Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az Egyesült Államok vasúti...

Az Egyesült Államok vasúti közlekedésének biztonsága a 19. században?

Figyelt kérdés
A 19. században milyen biztosító berendezések voltak Észak-Amerikában?

#vasút-biztonság-amerika-19.század
2017. márc. 2. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Az indiánok megtámadták a vonatokat, banditák rabolták el a hadsereg zsoldját... nem nézel western filmeket? :-)
2017. márc. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő a vasúti átjárókra, meg a több vonat egy vágányon részére gondol.

Szerintem kézi volt minden, bakter üldögélt a házikóban és átkapcsolta mikor kellett. Nem volt akkora forgalom, hogy ennél több kelljen.

2017. márc. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A XIX. század, azt jelenti, hogy 1800-1899 közötti időszak.

A század elején még Európában is csak kísérleteznek a gőzmozdonyokkal, az 1820-as évektől lehet számolni a vasút megszületését, fejlődést, Észak-Amerikában is ekkor kezdik építeni a vasút vonalakat.

1869 május 10-én elkészült az észak-amerikai transzkontinentális vasút, amely New Yorkot köti össze San Franciscóval, és ez még mindig a Vadnyugat kora, több ezer mérföldet pöfög a prérin a Vasparipa.

A vasútnak fontos szerepe lesz az indiánok végleges legyőzésében, a sápadt arcúak néhány évtized alatt meghódítják az egész kontinenst, a XX. század elején már felhőkarcolók épülnek Amerika-szerte, de a kérdés a XIX. század vasúti közlekedésének biztonságára irányult.

2017. márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már megoldottam, de azért nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2017. márc. 5. 16:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!