Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklin naplemente környékén,...

Biciklin naplemente környékén, enyhe szürkületkor már fel kell kapcsolni a lámpát?

Figyelt kérdés
2017. márc. 31. 07:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk szürkehályogra (farkasvakság) nem kéne jogsit adni.

Rövidlátásra se adnak amíg nem csináltatsz szemüveget...

2017. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Jogsi az hogy jön ide?
2017. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Nos, én a magam biztonságára gondolok elsősorban: senki se mondhassa, hogy nem vett észre idejében !

Szereltem magamnak néhány, nem "szabványos" kelléket, melyek több száz méterre láthatóvá tesznek, messziről elkerülnek:

A bicikli hátuljára szereltem egy kb. 30 cm-es háromszögű, piros macskaszemet, melyben villogó Led-ek vannak beépítve

A bicikli elejére ugyancsak Led-es lámpát használok (3w), valamint egy felette- és a kormányszélen villogó, piros-fehér jelzőrendszert. Hasonló, villogó, két színű, körbe világító Led rendszer van a fejem búbján is, a sisakomon.

Készítettem egy átlátszó, vastag, színtelen, átlátszó nylon-zsákból egy mellényt, melyet egyszerűen a hátamra veszek, mint egy esőköpenyt. Rávilágításkor fluoreszkáló, de a beépített alufólia egy nagy csontvázat is láttat a biciklin ülni.

Megnéztem kocsiból is, hogyan látszik, a barátok is azt mondják: FÉLELMETES ! :D


Egyes elemeket motorosoknál, bicajosoknál, külön láttam, majd tudásom- és lehetőségem szerint összekombináltam.


Most messzire kikerülnek a gépkocsivezetők, BIZTOSAN észrevesznek !


Ha valahol egy nagy, fényes csontvázat láttok útközben, az lehet én vagyok :D

2017. ápr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Alex Fly ***** válasza:

Nos mindez szép és jó, csak éppen kerékpárra háromszög alakú prizmát nem szerelhetsz fel (az a pótkocsikon engedélyezett), a megengedettnél több vagy nem a meghatározott világításért ugyanúgy büntethet a fakabát, mint a hiányáért; és aki egy szabályosan kivilágított kerékpárost nem vesz észre, annak lehet akár színpadi világítástechnikád is, akkor sem fog.

Persze ha ettől érzed magad biztonságban, akkor csak nyugodtan...

2017. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!