ezen a helyen elsőbbsége van a gyalogosnak?

Figyelt kérdés

Majdnem úgy néz ki mint egy átkelőhely, és ma szinte vészfékezett előttem egy másik autós, hogy átengedjen egy gyalogost. Annyi a változás az utcaképhez képest, hogy mindkét oldalon a megállni tilos fölé 30-as táblákat raktak fel.

Az utcakép:

[link]



2017. ápr. 6. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Le van kopva a felfestés, még a macskaszem is ott van, szerintem zebra, én is átengedtem volna
2017. ápr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A gyalogosátkelőt nem tábla jelzi?

[link]

2017. ápr. 6. 18:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tábla hiányában az bizony nem átkelő!!
2017. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 egySanyi ***** válasza:
91%
Csalós és nem egyértelmű egyik félnek se, nem értem meddig tartott volna rendesen zebrásítani. 50 méterrel visszább felhívják a figyelmet a gyalogosokra meg a szigetre.
2017. ápr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem gyalogos-átkelőhely, bár gondolom a relatíve nagy gyalogosforgalom miatt kerestek egy olyan megoldást, amihez nem kell túl sok mindent átépíteni. Gondolom ez előírásszerűen nem volt zebrává alskíthato, csak drágán, pl. közműáthelyezés kellett volna a mrgvilágításhoz (csak tipp). Így aztán építettek egy jó kis magyaros félmegoldás.


Nagyon utálom egyebkènt az ilyen pszeudozebrákat, mert a KRESZ-ben kevésbé jártas gyalogosokat megtévesztheti. Ez ugyanis a tábla hiányától eltekintve pontosan úgy néz ki, mint egy alaposan lekopott zebra. De vannak hasonló nagy ötletek máshol is, pl. Auchan parkolók egy részèben a pöttyös nemzebrák, Kökin a buszterminálon a piros kiemekeses nemzebra vagy a Sallai Imre utcában a járdák folytatásában keresztben futó fényvisszaverők.

2017. ápr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%

ez bizony gyalogátkelőhely...csak visszább kell megnézni..ott az előjelző.

Elismerem érdekes megoldás, de bizony jelezve van a gyalogátkelő kiépített pihenő-szigettel.


gúglizz vissza száz métert.

2017. ápr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, itt a gyalogos a nyerő. Az érdekes előjelzés miatt simán benézheti a versenyző, oszt a gyalogosnak annyi.
2017. ápr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana felfrissíteni pár válaszadónak a KRESZ tudását. Itt nincs kijelölt gyalogosátkelőhely és a visszább lévő tábla pedig egy régebbi típusú "gyermekek" jelzőtábla.
2017. ápr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az egyik oldalon "Gyermekek" a másikon meg "Egyéb veszély" tábla van, ezek nem jeleznek gyalogos átkelőhelyet!

[link]

2017. ápr. 6. 20:38
 10/10 anonim ***** válasza:
16%

Betű szerint, tábla szerint ez nem gyalogosátkelő,

viszont gyakorlatilag arra használják.

A gyerekek tábla miatt alapból figyelni kell (lassítani

nem kötelező, mert nincs kieg tábla alatta), viszont

számítani kell rá, hogy ki fognak ugrani eléd a fiatalok.


Tehát annyit felejtett el a közútkezelő, hogy nem festett

fel fehér csíkokat, nem rakott ki kék-fehér táblát.

Gondolom másra nyúlták le az erre szánt összeget.

2017. ápr. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!