Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért jó egy motoros cipő,...

Miért jó egy motoros cipő, vagy motoros bakancs/csizma?

Figyelt kérdés

Gondoltam beszerzek egyet, mert majd a nyáron tervezem lerakni a könnyített A1 kategóriát.


Igazából már másfél éve robogózok, és így egyelőre nem igazán érzem, vagy értem, hogy mire lenne jó egy ilyen motoros cipő.


Viszont boltokban meg iszonyat árakat kérnek érte. 30k körül vannak a legolcsóbbak, és határ a csillagos ég.


De mi értelme van?

Miben másabb mint egy hosszú-szárú munkavédelmi bakancs, amit 6-20k-ig tudok megvenni, és tele van mindenféle erősítéssel, csuszásgátló flexibilis talppal, stb..


Köszi előre is a válaszokat!



2017. febr. 2. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
előnye ha nem ülsz motoron akkor is tudni fogja mindenki hogy te egy motoros vagy,ja és ha sikerül a vizsga és veszel egy "nagy" motort akkor kötelező minden motorostársadnak integetni
2017. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért kérik el érte, mert van, aki kifizeti.

Amúgy én is acélbetkós munkavédelmi cipőben motorozok, mert az acélbetkóval szépen lehet rakni neki a fokozatokat :) plusz balesetnél is nyújtaná, amit kell szerintem, elvégre védőruházat az is...

2017. febr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A motoros csizma/bakancs a bokánál is erősítve van. Ha elesel nem fogja a motor meg az aszfalt letépni, szétszakítani rajtad a cipőt, valamint nem fogja tudni kicsavarni a bokádat. Láttad a motorversenyzőket milyen rogyasztva sétálnak? Hát ezért, mert a bokát rögzíti a cipő. Vagy például vegyünk egy sícipőt annak ugyanez a lényege, csak az még erősebb. Szerintem abszolút megéri megvenni, csak egyszer kell elesni. Én estem 50cc robogóval és beszorult a lábam a robogó alá, csúsztam vagy 20métert, szanaszét tépte rajtam a magasított szárú melóscipőt! Én is azt hittem az elég. Nem az!
2017. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Véd a sérülésektől.
2017. febr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lugoka válasza:
A minőségi munkavédelmi bakancs ugyanúgy véd mint a motoros bakancs. Csak a munkavédelmi bakancs még a szabványoknak is meg kell, hogy feleljen nem úgy mint az olcsóbb motorosnak árult vackok. Persze a jó bakancs semmiből se olcsó, de munkavédelmiből tényleg azt kapod ami rá van írva.
2017. febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!