Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy évig nem vezettem,...

Ha egy évig nem vezettem, akkor hogyan rázódjak vissza a közútra? 🤔

Figyelt kérdés

Lassan egy éve, hogy meglett a jogsim, de sajnos autó hiányában nem tudtam vezetni. Mostanra sikerült diákmunkából vennem egy agyonharcolt huszonéves autót. de nem kevés bizonytalanság van bennem, mert nagyon régen vezettem már (az sem lett meg könnyen). De muszáj lenne közlekednem, mert bármikor kaphatok olyan munkát, ahol céges autót kell vezetni és ha történik valami az egyik hozzátartozómmal, akkor nem csinálhatom tele a gatyát. Sosem tudnám magamnak megbocsátani.

Arra gondoltam, hogy először éjszakánként vezetek a nyugodt kertvárosi utcákon, amikor szinte senki sincs és miután már érzem az autót, akkor délelőttönként kimerészkedek a kisebb forgalomba (amikor nincsenek annyian az utakon). Végül pedig bemerészkedek a belvárosba és lehetőleg addigra már lesz rutinom.



2017. márc. 19. 10:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Beülsz a kocsiba, és mész vele. Máshogy nem tudsz belerázódni. Este 2-esbe vagy 3-asba körözgetsz össze-vissza, befordulsz minél több utcára, helyre. Kérj meg valakit, hogy üljön be melléd. Nem tudom, hogy állsz anyagilag, de az is jó megoldás, hogyha felhívsz egy oktatót, és veszel tőle 2-3 órát maszekbe.
2017. márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"...de az is jó megoldás, hogyha felhívsz egy oktatót, és veszel tőle 2-3 órát maszekbe."


Hát azt inkább nem. :D

A pofámról leszakadna a bőr, ha valamelyik ismerősöm meglátna tudva, hogy már 1 éve van jogsim, az oktatómról meg aztán nem is beszélve. xD

Halál ciki lenne.

2017. márc. 19. 11:41
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
De nem annyira ciki, mint egy karambol. Meg lehet oldani egy másik oktatóval is, nem muszáj ahhoz menni, aki tanított.
2017. márc. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Azt csináld, hogy beülsz az autóba, és mész. Nem muszáj csendes helyre menj, mehetsz egyből a városi tömegbe is. Ott lesz erős a késztetés, hogy vezetned kell, és azon veszed észre magad, hogy megy ez.
2017. márc. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én először éjszaka kapnám elő a verdát. Elmennék egy parkolóba, ott megcsinálnám a parkolásokat, pár y-t, néhány egy ívű megfordulást, tolatgatnék. Aztán a főúton mennék falun kívül 90-et, kipróbálnám a fékeket. Másnap pedig nem a csúcsban mennék egy kört.


2016-os jogsis (pár hónap nekem is kimarad)

2017. márc. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az éjszakai vezetésről annyit, hogy enbere válogatja, mennyire fekszik az neki, ha a gyakorlatlanságból adódó bizonytalanság mellett még pluszban a korlátozott látási viszonyokkal is küzdenie kell.

Ezzel szemben mondjuk egy vasárnapi napon, gyér forgalomban gyakorolhat, amikor legalább lát is.

Az oktatóval gyakorlás nem ciki, nem tanulokocsiba kell visszaülni, hanem a saját verdával közlekedve, megkérni egy oktatót, hogy segitsen...

Kellő önbizalom nélkül meg inkább ne akarj csúcsforgalomban edződni, eljön annak is az ideje, de elöbb olyan helyen gyakorolj, ahol nincs tömeg körülötted.

2017. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam nincs, hogy miért lenne ciki oktatóval gyakorolni, akár oktató kocsival is. Segítséget kérni nem ciki, az a ciki, ha csinálsz vmi bajt.
2017. márc. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly jött a postához dolgozni egy férfi. Első nap mellém ossztották be, hogy tanulja a járatot, mert utánna majd ő is autóra ül. Műszak vége felé megkérdezte, hogy segítenék e neki, mert még soha nem ment 3,5 tonnás kisteherrel, és személyautóval is több mint egy éve. Ő 48 évesen nem érezte cikinek a segítségkérést, főleg úgy, hogy én csak 25 éves vagyok. Másnap beültettem a kisteherbe, és egy gyenge forgalmú környéken mentünk pár kört. Aztán délután megint átült ő a kormányhoz, és 4 napig így gyakoroltam vele.
2017. márc. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan keress meg egy tanuló vezető oktatót és vegyél tőle 5 - 10 órát. Még mindig kisebb ár mint ha elütsz valakit vagy balesetet okozol. Ez nem ciki, ezer és ezer ember csinálja, hogy már megszerzett jogsival beül egy tréner mellé ismét. Az oktatók ebből nem csinálnak ügyet és nem is ciki, az a ciki ha magabiztosnak mutatod magad és nem gondolsz a következményekre. Tessék felkérni egy oktatót, nem fog elhajtani, sőt felelős vezetőnek fog tartani, hogy így gondolkodsz. Az mindegy, milyen szinten vagy, 5 - 10 alkalom alatt visszarázódsz. Az oktató pedig nem fog fintorogni se semmit csinálni. Normálisan megtanulsz ismét vezetni, forgalmi szempontból. Sok sikert és légy felelős másokkal is, válaszd a biztonságot egy oktató mellett!! Ne magadról menj.
2017. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kérd, hogy belvárosba vigyen, mert attól félsz. Akkor ha melletted ül egy szakember, nincs mitől félned. A mumust akkor küzdd le amikor melletted van aki "vigyáz" rád. Utána menni fog magadtól is. Sok sikert! Majd írd meg mire jutottál.
2017. márc. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!